Бета версія нового сайту АКТИВІВ Управляйте своїми коштами Реструктуризація Іпотеки? Освітній курс Закон «Про систему гарантування вкладів Питання — відповіді

Бета версія
нового сайту Фонду

ГАРАНТУВАННЯ


Детальніше

Виведення


АКТИВІВ


Детальніше

Управляйте своїми коштами

БЕЗПЕЧНО!


Детальніше

НЕ ПЛАТИТЕ ЗА ІПОТЕКОЮ?

Дізнайтеся про умови реструктуризації або перевірте, чи виставлено Ваш кредит на продаж

Детальніше

Закон «Про систему
гарантування вкладів

ФІЗИЧНИХ ОСІБ»


Детальніше

Питання —

відповіді


Детальніше

НОВИНИ

Незважаючи на створений ФГВФО ринок стресових активів, фундаментальні проблеми стримують його розвиток

4 липня 2019 року Фонд гарантування вкладів фізичних осіб провів круглий стіл на тему «Чому іноземні інвестори не стоять у черзі за українськими активами?», участь у роботі якого взяли учасники та експерти фінансового ринку.

Учасники заходу обговорили актуальні проблеми розвитку ринку стресових активів в Україні та шляхи їх вирішення. Так, представники ФГВФО зауважили, що обсяг непрацюючих кредитів в Україні на цей час оцінюється на рівні 40 млрд дол.

Як зауважила заступник директора-розпорядника ФГВФО Світлана Рекрут, Фонд є не лише повноцінним гравцем ринку стресових активів, а й створив передумови для його подальшого розвитку.

«Перше, що ми зробили, - це інфраструктуру, прозору систему продажів активів. Але існують фундаментальні проблеми ринку, через які на нього не поспішають іноземні гравці», - зауважила Світлана Рекрут.

Серед основних проблем, які заважають розвитку ринку непрацюючих кредитів та через які іноземні інвестори не поспішають заходити на ринок, такі:

- низький рівень захищеності кредиторів;

- недосконала судова система;

- безліч способів виведення активів колишніми керівниками банків-банкрутів;

- безвідповідальна кредитна політика банків, що призвела до їх неплатоспроможності.

Загалом учасники круглого столу погодилися в тому, що вирішення актуальних проблем цього ринку дозволить суттєво зменшити навантаження на фінансову систему України та економіку в цілому.