АКТИВІВ Управляйте своїми коштами Реструктуризація Іпотеки? Освітній курс Закон «Про систему гарантування вкладів Питання — відповіді

Виведення


АКТИВІВ


Детальніше

Управляйте своїми коштами

БЕЗПЕЧНО!


Детальніше

НЕ ПЛАТИТЕ ЗА ІПОТЕКОЮ?

Дізнайтеся про умови реструктуризації або перевірте, чи виставлено Ваш кредит на продаж

Детальніше

Закон «Про систему
гарантування вкладів

ФІЗИЧНИХ ОСІБ»


Детальніше

Питання —

відповіді


Детальніше

НОВИНИ

ФГВФО ВИСТАВЛЯЄ НА ПРОДАЖ 28 ТА 29 ПУЛИ КРЕДИТІВ ЮРИДИЧНИХ ОСІБ

ПРЕС-РЕЛІЗ

Аукціони з продажу 28-го та 29-го пулів активів юридичних осіб, що перебувають на балансі неплатоспроможних банків, відбудуться 25 та 26 жовтня відповідно у системі ProZorro.Продажі.  Стартова ціна 28-го пулу – 251 млн грн, а 29-го – 271 млн грн. Торги пройдуть за голландською моделлю аукціону. Ознайомитися із матеріалами кредитних справ, що увійшли до складу пулів, потенційні інвестори можуть у віртуальній кімнаті даних. Порядок отримання доступу до віртуальної кімнати даних – за посиланням.

До складу 28-го пулу увійшли права вимоги за 236-ма кредитами, що перебувають на балансі 13 банків: АТ «ДЕЛЬТА БАНК», ПАТ «ЕНЕРГОБАНК», ПАТ «ВІЕЙБІ БАНК», ПАТ «БАНК «СОФІЙСЬКИЙ», ПАТ «БАНК НАЦІОНАЛЬНИЙ КРЕДИТ», ПАТ «ВБР», ПАТ «КБ «ХРЕЩАТИК», ПАТ «КБ «АКТИВ-БАНК», ПАТ «УКРБІЗНЕСБАНК», ПАТ «БАНК МИХАЙЛІВСЬКИЙ», АТ «ФОРТУНА-БАНК», ПАТ «ПЛАТИНУМ БАНК», ПАТ «ПРОФІН БАНК». Середня прострочка – 5 років. Загальна заборгованість за договорами склала 1219 млн грн. По 132 кредитам тривають судові провадження. 63 кредити на опрацюванні Державної виконавчої служби.

Стосовно 29-го пулу, то до нього увійшли права вимоги за 11 кредитами, що перебувають на балансі 3 банків: ПАТ «МІСЬКИЙ КОМЕРЦІЙНИЙ БАНК», АТ «ФОРТУНА-БАНК» та ПАТ «БАНК НАЦІОНАЛЬНИЙ КРЕДИТ». Середня прострочка – 3 роки. Загальна заборгованість за договорами склала 1427 млн грн. По 7 кредитам тривають судові провадження. 5 кредитів на опрацюванні Державної виконавчої служби.

У заставі вищезгаданих банків знаходяться майнові права, фінансова порука,  транспорт, обладнання. Зокрема, будівлі птахофабрики в Хмельницькій області, виробнича база в Одеській області, спорт-комплекс у Волинській області, 3-х кімнатна квартира в м. Київ.

Права вимоги за кредитами, включеними до складу пулів, до цього виставлялися на індивідуальний продаж від  1 до 20 разів, а деякі виставляються вперше.

Короткі презентації пулів (тізери) – за посиланнями - 28 пул, 29 пул. Детальніша інформація про лоти із описом кредитних угод та переданого забезпечення міститься у публічному паспорті активу – 28 пул, 29 пул. Умови участі в аукціоні тут – 28 пул29 пул.

Як відомо, на початку липня Фонд гарантування представив політику формування пулів корпоративних кредитів. В основу було покладено так званий календарний підхід, коли до складу пулу у хронологічному порядку проведення аукціонів включаються активи, індивідуальний продаж яких не відбувся. Кожен наступний лот починає формуватися автоматично, щойно попередній досягне встановленої нижньої межі щодо розміру пулу – загальна сума заборгованості за кредитами сягне 1 млрд грн.

Календарний підхід до формування пулів покликаний повністю нівелювати «суб’єктивний фактор» і можливість стороннього втручання у цей процес.

Нагадаємо, аукціони з продажу пулів стартували 3 вересня.