АКТИВІВ Управляйте своїми коштами Реструктуризація Іпотеки? Освітній курс Закон «Про систему гарантування вкладів Питання — відповіді

Виведення


АКТИВІВ


Детальніше

Управляйте своїми коштами

БЕЗПЕЧНО!


Детальніше

НЕ ПЛАТИТЕ ЗА ІПОТЕКОЮ?

Дізнайтеся про умови реструктуризації або перевірте, чи виставлено Ваш кредит на продаж

Детальніше

Закон «Про систему
гарантування вкладів

ФІЗИЧНИХ ОСІБ»


Детальніше

Питання —

відповіді


Детальніше

НОВИНИ

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ ДО МІНІСТРА ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ ПАВЛА ПЕТРЕНКА

Шановний пане Міністр!

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (далі – Фонд, Фонд гарантування) звертається до Вас із проханням допомогти у вирішенні дуже болючої для Фонду проблеми - виведення активів банків за допомогою окремих нечистих на руку державних реєстраторів і нотаріусів. Останнім часом ця проблема набула катастрофічних масштабів, причому, невпинно зростає не лише кількість таких випадків, а й зухвалість, з якою реалізуються схеми.

Серед прикладів - наприкінці 2018 р. у АТ «ВТБ БАНК» виявлено втрату права власності на 46 одиниць нерухомості оціночною вартістю у понад 150 млн грн у м. Дніпро. При з’ясуванні обставин встановлено, що їх було перереєстровано на нового власника державним реєстратором Дніпровської філії одного з комунальних підприємств на підставі «додаткового рішення суду», що було складене з кричущими порушеннями. Не минуло й місяця, як у цьому ж банку відбувся іще один такий випадок – з іншими об’єктами нерухомості, у м. Києві та м. Харкові, оціночною вартістю у майже 62,5 млн грн.

У схожий спосіб на початку жовтня 2018 р. було незаконно виведено один із найбільш ліквідних активів ПАТ «ПтБ» («Платинум Банк»)– будівлю в центрі м. Одеси на проспекті Т. Шевченка площею понад 11 тис кв м оціночною вартістю 144 млн грн. Цей випадок незаконного заволодіння майном банку відбувся за безпрецедентною схемою: із Державного реєстру речових прав на нерухоме майно без жодних пояснень вилучено запис про право власності на об’єкт ПАТ «ПтБ». «Допоміг» у цьому реєстратор одного з комунальних підприємств Березанської сільради Біляївського району Одеської області.

Наголошуємо: подібні випадки виведення активів виявлено практично у кожному з банків, що були передані в управління Фонду з 2012 р. Сума збитків за відповідними заявами Фонду, поданими до правоохоронних органів, уже сягнула мільярдних показників.

На переконання Фонду і з точки зору закону такі дії – злочинні, і за них мають бути покарані і виконавці, і замовники.

А тим часом, від того, чи вдасться Фондові зберегти активи банку, залежить доля кожного вкладника, кожного кредитора. Адже майно банку з моменту визнання його неплатоспроможним є ресурсом повернення коштів його кредиторам, які довірили банку свої гроші і постраждали від умисних або непрофесійних дій його власників.

Починаючи з 2014 р., Фонд виплатив вкладникам банків, що виводились з ринку, загалом майже 89 млрд грн гарантованого відшкодування. Для здійснення виплат такого масштабу Фонд у 2016-17 р. р. був змушений взяти кредити у держави в середньому під 12,5% і виплачуватиме їх до 2031 р. включно: разом з процентами це приблизно 145 млрд грн.

Парадокс полягає у тому, що при всій очевидності покладених на нього завдань Фонду доводиться відвойовувати мало не кожен об’єкт, який перебуває на балансі збанкрутілих банків. І мало не щодня ми виявляємо нові і нові випадки крадіжки активів, які могли б піти на виплату боргів. Перелік банків, у яких Фондом тільки з 2017 р. виявлено такі схеми, у додатку.

Шановний пане Міністр! Наше звернення до Вас обумовлене простою логікою, за якою Міністерство юстиції України має стояти поруч із Фондом у цій війні за інтереси вкладників і інших кредиторів банків. І успішний приклад такої співпраці ми маємо: за результатами звернення до Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації (Міністерство юстиції України) АТ «Родовід Банк» було повернуто земельну ділянку площею понад 113,5 га в Оболонському районі м. Києва, приблизною вартістю 3,7 млрд грн, яку раніше було незаконно відчужено шляхом перереєстрації права власності.

Просимо Вас вжити дій, які б довели кожному, що Україна - правова держава, і вона здатна захистити своїх громадян від беззаконня.