АКТИВІВ Управляйте своїми коштами Реструктуризація Іпотеки? Освітній курс Закон «Про систему гарантування вкладів Питання — відповіді

Виведення


АКТИВІВ


Детальніше

Управляйте своїми коштами

БЕЗПЕЧНО!


Детальніше

НЕ ПЛАТИТЕ ЗА ІПОТЕКОЮ?

Дізнайтеся про умови реструктуризації або перевірте, чи виставлено Ваш кредит на продаж

Детальніше

Закон «Про систему
гарантування вкладів

ФІЗИЧНИХ ОСІБ»


Детальніше

Питання —

відповіді


Детальніше

НОВИНИ

Фонд гарантування вкладів погасив НБУ і Мінфіну понад 40 млрд грн

ПРЕС-РЕЛІЗ

09 липня 2019 року Фонд гарантування вкладів здійснив дострокове погашення чергового (четвертого за рахунком) векселя на суму 2,62 млрд грн і, таким чином, повністю розрахувався за першим кредитним договором з Мінфіном на загальну суму 10,12 млрд грн, підписаним 31 жовтня 2014 року з метою забезпечення виплат вкладникам гарантованого державою відшкодування. Як уже повідомлялося, у січні поточного року Фонд також остаточно розрахувався за кредитними договорами з НБУ. Таким чином, на сьогодні Фонд погасив понад 40 млрд грн своїх кредитних зобов’язань: 20,15 млрд грн - погашення кредитів НБУ, 10,12 млрд грн - погашення кредитів Міністерства фінансів, близько 11 млрд грн – сплачені відсотки, із них 5,53 млрд грн направлено до бюджету як відсотки за векселями Фонду.

Залишок боргових зобов’язань Фонду у вигляді векселів зараз складає 49,44 млрд грн, за якими Фонд має сплатити в майбутньому понад 67,44 млрд грн відсоткових витрат. Директор фінансового департаменту Фонду Олена Нужненко зазначила: «За рахунок чотирьох дострокових погашень Фонд скоротив витрати на сплату відсотків за векселями на 12,34 млрд грн. Проте, сума загальних майбутніх витрат за борговими зобов’язаннями Фонду є занадто великою, у першу чергу, за рахунок відсоткових витрат, які значно перевищують суму самого кредиту. Саме тому, як першочергове стратегічне завдання, Фонд для себе визначив питання реструктуризації заборгованості за відсотками по кредитам Міністерства фінансів. Фонд планує за сприяння Світового банку та ЄБРР залучити до реалізації цього завдання експертів найвищої кваліфікації».

Нагадаємо, що протягом 2014-2016 років, у період максимального фінансового навантаження, пов’язаного із здійсненням масових виплат гарантованої суми відшкодування вкладникам неплатоспроможних банків у розмірі близько 90 млрд грн, Фонд змушений був неодноразово звертатися за фінансовою підтримкою до Національного банку та Міністерства фінансів України. Як результат, було підписано 8 кредитних договорів на загальну суму 79,71 млрд грн.