Чому кредитори банку «Хрещатик» втрачають шанси отримати свої кошти?

dsc05268 1 41558407631 o

Майже 6,9 млрд грн виведених активів – це приблизний результат реалізованих у ПАТ «КБ «Хрещатик» махінацій напередодні визнання банку непалтоспроможним. Які схеми було виявлено за результатами forensic-аудиту банку та яку роль у цих «оборудках» виконували столичні комунальні підприємства та компанії-інсайдери?– Відповіді на ці та інші питання озвучені сьогодні під час прес-брифінгу, участь у якому взяли Костянтин Ворушилін, директор-розпорядник Фонду гарантування, його заступники Андрій Оленчик та Світлана Рекрут, і Владислав Червинський, адвокат, керівник компанії, що здійснювала forensic-аудит ПАТ «КБ «Хрещатик».

Матеріали брифінгу:

Відеозапис брифінгу на тему: «Чому кредитори банку «Хрещатик» втрачають шанси отримати свої кошти?»

Прес-реліз - «Чому кредитори банку «Хрещатик» втрачають шанси отримати свої кошти?»

Прес-реліз - «ФГВФО: Існує ризик втрати контролю над активами Банку «Хрещатик»

Презентація - «Чому кредитори банку «Хрещатик» втрачають шанси отримати свої кошти?»

Результати ліквідації АТ «ЕРДЕ БАНК»: пред’явлено вимоги на суму 587 млн грн до 23 пов’язаних з банком осіб

ПРЕС-РЕЛІЗ

ERDE INFO 105 січня 2018 року уповноваженою особою Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (далі – Фонд) було подано документи для державної реєстрації припинення банку як юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Цей банк свого часу став першим переданим в управління Фонду після набуття чинності Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» (26.02.2012). 11 грудня 2017 року рішенням виконавчої дирекції Фонду було затверджено ліквідаційний баланс та звіт про завершення ліквідації АТ «ЕРДЕ БАНК».

Детальніше...

ОСНОВНІ ПОКАЗНИКИ ДІЯЛЬНОСТІ ФОНДУ ГАРАНТУВАННЯ ВКЛАДІВ ФІЗИЧНИХ ОСІБ СТАНОМ НА ПОЧАТОК КВІТНЯ 2018 РОКУ

Станом на 1 квітня 2018 року у реєстрі учасників Фонду гарантування нараховується 83 банки-учасники

Кошти Фонду

Загальна сума коштів, що акумульовані Фондом, станом на 1 квітня 2018 року складає 14 980,5 млн грн.    

Надходження до Фонду від регулярного збору за січень-березень 2018 року склали 845,71 млн грн.

Детальніше...

Незбалансована агресивна кредитна політика колишнього керівництва ПАТ БАНК «ТРАСТ» призвела до неплатоспроможності банку

INFO TRAST 1 На момент визнання банку неплатоспроможним, на балансі ПАТ БАНК «ТРАСТ» обліковувались активи на загальну суму 759,5 млн грн, проте їх оціночна вартість складає лише 280,3 млн грн.

Ключовою причиною такої значної різниці між оціночною і балансовою вартістю активів полягає у здійсненні керівництвом ПАТ БАНК «ТРАСТ» протягом 2010 – 2016 років незбалансованої агресивної кредитної політики. Загалом, така діяльність банку призвела до втрати ліквідності і настання його неплатоспроможності.

Детальніше...

ЗА ЛЮТИЙ СУМА НАДХОДЖЕНЬ ДО БАНКІВ, ЩО ЛІКВІДУЮТЬСЯ, СКЛАЛА 1 216,4 МЛН ГРН

ПРЕС-РЕЛІЗ

01.02.2018 Nadhodzhennya do bankiv 01.03.2018Протягом лютого на рахунки банків, що ліквідуються, надійшло 1 216,4 млн грн. Із них найбільша сума – 877,7 млн грн отримана від продажу активів банків, що ліквідуються. Ще 173,3 млн грн надійшло від погашення цінних паперів,  155,6 млн грн – від погашення кредитів позичальниками та 9,8 млн грн отримано у якості орендної плати.   

