ФОНД ГАРАНТУВАННЯ ОПРИЛЮДНИВ ІНФОРМАЦІЮ ПРО ПОГАШЕННЯ БАНКАМИ КРЕДИТОРСЬКИХ ВИМОГ

ПРЕС-РЕЛІЗ

Наступного року Фонд гарантування вкладів фізичних осіб планує завершити ліквідацію понад 40 банків, які були передані в його управління під час кризи 2014-2016 рр. Ліквідацію перших чотирьох фінустанов було завершено уже цього року, у двох із них (ПАТ «Класикбанк» та ПАТ «Держзембанк») задоволено вимоги всіх кредиторів, а залишкове майно – передано акціонерам банків. Після закриття решти двох банків – АТ «Банк «Таврика» та АТ «Ерде Банк» – незадоволеними залишилися вимоги кредиторів на суму майже 1,2 млрд грн. Справи про стягнення цих коштів із пов’язаних з банками осіб сьогодні знаходяться у судах. Про те, у скількох банках уже повернуто усі кошти населенню та бізнесу і фактори, які впливають на рівень задоволення вимог кредиторів, говорили сьогодні під час прес-клубу у Фонді гарантування вкладів фізичних осіб.

«На сьогодні кредиторам неплатоспроможних банків уже повернуто майже 34 млрд грн, у тому числі майже 4 млрд грн виплачено кредиторам сьомої черги (бізнесу); ще майже 2 млрд грн – кредиторам четвертої черги – вкладникам «200 плюс» і близько 8 млрд грн – забезпеченим кредиторам, у першу чергу НБУ. Вимоги Фонду гарантування задоволено лише на чверть – 19 із 89 млрд грн. При цьому потрібно розуміти, що банк від банку відмінний, і коли одна частина фінустанов уже розраховується зі своїми корпоративними клієнтами – інша, перетнувши «екватор» ліквідації, не приступила до погашення навіть третьої черги», – розповіла Ольга Білай, директор департаменту управління активами.

Так, повністю повернули Фонду витрачені на виплату гарантованого відшкодування вкладникам кошти 19 фінустанов, 14 із них – розрахувавшись також з вкладниками, які тримали на рахунках понад гарантовану суму, почали, а то і повністю погасили вимоги кредиторів сьомої черги – бізнесу. У той же час 22 банки погасили по не більше 10% вимог Фонду гарантування, і ще 10 – взагалі не почали розрахунок з кредитором третьої черги.

«Можна чітко простежити, що на рівень розрахунку із кредиторами, передусім, впливає бізнес-модель банків та якість їхніх активів. Найвищий рівень задоволення вимог показують фінустанови, які майже не працювали із вкладниками-фізособами. При цьому банки, у яких зобов’язання перед вкладниками  перевищують 60% у загальній структурі кредиторських вимог, – повертають менше 10% виплачених Фондом коштів. Так само прямо на рівень задоволення вимог кредиторів впливає якість активів. У банків, у яких рівень погашення кредиторських вимог «у межах похибки», – співвідношенням оціночної вартості активів до балансової складає в середньому 8%. А це означає, що джерел повернення коштів Фонду, великим вкладникам та корпоративним клієнтам – просто немає», – сказала Світлана Рекрут, заступник директора-розпорядника Фонду.        

Попри це, задля забезпечення максимального рівня розрахунку з кредиторами Фонд вживає усіх передбачених законодавством заходів.

«Нами було подано понад 5,4 тис. заяв до правоохоронних органів про вчинені кримінальні правопорушення у неплатоспроможних банках на загальну суму понад 607,5 млрд грн. На жаль, активність правоохоронних органів у розслідування виявлених фактів, м’яко кажучи, залишає бажати кращого – до суду доведено менше 1% справ. Сьогодні Фондом також відкрито окремий фронт боротьби – стягнення шкоди, заподіяної банкам, із пов’язаних з банками осіб. На сьогодні пред’явлено позовні заяви до пов’язаних осіб 31 неплатоспроможного банку на загальну суму вимог 66,4 млрд грн. Звичайно, розгляд таких багатокомпонентних судових спорів триватиме не один рік, але всі винуваті у недостатності майна банків повинні розуміти – відповісти за свої дії доведеться», - сказав Віктор Новіков, заступник директора-розпорядника Фонду.

Детальніша інформація про стан погашення кредиторських вимог – за посиланням.

