ФОНД ГАРАНТУВАННЯ ВКЛАДІВ ФІЗИЧНИХ ОСІБ ТА USAID ПРОВЕЛИ ОПИТУВАННЯ ГРОМАДСЬКОСТІ З МЕТОЮ ОЦІНКИ РІВНЯ ЗНАНЬ ПРО СИСТЕМУ ГАРАНТУВАННЯ ВКЛАДІВ ФІЗИЧНИХ ОСІБ

ПРЕС-РЕЛІЗ

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб представив результати опитування щодо обізнаності українських споживачів фінансових послуг про систему гарантування вкладів фізичних осіб, проведеного за підтримки Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору». Участь в обговоренні результатів дослідження взяли представники комерційних банків та Національного банку, народні депутати, урядовці та ін.

ЗВІТ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ ДОСЛІДЖЕННЯ "Обізнаність споживачів фінансових послуг України про систему гарантування вкладів-2017"

Презентація методології дослідження "Обізнаність споживачів фінансових послуг України про систему гарантування вкладів".

Презентація результатів дослідження "Обізнаність споживачів фінансових послуг України про систему гарантування вкладів".

Відеотрансляція круглого столу з представлення результатів дослідження

70% цінних паперів, що обліковуються на балансі неплатоспроможних банків – «сміттєві», і використовувались для виведення ліквідних активів

ІНФОРМАЦІЙНА ДОВІДКА

ЦП 1 На балансі банків, що ліквідуються та перебувають в управлінні Фонду гарантування, обліковуються «сміттєві» цінні папери, вартістю понад 12,75 млрд грн. Це – майже 70% від обсягу загального портфелю цінних паперів неплатоспроможних банків. Аналіз операцій та укладених правочинів, здійснений Фондом у ході ліквідації банків, свідчить: торгівля цінними паперами з ознаками фіктивності стала одним із найпопулярніших елементів «схем» виведення ліквідних активів з банків. 

Детальніше...

Напередодні тимчасової адміністрації працюючий кредитний портфель банку «НАЦІОНАЛЬНІ ІНВЕСТИЦІЇ» було відчужено без надходження коштів на рахунки

ПРЕС-РЕЛІЗ

Assets Natssionalni inv1

Незадовго до визнання неплатоспроможним ПАТ «БАНК «НАЦІОНАЛЬНІ ІНВЕСТИЦІЇ» уклав договори відступлення прав вимоги за кредитами на загальну суму 1,4 млрд грн на користь ряду факторингових компаній. При цьому кошти на кореспондентські рахунки банку на оплату цих договорів не надходили. Таким чином банк втратив активи, що формували грошовий потік, та ліквідне забезпечення за кредитами. Як результат - Фонд гарантування на третьому році ліквідації цього банку, виплативши за рахунок своїх коштів вкладникам 0,7млрд грн відшкодування за вкладами, не зміг повернути собі, як кредитору третьої черги, жодної гривні.

Детальніше...

ПАТ «Реал банк» видав 4,8 млрд грн кредитів під «товари в обороті» - дизпаливо, бензин, скраплений газ

ПРЕС-РЕЛІЗ

RealBank1Неплатоспроможність ПАТ «Реал банк» стала наслідком умисного доведення банку до банкрутства посадовими особами фінустанови. Підставами для такого твердження, зокрема, є результати перевірки, здійсненої уповноваженою особою Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Найпоказовіший із виявлених фактів – надання із порушенням принципів кредитування, під заставу товарів в обороті (дизельного палива, бензину, скрапленого газу тощо) позик на мільярди гривень позичальникам, що входили до групи компаній «СЄПЕК». У результаті, балансова вартість активів, включених до ліквідаційної маси банку, склала 5 177,4 млн грн, у той час як оціночна вартість, визначена сертифікованими суб’єктами оціночної діяльності, становить лише 94,1 млн грн.

Детальніше...

БІЛЬШЕ ПОЛОВИНИ ЗВЕРНЕНЬ ЩОДО УМОВ РЕСТРУКТУРИЗАЦІЇ ІПОТЕЧНИХ КРЕДИТІВ – ВІД ПОЗИЧАЛЬНИКІВ АТ «ДЕЛЬТА БАНК» ТА ПАТ «КБ «НАДРА»

ПРЕС-РЕЛІЗ

Restructuring1Більше половини звернень щодо реструктуризації іпотечних кредитів надійшли на «гарячу лінію» Фонду гарантування вкладів фізичних осіб від позичальників АТ «Дельта банк» та ПАТ «КБ «Надра». Серед найпоширеніших запитань – деталі розробленої Фондом програми реструктуризації та умови їх акцептування. Для зручності позичальників неплатоспроможних банків, що цікавляться програмою реструктуризації, на сайті Фонду також створено спеціальну інформаційну сторінку та розміщено найпоширеніші питання-відповіді про умови реструктуризації.

