АКТИВІВ Управляйте своїми коштами Реструктуризація Іпотеки? Освітній курс Закон «Про систему гарантування вкладів Питання — відповіді

Виведення


АКТИВІВ


Детальніше

Управляйте своїми коштами

БЕЗПЕЧНО!


Детальніше

НЕ ПЛАТИТЕ ЗА ІПОТЕКОЮ?

Дізнайтеся про умови реструктуризації або перевірте, чи виставлено Ваш кредит на продаж

Детальніше

Закон «Про систему
гарантування вкладів

ФІЗИЧНИХ ОСІБ»


Детальніше

Питання —

відповіді


Детальніше

НОВИНИ

Фонд спростовує міфи про дисконт при продажі активів

ПРЕС-РЕЛІЗ

Дисконт – це різниця між номінальною (балансовою) вартістю активу і максимальною ціною, яку готовий заплатити за нього ринок. Фонд гарантування вкладів не робить дисконтів. Абсолютно кожен актив, що перебуває в управлінні Фонду, спершу виставляється на аукціон за 100% балансовою ціною. Однак, потрібно пам’ятати, що балансова вартість – це ціна, яку самі банки відображали «на папері», і в історії продажів Фонду були лише поодинокі випадки, коли покупці сплачували таку ціну за активи неплатоспроможних банків.

На це є багато причин, нижче - кілька з них:

- на 01.01.2020 майже 85% вартості активів банків, переданих в управління Фонду, складають кредити, і третина їх сумарної балансової вартості - відсотки, нараховані уже під час тимчасової адміністрації та ліквідації. Продаж кредиту – це всього лише продаж права вимоги повернення боргу чи стягнення застави. Це означає, що якщо боржник не налаштований добровільно повертати позику, покупець зможе стягнути кошти тільки в судовому порядку;

- 97% кредитів в управлінні Фонду – не обслуговуються, середній термін несплати за ними – 5-7 років;

- значна частина кредитів – беззаставні, загальною балансовою вартістю 32,5 млрд грн;

- заставою (де вона взагалі була) часто виступають сміттєві цінні папери, іноді – майно на кшталт урожаю 2011-14 рр.,

- 227 млрд грн (понад 75% всього кредитного портфелю) - кредити, видані юридичним особам, з яких майже ніхто не обслуговує ці позики, а 50% розпочали процедуру банкрутства, щоб не повертати отримані кошти, тощо.

Докладніше про схеми, за допомогою яких виводились і знецінювалися активи банків - за посиланням.

Найліквіднішим активом є реальні об’єкти нерухомості, насамперед у центрі Києва та інших великих міст. Однак, з усього масиву активів, що були передані в управління Фонду, частка нерухомості складає менше 3,5% за балансовою вартістю, і практично усі такі активи були реалізовані за ціною, близькою до балансової.

Як відбуваються продажі.

Усі активи, що перебувають в управлінні Фонду гарантування вкладів, виставляються на відкриті електронні торги: спершу на індивідуальні з початковою ціною, що складає 100% від балансової вартості. Якщо актив ніхто не купує, далі з таких активів формуються пули. Якщо й тоді покупець не знаходиться, пули об’єднуються і виставляються на продаж (зокрема, й на міжнародних майданчиках) - доти, поки не знайдеться охочий їх придбати. Участь у торгах відкрита для всіх, для цього достатньо лише зареєструватися на електронному майданчику і сплатити гарантійний внесок. Докладно про всі деталі продажів – за посиланням.

Закономірно, що після кожної невдалої спроби продажу початкова ціна активу знижується, аж поки знайдеться покупець, готовий його придбати. В середньому кожен актив, що зараз перебуває в управлінні Фонду, виставлявся на продаж 5 разів і більше, деякі – до 30 разів. Щоб підвищити інтерес покупців, застосовується комбінований тип голландської моделі торгів – ціна покроково знижується, поки один із учасників не зупинить її на прийнятному для себе рівні; після цього інші учасники можуть запропонувати вищу ціну, і переможцем аукціону стає саме той, хто запропонує за лот найбільше.

Таким чином, ціну кожного активу, що перебуває в управлінні Фонду, формує ринок!