ЗМІ про Фонд

Очікувані законодавчі новації у банківському секторі

Як корпоративне управління може захистити банківську систему від схемних збиткових операцій менеджменту? Для чого потрібні незалежні директори? Чому варто унеможливити повернення банківської ліцензії банкам-банкротам і скоротити час на виправлення ситуації, в разі віднесення їх до категорії проблемних.

Очікувані новації в Законі України «Про банки та банківську діяльність» коментує заступник директора розпорядника ФГВФО Ольга Білай в ефірі радіо "Голос Столиці" - детальніше за посиланням.

Світлана Рекрут: "Живі не повинні платити за мертвих"

Тривалий час Фонд гарантування вкладів фізичних осіб залишався чи не єдиним органом, який докладав зусилля для притягнення до відповідальності колишніх акціонерів та топ-менеджерів неплатоспроможних банків. Проте, на сьогодні є вагомі підстави вважати, що робота з пов'язаними особами стане справою загальнодержавного значення. Одним зі свідчень позитивних зрушень у цій сфері  є створення у Генеральній прокуратурі спеціального підрозділу, який супроводжуватиме розслідування про шахрайство в неплатоспроможних банках.  

Які стимули суттєво прискорять притягнення до відповідальності пов'язаних із банками осіб та як це виллється у реальний грошовий потік, розповіла директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Світлана Рекрут у своєму інтерв’ю виданню "Дзеркало тижня".

Детальніше: за посиланням.

Світлана Рекрут: у нас багато цікавої роботи і амбітні цілі

"Цей рік для Фонду гарантування вкладів є переломним, ми його вважаємо роком-рубіконом, тому що ми переходимо від кризи і пожинання її плодів до етапу якісного розвитку. Ми будемо працювати за новим законодавством, євродирективами, перед нами нові виклики і нові завдання. І цей рік буде присвячений якісному і кількісному перетворенню Фонду".

Детальніше про те, що зміниться у Фонді найближчим часом та які амбітні цілі ставить перед собою Фонд читайте в ексклюзивному інтерв’ю директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Світлани Рекрут інформаційному порталу "Банкрутство & Ліквідація".

Сім пасток депозитного договору

Навіть в найпростіших, на перший погляд, депозитних договорах іноді можна знайти дуже несподівані нюанси. Вкладники можуть не звернути на них увагу, а банкіри їм про них не розкажуть.

Що замовчують банкіри при укладанні депозитного договору, Інтернет-виданню «Мінфін» розповіла завідувач сектором фінансової грамотності Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Олеся Шніцер.

Детальніше: за посиланням.

Наталія Рудуха про вплив ставки НБУ на кредитування

Облікова ставка НБУ фактично є віддзеркаленням стану економіки країни. Заступник директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів Наталія Рудуха розповіла слухачам радіоефіру «Голос Столиці» про те, як визначається облікова ставка НБУ, які чинники впливають на її розмір та як облікова ставка впливає на функціонування банківського сектору.

Детальніше: за посиланням.

Ольга Білай про зміну процедури банкрутства

Заступник директора-розпорядника ФГВФО Ольга Білай в ефірі програми «Ризик без меж» на радіо «Голос столиці» про те, як зміниться процедура банкрутства і ліквідації підприємств із набранням чинності Кодексу України з процедур банкрутства та чому це важливо в контексті захисту активів неплатоспроможних банків, які перебувають в управлінні Фонду.

Детальніше: за посиланням.

Олеся Шніцер про фінансову грамотність у школах

Завідувач сектору фінансової грамотності відділу зав’язків з громадськістю та фінансової просвіти Фонду гарантування вкладів Олеся Шніцер про те, коли потрібно починати формувати навики управління фінансами у дітей, про що старшокласникам розповідатимуть на курсі з фінансової грамотності, а також які програми з фінансової просвіти реалізовує ФГВФО.

Детальніше: за посиланням.

Фонд гарантування vs нечисті на руку банкіри: гра на випередження

Ще на початку року до Фонду гарантування вкладів надійшов лист від вкладників кількох банків. Його автори стурбовані тим, що існує реальна загроза неповернення їм коштів понад гарантовану суму у 200 тис. грн. Становищу кредиторів неплатоспроможних банків справді не позаздриш: повернення 200+ очікує 130 тис. вкладників, а наявних активів у більшості неплатоспроможних банків не вистачить на погашення вимог четвертої (а в багатьох – і третьої) черги.Серед причин такого стану речей, звісно, є об’єктивні чинники – військові дії, незаконна анексія частини території держави, загальний стан економіки. Але існує іще один визначальний фактор – активи брутально крали.

Чи не єдиним способом збереження коштів вкладників і кредиторів може стати запровадження механізму запобігання банкрутству банків, а також посилення відповідальності банкірів за виведення активів. Про плани створення такої системи в Україні і про те, як вона діятиме, - у колонці заступника директора-розпорядника ФГВФО Андрія Оленчика у виданні The Page за посиланням

Де гроші Дельта Банку, Златобанку та банку Форум

Майже сто банків були передані в управління Фонду гарантування вкладів з 2014 року. Але лише одиниці змогли повністю розрахуватись зі своїми кредиторами. І якщо вкладники до 200 тис грн гарантовано отримують гроші від Фонду гарантування вкладів, то доля решти кредиторів цілковито залежить від продажу активів, що залишились на балансі конкретного банку. Про те, куди діваються активи банків-банкрутів розповів заступник директора-розпорядника ФГВФО Віктор Новіков у своїй колонці на Інтернет ресурсі "Мінфін".

Детальніше: за посиланням.

Ольга Білай про завершення ліквідації банків, що знаходяться під управлінням Фонду

Заступник директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів Ольга Білай в ефірі програми «Ризик без меж» на радіо «Голос столиці» про завершення ліквідації банків, що перебувають в управлінні Фонду: першу хвилю закриття вже до кінця цього року; особливості роботи з банком впродовж останнього року ліквідації; долю позичальників та кредиторів, щодо яких внесено запис про припинення банку як юрособи. А також - про джерела надходжень до неплатоспроможних банків, про те, яку частку від загальних надходжень складають кошти від управління активами, та яку роботу з непрацюючими кредитами проводить Фонд задля збільшення цих надходжень. 

Детальніше: за посиланням.