Детальніше...

РЕЗУЛЬТАТИ ЛІКВІДАЦІЇ ПАТ «КЛАСИКБАНК»: АКЦЕПТОВАНІ ВИМОГИ КРЕДИТОРІВ БАНКУ ЗАДОВОЛЕННІ У ПОВНОМУ ОБСЯЗІ

ПРЕС-РЕЛІЗ

Clasikbank19 лютого 2018 року уповноваженою особою Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (далі – Фонд) на ліквідацію ПАТ «КЛАСИКБАНК» було подано документи до державного реєстратора юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, для державної реєстрації припинення банку як юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Детальніше...

Чому кредитори банку «Хрещатик» втрачають шанси отримати свої кошти?

dsc05268 1 41558407631 o

Майже 6,9 млрд грн виведених активів – це приблизний результат реалізованих у ПАТ «КБ «Хрещатик» махінацій напередодні визнання банку непалтоспроможним. Які схеми було виявлено за результатами forensic-аудиту банку та яку роль у цих «оборудках» виконували столичні комунальні підприємства та компанії-інсайдери?– Відповіді на ці та інші питання озвучені сьогодні під час прес-брифінгу, участь у якому взяли Костянтин Ворушилін, директор-розпорядник Фонду гарантування, його заступники Андрій Оленчик та Світлана Рекрут, і Владислав Червинський, адвокат, керівник компанії, що здійснювала forensic-аудит ПАТ «КБ «Хрещатик».

Матеріали брифінгу:

Відеозапис брифінгу на тему: «Чому кредитори банку «Хрещатик» втрачають шанси отримати свої кошти?»

Прес-реліз - «Чому кредитори банку «Хрещатик» втрачають шанси отримати свої кошти?»

Прес-реліз - «ФГВФО: Існує ризик втрати контролю над активами Банку «Хрещатик»

Презентація - «Чому кредитори банку «Хрещатик» втрачають шанси отримати свої кошти?»

Результати ліквідації АТ «ЕРДЕ БАНК»: пред’явлено вимоги на суму 587 млн грн до 23 пов’язаних з банком осіб

ПРЕС-РЕЛІЗ

ERDE INFO 105 січня 2018 року уповноваженою особою Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (далі – Фонд) було подано документи для державної реєстрації припинення банку як юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Цей банк свого часу став першим переданим в управління Фонду після набуття чинності Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» (26.02.2012). 11 грудня 2017 року рішенням виконавчої дирекції Фонду було затверджено ліквідаційний баланс та звіт про завершення ліквідації АТ «ЕРДЕ БАНК».

Детальніше...

ОСНОВНІ ПОКАЗНИКИ ДІЯЛЬНОСТІ ФОНДУ ГАРАНТУВАННЯ ВКЛАДІВ ФІЗИЧНИХ ОСІБ СТАНОМ НА ПОЧАТОК КВІТНЯ 2018 РОКУ

Станом на 1 квітня 2018 року у реєстрі учасників Фонду гарантування нараховується 83 банки-учасники

Кошти Фонду

Загальна сума коштів, що акумульовані Фондом, станом на 1 квітня 2018 року складає 14 980,5 млн грн.    

Надходження до Фонду від регулярного збору за січень-березень 2018 року склали 845,71 млн грн.

Детальніше...

Незбалансована агресивна кредитна політика колишнього керівництва ПАТ БАНК «ТРАСТ» призвела до неплатоспроможності банку

INFO TRAST 1 На момент визнання банку неплатоспроможним, на балансі ПАТ БАНК «ТРАСТ» обліковувались активи на загальну суму 759,5 млн грн, проте їх оціночна вартість складає лише 280,3 млн грн.

Ключовою причиною такої значної різниці між оціночною і балансовою вартістю активів полягає у здійсненні керівництвом ПАТ БАНК «ТРАСТ» протягом 2010 – 2016 років незбалансованої агресивної кредитної політики. Загалом, така діяльність банку призвела до втрати ліквідності і настання його неплатоспроможності.

Детальніше...