ПАТ «КБ «Хрещатик»: через схеми із банку було виведено активи вартістю щонайменше 3 млрд грн

Khreshchatyk 184% кредитного портфелю юридичних осіб банку – інсайдерські, 85% цінних паперів – «сміттєві».

У рамках ліквідаційної процедури, розпочався продаж активів ПАТ «КБ «Хрещатик». Отримані у процесі реалізації кошти спрямовуватимуться на задоволення вимог кредиторів банку. Попри те, що «на папері» вартість активів банку, включених до ліквідаційної маси, склала 8,13 млрд грн, незалежні ліцензовані оцінщики оцінили їх у 2,65 млрд грн. При цьому, по сумі затверджених акцептованих вимог кредиторів ПАТ «КБ «Хрещатик» є одним із найбільших банків, в яких розпочато процедуру ліквідації – 6,15 млрд грн. Сьогодні Фондом подано 66 заяв про вчинення кримінальних правопорушень, направлено 220 позовних заяв та відкрито 270 виконавчих проваджень у тому числі з метою повернення виведених ТОП-менеджментом банку активів.

Детальніше...

ПРОДАЖ АКТИВІВ: ГОЛОВНІ ЗАВДАННЯ ТА ВИКЛИКИ НА 2017 РІК

Протягом 2016 року надходження від роботи з активами банків, що ліквідуються, склали 7,2 млрд грн. Із них майже 3,2 млрд грн отримано від продажу активів. Утім уже на 2017-ий рік Фонд гарантування вкладів фізичних осіб ставить перед собою завдання збільшити надходження від реалізації активів майже удвічі. Цього року один із пріоритетів Фонду – робота із великими корпоративними позичальниками. Про це йшлося під час прес-клубу на тему «Продаж активів: головні завдання та виклики на 2017 рік», участь у якому взяли директор-розпорядник Фонду Костянтин Ворушилін та директор департаменту консолідованого продажу та управління активами Юлія Берещенко. 

Презентація: «Продаж активів: головні завдання та виклики на 2017 рік»

МАЙЖЕ 80% ВАРТОСТІ АКТИВІВ НЕПЛАТОСПРОМОЖНИХ БАНКІВ ІСНУЮТЬ ЛИШЕ «НА ПАПЕРІ»

Assets of banks.pngПАТ «Банк Михайлівський» став не тільки 70-им банком, із тих, що перебувають в управлінні Фонду та у якому затверджено ліквідаційну масу, а і показовим прикладом того, у якому стані перебувають активи більшості банків на момент визнання їх неплатоспроможними. Так, відповідно до звітів незалежних суб’єктів оціночної діяльності, майже 80%вартості активів банків, що ліквідуються, існують лише «на папері». Якими активами доводиться управляти Фонду – детальніше у інфографіці.

Детальніше...

У банку «Михайлівський» із найдорожчого майна лишились комутатори і сервери, а єдиним забезпеченням за кредитним портфелем юросіб – землі сільськогосподарського призначення

ПРЕС-РЕЛІЗ Інфографіка

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб оприлюднив результати інвентаризації активів ПАТ «Банк Михайлівський» та формування ліквідаційної маси банку, складеної за результатами звітів трьох незалежних оцінщиків, які свідчать про застосовані схеми маніпуляцій та виведення ліквідних активів керівництвом та власниками банку.

Детальніше...

Фонд оприлюднив інформацію щодо оцінки процесу реалізації активів у 2016 році

Рішенням виконавчої дирекції Фонду гарантування від 28.12.2016 року № 3052 погоджено результати оцінки процесу реалізації активів.

Інформація щодо оцінки процесу реалізації активів Фондом гарантування вкладів фізичних осіб у 2016 році

ФОНД ОПРИЛЮДНИВ СТИСЛІ РЕЗУЛЬТАТИ АНАЛІЗУ НЕПЛАТОСПРОМОЖНОГО БАНКУ (FORENSIC) ПАТ «КБ «НАДРА», ПІДГОТОВЛЕНІ КОМПАНІЄЮ КПМГ

Фондом гарантування вкладів фізичних осіб у грудні 2015 року був проведений тендер за результатами якого компанія ПрАТ «КПМГ Аудит» (далі - КПМГ) була обрана виконавцем послуг щодо здійснення комплексного аналізу неплатоспроможного банку ПАТ «КБ «НАДРА». КПМГ було проведено комплексний аналіз неплатоспроможного банку (forensic) ПАТ «КБ «НАДРА» з метою виявлення фактів проведення проблемних або ризикових операцій, неналежного виконання процедур управління ризиками та внутрішнього контролю, виявлення в діяльності банку порушення банківського законодавства України та ін.

За результатами проведеної роботи Фонд гарантування вкладів фізичних осіб розміщує звіт-презентацію (стислі результати аналізу неплатоспроможного банку ПАТ «КБ «Надра»), що підготовлена компанією КПМГ.

Презентація: Стислі результати аналізу неплатоспроможного банку ПАТ КБ «Надра»

Андрій Оленчик взяв участь у комітетських слухання щодо захисту прав ошуканих вкладників

Заступник директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Андрій Оленчик взяв участь у комітетських слухання на тему: «Забезпечення дотримання прав споживачів фінансових послуг та ошуканих вкладників фінансових установ» за участі  голови Комітету  Григорія Немирі,  члена Комітету Юлії Тимошенко, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Валерії Лутковської, народних депутатів, представників органів державної влади, правозахисних організацій, громадських організацій, що об'єднують ошуканих вкладників різних банків, засобів масової інформації.

Презентація: Інформаційно – аналітичні матеріали Фонду гарантування

 

 

ОЦІНОЧНА ВАРТІСТЬ АКТИВІВ БАНКІВ, ЩО ЛІКВІДУЮТЬСЯ, НЕ ПЕРЕВИЩУЄ І ЧВЕРТІ БАЛАНСОВОЇ

Сьогодні, 6 жовтня, у Фонді гарантування вкладів фізичних осіб відбувся прес-клуб на тему «Стратегія продажу активів неплатоспроможних банків». Про те, які активи зараз перебувають в управлінні Фонду, як налагоджено процес продажу майна банків, що ліквідуються, та що зроблено задля реформування системи торгів, розповіла директор Департаменту консолідованого продажу та управління активами Фонду Юлія Берещенко.

Презентація: Портфелі активів. Стратегія продажу Проект ProZorro.Продажі

Детальніше...

ФОНД ЗАПРОШУЄ ЗАЦІКАВЛЕНИХ ГРАВЦІВ РИНКУ ДОЛУЧИТИСЬ ДО «ПІЛОТУ» НОВОЇ СИСТЕМИ ПРОДАЖУ АКТИВІВ НЕПЛАТОСПРОМОЖНИХ БАНКІВ ЗА СТАНДАРТАМИ PROZORRO

Сьогодні відбулася робоча зустріч з питань впровадження нової електронної системи продажу активів неплатоспроможних банків, побудованої за стандартами і принципами системи електронних публічних закупівель ProZorro. За ініціативи та на запрошення Фонду гарантування вкладів  фізичних осіб та Міністерства економічного розвитку і торгівлі участь у зустрічі взяли представники торгових майданчиків, які уже зараз здійснюють організацію електронних аукціонів з продажу активів банків, що ліквідуються. Основною темою обговорення стали принципи та правила роботи нової системи торгів та підготовка до реалізації Пілотного проекту.

Презентація: E-auction для продажу активів ФГВФО на базі досвіду ProZorro

Детальніше...