Бета версія нового сайту АКТИВІВ Управляйте своїми коштами Реструктуризація Іпотеки? Освітній курс Закон «Про систему гарантування вкладів Питання — відповіді

Бета версія
нового сайту Фонду

ГАРАНТУВАННЯ


Детальніше

Виведення


АКТИВІВ


Детальніше

Управляйте своїми коштами

БЕЗПЕЧНО!


Детальніше

НЕ ПЛАТИТЕ ЗА ІПОТЕКОЮ?

Дізнайтеся про умови реструктуризації або перевірте, чи виставлено Ваш кредит на продаж

Детальніше

Закон «Про систему
гарантування вкладів

ФІЗИЧНИХ ОСІБ»


Детальніше

Питання —

відповіді


Детальніше

НОВИНИ

З АБ "Порто-Франко" через суд намагаються вивести нерухомість у центрі Одеси

Кредитори неплатоспроможного АБ «ПОРТО-ФРАНКО» можуть втратити шанс на отримання коштів від продажу дорогої нерухомості в центрі Одеси. Це може статись у разі ухвалення судом рішення на користь осіб, які безпідставно претендують на це майно, що зараз перебуває на балансі банку.

Нагадаємо, у серпні 2014 р. НБУ відніс АБ «ПОРТО-ФРАНКО» до категорії проблемних, а після того, як менеджмент банку не усунув проблеми, у вересні 2014 р. його було визнано неплатоспроможним. Того ж місяця Приморський районний суд м. Одеси, розглянувши позов двох вкладників банку до ПАТ АБ «ПОРТО-ФРАНКО» про дострокове повернення їм валютних депозитів, своїм рішенням від 8.09.2014 передав позивачам замість депозитних коштів право власності на земельну ділянку в центрі Одеси у понад 600 кв м з розташованим на ньому житловим будинком.

АБ «ПОРТО-ФРАНКО», що перебуває під управлінням ФГВФО, 3.10.2014 подав апеляційну скаргу на це рішення. Розглянувши її, Апеляційний суд Одеської області 5.05.2015 скасував рішення суду першої інстанції, натомість призначивши повернення позивачам депозитів у вигляді грошових коштів, оскільки матеріали справи не містять жодних доказів на користь передачі майна. Зокрема, серед кричущих порушень, допущених при розгляді справи в суді першої інстанції, - відсутність позовної заяви вкладників про визнання за ними права власності на згадану нерухомість.

Та  поки  тривав  процес  оскарження,  спритні претенденти на дорогу одеську нерухомість не гаяли часу: 19.02.2015, ще до винесення рішення суду, позивачі зареєстрували право власності на згадану нерухомість, а уже 25.05.2015, тобто через 20 днів після того, як апеляційний суд скасував їхнє право власності на ці об’єкти, уклали договори купівлі-продажу, за якими передали ділянку з будівлею третій особі. Це з’ясувалось при розгляді заяви АБ «ПОРТО-ФРАНКО» про поворот виконання рішення суду першої інстанції. А на сьогодні, за даними Державного реєстру речових прав на нерухоме та Реєстру прав власності на нерухоме  майно,  а  також  Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна щодо об’єкта нерухомого майна, спірне майно зареєстроване уже за новим - наступним «власником».

Відтак, АБ «ПОРТО-ФРАНКО» звернувся до Приморського районного суду м. Одеси з позовом про витребування майна з чужого володіння. Для забезпечення позову на все вказане майно судом накладено арешт.

Нагадаємо, кошти від продажу активів банків, що передаються в управління ФГВФО, спрямовуються на розрахунки з кредиторами цих банків. Загальна сума акцептованих вимог кредиторів АБ «ПОРТО-ФРАНКО» складає 644,39 млн грн. Станом на 01.04.2019 ФГВФО виплатив 433,6 млн грн вкладникам ПАТ АБ «ПОРТО-ФРАНКО» у межах гарантованої суми, що становить 98,4% від суми,  нарахованих до виплати.