АКТИВІВ Управляйте своїми коштами Реструктуризація Іпотеки? Освітній курс Закон «Про систему гарантування вкладів Питання — відповіді

Виведення


АКТИВІВ


Детальніше

Управляйте своїми коштами

БЕЗПЕЧНО!


Детальніше

НЕ ПЛАТИТЕ ЗА ІПОТЕКОЮ?

Дізнайтеся про умови реструктуризації або перевірте, чи виставлено Ваш кредит на продаж

Детальніше

Закон «Про систему
гарантування вкладів

ФІЗИЧНИХ ОСІБ»


Детальніше

Питання —

відповіді


Детальніше

НОВИНИ

Співпраця ФГВФО з ЄБРР у рамках дворічного проекту сприяла оптимізації функціонування системи гарантування

ПРЕС-РЕЛІЗ

12 березня 2019 року Фонд гарантування вкладів разом з Європейським банком реконструкції і розвитку (ЄБРР) та компанією KPMG презентували представникам донорських організацій – учасникам Мультидонорового Фонду Стабілізації і Стійкого Зростання ЄБРР-Україна – результати спільного дворічного проекту, спрямованого на оптимізацію діяльності Фонду та розвиток системи гарантування вкладів фізичних осіб.

Заступник директора-розпорядника ФГВФО Андрій Оленчик привітав учасників заходу та висловив подяку всім партнерам та донорам, які надали підтримку в період надзвичайного навантаження на Фонд у 2014-2017 роках, коли 96 банків було визнано неплатоспроможними.

«Все це відбулося на фоні практично відсутньої інфраструктури для роботи з такою масою активів. Фонд потребував серйозної як технічної, так і фінансової підтримки. Співпраця з міжнародними донорами та партнерами дозволила нам у стислі терміни зробити майже неможливе, адже були речі, які нам доводилося робити вперше не лише в історії України, а й взагалі в світовій історії страхування депозитів», - зазначив А.Оленчик.

Зокрема, в ході реалізації проекту було змінено підхід до оподаткування неплатоспроможних банків. Також було розвинуто внутрішній потенціал ФГВФО з оцінки та управління активами, надано підтримку впровадженню правових та нормативних змін. Крім того, проведено автоматизацію процесів у Фонді, що стало можливим завдяки розробці спільно з KPMG детального технічного завдання для програмного забезпечення.

У наступні два роки планується реалізувати проект, спрямований на реструктуризацію боргу Фонду, що дозволить відновити та підвищити платоспроможність ФГВФО в середньо- та довгостроковій перспективі.

«Реструктуризацію боргу підтримує Світовий банк, з яким було відпрацьовано кілька варіантів її реалізації. Проведення реструктуризації дозволить Фонду й надалі покривати всі свої витрати, в т.ч. пов’язані з виплатами гарантованих сум відшкодування вкладникам неплатоспроможних банків», - зазначила під час свого виступу директор фінансового департаменту ФГВФО Олена Нужненко.

Іншим завданням є приведення діяльності Фонду у відповідність до норм ЄС, зокрема Директив №49 та №59 Європейського Парламенту та Ради.