АКТИВІВ Управляйте своїми коштами Реструктуризація Іпотеки? Освітній курс Закон «Про систему гарантування вкладів Питання — відповіді

Виведення


АКТИВІВ


Детальніше

Управляйте своїми коштами

БЕЗПЕЧНО!


Детальніше

НЕ ПЛАТИТЕ ЗА ІПОТЕКОЮ?

Дізнайтеся про умови реструктуризації або перевірте, чи виставлено Ваш кредит на продаж

Детальніше

Закон «Про систему
гарантування вкладів

ФІЗИЧНИХ ОСІБ»


Детальніше

Питання —

відповіді


Детальніше

НОВИНИ

Дострокове погашення позик Фонду перед Міністерством фінансів України сприятиме розвитку вітчизняного бізнесу

ПРЕС-РЕЛІЗ

Фонд достроково повертає борги державі! Фонд гарантування вкладів готується достроково виплатити 2 млрд грн за своїми зобов’язаннями перед Міністерством фінансів України. Ці кошти будуть спрямовані до Фонду розвитку підприємництва, відповідно до законопроекту, поданого Президентом України до парламенту як невідкладний і ухваленого 14.01.2019 Верховною Радою України.

Станом на 01.01.2020 Фонд гарантування виплатив 89,7 млрд грн  за гарантованою сумою вкладів близько 2 000 000 вкладників. Для здійснення гарантованих виплат Фонд був змушений у 2014-2017 р. р. запозичити 59,5 млрд грн у Міністерства фінансів України під 9,99%-12,5% річних, а також 20,15 млрд грн у Національного банку України під 12,5%-14% річних.

Станом на 01.01.2020 Фонд повернув понад половину суми своїх запозичень – більше 41 млрд грн, у тому числі повністю розрахувався за кредитами НБУ.

Нагадаємо, погашення своїх боргових зобов’язань Фонд здійснює, зокрема, за рахунок надходжень від продажу і управління активами. Надходження до банків в управлінні Фонду упродовж 2019 р. сягнули рекордних 9,5 млрд грн, з яких 7,7 млрд грн надійшло від продажу активів (для порівняння, у 2018 р. банки отримали 6,8 млрд грн від продажу активів).

Продаж активів неплатостпроможних банків здійснюється через систему електронних торгів Prozorro.Продажі, створену Фондом гарантування вкладів спільно з антикорупційною організацією Трансперенсі Інтернешнл Україна. Це прозора, доступна для всіх система, що надає рівні права усім учасникам ринку і забезпечує чесну конкуренцію.