Детальніше...

Виведення активів з банку «Аксіома» відбувалось шляхом кредитування 11 компаній під забезпечення сміттєвих цінних паперів

ПРЕС-РЕЛІЗ

INFO ACSIOMA 1У період листопад-грудень 2013 року та березень - квітень 2014 року банк «Аксіома» надавав кредити групі позичальників (11 компаній), основним видом діяльності яких були спекулятивні операції на ринку цінних паперів. При цьому застосовувалась пільгова відсоткова ставка. Кредити надавались під 5,7-13%, в той час як іншим позичальникам – під 27-36%. На всіх позичальників були відкриті однакові ліміти кредитування на рівні 80-86 млн грн для здійснення спекулятивних операцій на ринку цінних паперів.

Детальніше...

Ризикова кредитна політика, видача кредитів під однотипне неліквідне забезпечення нанесли збитки Банку «Демарк» на суму майже 1,3 млрд грн

ПРЕС-РЕЛІЗ

Демарк 1До визнання неплатоспроможним Банком «Демарк» проводилась ризикова кредитна політика – упродовж кількох років було укладено десятки подібних між собою кредитних угод на загальну суму майже 1,3 млрд грн. Однотипність оформлених договорів, подібність неліквідного забезпечення, а також неповернення грошових коштів у передбачені договорами строки дають формальні підстави вбачати у вчинених схемних діях ознаки кримінального правопорушення – шахрайства з фінансовими ресурсами, результатом якого стало нанесення значної матеріальної шкоди банку.  

Детальніше...

Кошти з ПАТ "БАНК КАМБІО" виводилися шляхом кредитування під заставу неліквідних цінних паперів

ПРЕС-РЕЛІЗ

1.pngПАТ «БАНК КАМБІО» проводив схемне кредитування юридичних осіб під заставу неліквідних цінних паперів, при цьому відсоткова ставка за такими кредитами була вдвічі меншою вартості залучених банком ресурсів. Крім того, протягом серпня-вересня 2014 року майнові права за низкою кредитів, переданих НБУ як забезпечення кредитів рефінансування, було виведено з-під застави, а мільйони гривень переведено з рахунків юридичних на рахунки фізичних осіб в якості «безвідсоткових позик» або «безповоротної фінансової допомоги».

Детальніше...

Через схеми було виведено активів з АТ «ФІНРОСТБАНК» на суму близько 1 млрд грн

ПРЕС-РЕЛІЗ

INFO FINROST 1Шляхом проведення колишнім керівництвом АТ «ФІНРОСТБАНК» збиткових та економічно необґрунтованих операцій, реалізації «схемного» кредитування пов’язаних компаній, здійснення фінансових махінацій, шахрайських і протиправних дій банк було доведено до неплатоспроможності, а ліквідні активи – виведено через підставних осіб. Масштабність проведених колишніми керівниками та службовими особами АТ «ФІНРОСТБАНК» «схемних» операцій призвела до критичного погіршення фінансового стану банку та виведення активів на суму близько 1 млрд грн.

Детальніше...

Фонд гарантування вітає ініціативу Прем’єр-міністра країни приділити належну увагу діяльності Фонду

ПРЕС-РЕЛІЗ

Фонд гарантування вітає ініціативу Прем’єр-міністра країни приділити належну увагу діяльності Фонду. Фонд неодноразово упродовж 2015-2018 років звертався у різний спосіб до вищого керівництва держави (Президента України, Голови Верховної Ради, Премʼєр-міністра, Секретаря РНБО) та правоохоронних органів (НАБУ, ГПУ, Національної поліції України), повідомляючи про системні проблеми, виявлені під час роботи у неплатоспроможних банках, вирішення яких потребує належної уваги на державному рівні. Увага високопосадовців дає надію на те, що ці звернення були почуті і ситуація нарешті почне системно змінюватись.

Детальніше...