Про виявлені у банках схеми виведення та маніпуляцій із активами можна прочитати тут

Колишні власники та службові особи ПАТ КБ «СТАНДАРТ» заволоділи коштами банку на суму більше 900 млн грн через кредитування підконтрольних компаній

ПРЕС-РЕЛІЗ

standart 900mlnВласники та службові особи ПАТ «КБ «СТАНДАРТ» у період 2013-2015 рр, залучивши підконтрольних їм працівників банківської установи, членів кредитного комітету, працівників операційного департаменту та касирів, організували протиправну схему здійснення незаконних фінансових операцій з видачі кредитних коштів. У результаті – шляхом прийняття неправомірних рішень про видачу кредитних коштів на завідомо незаконно відкриті рахунки підконтрольних фіктивних суб'єктів господарювання та за наданими підробленими первинними документами, було ухвалено низку рішень щодо надання банком кредитів у сумі понад 903,8 млн грн підконтрольним суб’єктам господарювання з ознаками фіктивності. У подальшому кредитні кошти, отримані суб’єктами господарювання, перераховувались на рахунки підприємств з ознаками фіктивності та підставних фізичних осіб, з метою конвертації безготівкових коштів у готівкові та зняття їх у касах банківських установ, оплати за фіктивними валютними контрактами.

Детальніше...

Кошти з АТ «ФОРТУНА-БАНК» перед його банкрутством виводилися через схему кредитування пов’язаних осіб

ПРЕС-РЕЛІЗ

fortuna infoПри з’ясуванні обставин визнання банку неплатоспроможним  виявлено низку правочинів, вчинених посадовими особами банку, що містять  ознаки кримінальних правопорушень. Зокрема, виявлено маніпуляції з активами банку. За висновками Уповноваженої особи ФГВФО, загальна сума збитків, завданих унаслідок таких махінацій, становить 2 235 млн грн, із яких 1 840 млн грн – заборгованість за кредитами пов’язаних осіб. Кошти, видані пов’язаним особам,  - загалом на суму 2105 млн грн – становлять приблизно 98% кредитного портфелю АТ «ФОРТУНА-БАНК».

Детальніше...

Активи АТ «БАНК «ФІНАНСИ ТА КРЕДИТ»: майже 5 млрд грн виведено шляхом надання завідомо безнадійних кредитів юрособам, ще 113 млн дол. США – списано з коррахунків в іноземних банках

ПРЕС-РЕЛІЗ

finance i creditОціночна вартість активів, включених до ліквідаційної маси АТ «БАНК «ФІНАНСИ ТА КРЕДИТ», майже уп’ятеро нижча від балансової: при зазначених «на папері» 45 065,4 млн грн, незалежні суб’єкти оціночної діяльності оцінили активи банку лише у 9 969,2 млн грн. При цьому тільки на виплату гарантованої суми відшкодування вкладникам, станом на початок листопада, було витрачено 9 931,8 млн грн, а загальні вимоги кредиторів до банку сягають 30 876,2 млн грн.

Детальніше...

ПІДНЯТТЯ ГАРАНТОВАНОЇ СУМИ, РАННЄ ВТРУЧАННЯ ТА РОЗШИРЕННЯ ГАРАНТІЙ – У КИЄВІ ОБГОВОРИЛИ ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ СИСТЕМИ ГАРАНТУВАННЯ ВКЛАДІВ ТА ЇЇ НАБЛИЖЕННЯ ДО НОРМ ДИРЕКТИВ ЄС

ПРЕС-РЕЛІЗ

10 жовтня у Києві, з нагоди відзначення 20 річниці створення Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, за підтримки Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору» та Світового банку відбулась експертна дискусія «Фінансова стабільність та система страхування вкладів: ключові питання». Участь у трьох сесіях конференції взяли майже двісті осіб, зокрема представники банківської спільноти, народні депутати та міжнародні експерти з питань гарантування вкладів.

Детальніше...

