АКТИВІВ Управляйте своїми коштами Реструктуризація Іпотеки? Освітній курс Закон «Про систему гарантування вкладів Питання — відповіді

Виведення


АКТИВІВ


Детальніше

Управляйте своїми коштами

БЕЗПЕЧНО!


Детальніше

НЕ ПЛАТИТЕ ЗА ІПОТЕКОЮ?

Дізнайтеся про умови реструктуризації або перевірте, чи виставлено Ваш кредит на продаж

Детальніше

Закон «Про систему
гарантування вкладів

ФІЗИЧНИХ ОСІБ»


Детальніше

Питання —

відповіді


Детальніше

НОВИНИ

Через судову крутанину неплатоспроможні банки опиняються поза межами правового поля

ПРЕС-РЕЛІЗ

Novikov Golos Stolytsi 05.08.2019 1Оскільки Фонд змушений в судах відстоювати право власності на активи неплатоспроможних банків, це ускладнює процес їх реалізації, а відтак – і розрахунку з кредиторами. Як пояснив в ефірі радіо «Голос Столиці» заступник директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Віктор Новіков, тільки на розгляд і оскарження одного процедурного питання від першої до останньої інстанції витрачається щонайменше рік.

Ускладнює ситуацію і рішення судів відносно неправомірності рішень НБУ та ФГВФО щодо виведення банків з ринку. Зокрема, Окружним адміністративним судом м. Києва було визнано неправомірними рішення щодо виведення 10 банків з ринку, внаслідок чого ФГВФО втратив над ними контроль. В результаті ці банки опинилися поза межами правового поля України, тобто у, так званій, «сірій зоні». В першу чергу, це пов’язано з тим, що законодавством не врегульовано процедуру повернення банку на ринок за рішенням судів. Коли суд визнає неправомірною ліквідацію банку, то не пояснює, як він має відновити свою діяльність на ринку. З іншого боку, виникає питання, чи будуть захищені права кредиторів після повернення банку під управління колишніх власників.

Також є проблемою витрати коштів банків на сплату судових зборів, розмір яких може сягати кількох мільйонів. Фактично банки замість того, щоб реалізовувати свої активи та розраховуватися з кредиторами змушені витрачати кошти та зусилля на відстоювання права захищати свої активи. При цьому рішення на користь ФГВФО та банку не гарантує повернення не тільки боргу, а й коштів, витрачених на сплату судового збору, у зв’язку з відсутністю майна у боржника.

Віктор Новіков окремо зауважив, що наразі проведено значну роботу щодо повернення виведених активів неплатоспроможних банків. Фонд спільно з ними вів близько 70 тис. судових справ, було подано 5,6 тис. заяв про вчинення кримінальних правопорушень на загальну суму збитків майже 435,0 млрд грн, за 3,5 тис. з яких порушено кримінальні справи на суму близько 360 млрд грн. Обвинувальний вирок винесено лише за 13 справами.

Більш детально про судові колізії та їх вплив на процедуру виведення неплатоспроможних банків з ринку, а також відстоювання прав кредиторів Віктор Новіков розповів в радіоефірі «Голос Столиці».