АКТИВІВ Управляйте своїми коштами Реструктуризація Іпотеки? Освітній курс Закон «Про систему гарантування вкладів Питання — відповіді

Виведення


АКТИВІВ


Детальніше

Управляйте своїми коштами

БЕЗПЕЧНО!


Детальніше

НЕ ПЛАТИТЕ ЗА ІПОТЕКОЮ?

Дізнайтеся про умови реструктуризації або перевірте, чи виставлено Ваш кредит на продаж

Детальніше

Закон «Про систему
гарантування вкладів

ФІЗИЧНИХ ОСІБ»


Детальніше

Питання —

відповіді


Детальніше

НОВИНИ

Будь-які пропозиції щодо «сприяння» у купівлі лотів ФГВФО, оминаючи законну процедуру, – шахрайські

ПРЕС-РЕЛІЗ

ФГВФО вкотре наголошує, що ніхто не має змоги втручатися у систему продажу активів банків. Тому будь-чиї обіцянки забезпечити «ексклюзивні»  умови участі у торгах – неправдиві і є лише недобросовісною рекламою послуг. 

Фонд гарантування вже неодноразово наголошував на прозорості електронної системи торгів, через яку реалізуються активи банків, і на неможливості втручання у цю систему. Проте, на ринку періодично поширюються чутки про можливість купівлі таких активів на «привілейованих» умовах.

ФГВФО заявляє: усі лоти Фонду реалізуються через систему ProZorro.Продажі, а також через міжнародні торговельні майданчики, акредитовані Фондом і оприлюднені на його офіційному сайті. Усі рішення стосовно організації продажів і управління активами ухвалюються колегіально у ФГВФО після кількох етапів узгодження. Будь-які обіцянки – чи щодо сприяння у купівлі лотів за зниженою ціною, чи щодо витіснення з торгів конкурентів – є намаганням ввести в оману потенційного покупця активів. Покупець, який повірить таким запевненням, ризикує втратити гроші.

У випадку виявлення таких дій просимо звертатися до Комісії з розгляду скарг стосовно організації і проведення аукціонів за електронною адресою skarga_torgi@fg.gov.ua або на поштову адресу ФГВФО. Одночасно необхідно надіслати копію на адресу банку/оператора електронного майданчика, чиї дії чи бездіяльність оскаржуються. Скарга обов'язково повинна бути оформлена за формою. Нагадаємо, комісію створено у 2017 р. і до неї, окрім представників Фонду, увійшли представники ГО Transparency International Україна.

Довідково: З 1 лютого 2017 р. всі без виключення лоти ФГВФО реалізуються через систему ProZorro.Продажі. Ця електронна система – відкрита, доступ до неї – однаковий для всіх. Дані про лоти, виставлені на продаж, заводяться до єдиної центральної бази даних, яку адмініструє ГО Transparency International Україна, і усі майданчики, через які проводяться торги, мають рівний доступ до неї. Торги відбуваються в он-лайн режимі, стежити за перебігом аукціону може будь-хто. За результатами система автоматично формує протоколи. Такий спосіб проведення торгів унеможливлює будь-яке втручання у їх перебіг.

Окрім того, аукціони з продажу великих пулів проводяться через міжнародні компанії, що є світовими лідерами з реалізації проблемних активів. Саме прозорість і неможливість зовнішнього втручання були головною метою Фонду на початку реформування системи реалізації активів банків.