ВИВЕДЕННЯ КОШТІВ З ПАТ «АВАНТ-БАНК» ВІДБУВАЛОСЬ ШЛЯХОМ КРЕДИТУВАННЯ ПОВ’ЯЗАНИХ З БАНКОМ ОСІБ ТА СУПРОВОДЖУВАЛОСЬ СВІДОМИМ ЗНИЩЕННЯМ ВІДПОВІДНИХ ДОКУМЕНТІВ

ПРЕС-РЕЛІЗ

Виведення коштів з ПАТ «АВАНТ-БАНК», напередодні визнання його неплатоспроможним, відбувалось через схеми кредитування пов’язаних з банком осіб. Розкрадання активів відбувалось позичальниками за попередньою домовленістю із службовими особами ПАТ«АВАНТ-БАНК». Для того аби приховати злочину діяльність боржників та їх спільників у банку, відбувалось викрадення та свідоме знищення банківських документів, а самі позичальники визнавались банкрутами.

Детальніше...

ЦІНА АКТИВІВ ПАТ «ВЕКТОР БАНК» «НА ПАПЕРІ» В 15 РАЗІВ ВИЩА ЗА РИНКОВУ

Info VektorПРЕС-РЕЛІЗ

Загальна балансова вартість активів ПАТ «ВЕКТОР БАНК» на момент затвердження ліквідаційної маси склала 208,48 млн грн. При цьому ринкова вартість активів, визначена незалежними оцінювачами, становила 13,38 млн грн, та виявилась в 15 разів нижчою, ніж «ціна на папері». Загальна сума акцептованих кредиторських вимог банку складає 81,08 млн грн, станом на теперішній  час  погашення  вимог не відбувалось у зв’язку з відсутністю ліквідних  активів  для  продажу. При цьому, вкладникам банку на 1 вересня 2018 року виплачено гарантоване відшкодування на суму 73,8 млн грн. Понад 90% активів визначених у ліквідаційній масі - це кредити надані корпоративним позичальникам, при тому, що їхня вартість «на папері» зафіксована на рівні 194,07 млн грн, а їхня оціночна складає лише 9,82 млн грн.

Детальніше...

Посадові особи ПАТ «УКРБІЗНЕСБАНК» напередодні введення тимчасової адміністрації укладали договори факторингу на вкрай невигідних для банку умовах

ІНФОГРАФІКА АКТИВИ УКРБІЗНЕСБАНК 2ПРЕС-РЕЛІЗ

Уповноважена особа Фонду гарантування встановила, що посадові особи ПАТ «УКРБІЗНЕСБАНК», неодноразово, напередодні введення тимчасової адміністрації, укладали значну кількість договорів факторингу на вкрай невигідних для банку умовах. Виведення активів за такою схемою було однією з причин погіршення фінансового стану установи.

Детальніше...

РИНКОВА ВАРТІСТЬ АКТИВІВ АТ «БАНК ЗОЛОТІ ВОРОТА» СТАНОВИТЬ ЛИШЕ 11% ВІД БАЛАНСОВОЇ

АКТИВИ ПАТ ЗОЛОТІ ВОРОТАПРЕС-РЕЛІЗ

Загальна балансова вартість активів АТ «БАНК ЗОЛОТІ ВОРОТА» на момент затвердження ліквідаційної маси склала 1 218,3 млн грн. При цьому ринкова вартість активів, визначена незалежним оцінювачем, становила 133,6 млн грн, що складає 11% балансової вартості активів банку. Загальна сума акцептованих кредиторських вимог банку складає 696,9 млн грн, з яких погашено лише 77,1 млн грн. Вартість кредитів, наданих корпоративним позичальникам банку, «на папері» зафіксована на рівні 792,61 млн грн (ринкова вартість - 36,19 млн грн).  Кредитний портфель фізичних осіб «на папері» складає 358,74 млн грн (ринкова вартість - 42,22 млн грн). Станом на 01 вересня 2018 року вкладникам банку виплачено гарантоване відшкодування на суму 237,6 млн грн, що становить 99% від загальної гарантованої суми.

Детальніше...

Сотні мільйонів гривень було виведено з ПАТ «ПРОФІН БАНК» через кредитування пов’язаних осіб

АКТИВИ ПАТ ПРОФІНБАНКПРЕС-РЕЛІЗ

Близько 30 заяв про вчинення кримінальних правопорушень на загальну суму збитків 359 млн грн було подано до правоохоронних органів уповноваженою особою та Фондом гарантування, зокрема, за фактами виявлених маніпуляцій із активами ПАТ «ПРОФІН БАНК». Так, при 554,9 млн грн балансової вартості активів, включених до ліквідаційної маси банку, їхня незалежна оцінка виявилась майже учетверо нижчою – 152,0 млн грн.

Детальніше...