Бета версія нового сайту АКТИВІВ Управляйте своїми коштами Реструктуризація Іпотеки? Освітній курс Закон «Про систему гарантування вкладів Питання — відповіді

Бета версія
нового сайту Фонду

ГАРАНТУВАННЯ


Детальніше

Виведення


АКТИВІВ


Детальніше

Управляйте своїми коштами

БЕЗПЕЧНО!


Детальніше

НЕ ПЛАТИТЕ ЗА ІПОТЕКОЮ?

Дізнайтеся про умови реструктуризації або перевірте, чи виставлено Ваш кредит на продаж

Детальніше

Закон «Про систему
гарантування вкладів

ФІЗИЧНИХ ОСІБ»


Детальніше

Питання —

відповіді


Детальніше

НОВИНИ

РЕЗУЛЬТАТИ ПРОДАЖУ ІПОТЕЧНИХ КРЕДИТІВ ФІЗИЧНИХ ОСІБ ЗА 2018 РІК

ПРЕС-РЕЛІЗ

Протягом 2018 року Фонд гарантування вкладів фізичних осіб виставив на продаж 370 пулів іпотечних кредитів банків, що ліквідуються. Всього це  - 6 769 кредитів на суму 18 956,73 млн грн.

Вже відбулося 6 успішних аукціонів з продажу пулів іпотечних кредитів, що складаються з 71 кредиту на загальну суму  26,16  млн грн.

З осені 2017 року Фонд гарантування продає непрацюючі іпотечні кредити фізичних осіб. Кожен з кредитів був виставлений на індивідуальні торги за голландською моделлю аукціону в системі ProZorro.Продажі. Кожен лот пропонувалося придбати від 100% балансової вартості і протягом дня ціна поступово знижувалась до 20% від номіналу. Тобто викупити кредит можна було на будь-якому етапі торгів.

У такий спосіб було виставлено на торги майже 19 тисяч кредитів, заборгованість за якими склала близько 40 млрд грн. Із них продано на індивідуальних торгах до 2 тисяч кредитів, заборгованість за якими склала близько 2,5 млрд грн. Середній рівень конверсії (співвідношення ціни продажу до балансової заборгованості) – 25%.

А з осені 2018 року не продані на індивідуальних торгах кредити були згруповані у пули, які виставлялись на продаж з дисконтом 50% від мінімальної ціни, що була встановлена на етапі індивідуальних торгів (це приблизно дорівнює 10% від номіналу).  При цьому до складу такого «зібраного лоту» включаються щонайменше 10 активів, сукупною заборгованістю від 30 мільйонів гривень.

Формувалися пули переважно за регіональним принципом - відповідно до місця знаходження застави за кредитом.

Якщо аукціони з продажу зазначених пулів будуть визнані такими, що не відбулися – у подальшому із них формуватимуться укрупнені пули, сукупною заборгованістю від 100 млн грн.