ЗМІ про Фонд

Банківська система має запас міцності. Чому більшості українців не варто турбуватися про свої вклади

Спалах пандемії коронавірусної хвороби перетворився на суттєвий економічний чинник, що вплинув не лише на побут людей, а й на організацію виробничих процесів. Про «імунітет» банківського сектору та системи гарантування вкладів до викликів карантину читайте в колонці Світлани Рекрут,директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, в Інтернет-виданні «Новое Время».

Детальніше: за посиланням.

Як навесні будуть розпродувати активи банку «Надра»

У 2020 році має завершись ліквідація декількох великих неплатоспроможних банків. І до цього моменту всі активи, які залишилися на їхніх балансах, мають бути продані. Одним із прикладів є банк «Надра». П’ятирічний термін ліквідації цього банку завершується на початку червня, а на балансі ще значаться великі портфелі кредитів фізичних осіб, більша частина яких забезпечена іпотекою; беззаставні та автокредити фізосіб; портфель кредитів, виданих юридичним особам, а також основні засоби та нерухомість. Саме тому впродовж березня-квітня Фонд гарантування вкладів фізичних осіб проведе серію електронних аукціонів з продажу активів банку «Надра». Детальніше про те, що саме Фонд гарантування вкладів пропонує потенційним інвесторам розповів Олександр Кульчицький, директор департаменту консолідованого продажу активів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, у своїй колонці в інтернет-виданні "Фінансовий клуб".

Детальніше: за посиланням.

Світлана Рекрут: Чому власникам неплатоспроможних банків треба готуватися повернути борги

Одним із основних завдань Фонду є завершення ліквідації неплатоспроможних банків. Оскільки з ліквідацією завершиться і продаж активів, а зобов’язання Фонду перед державою та кредиторами залишаться, ще два ключових завдання Фонду – забезпечити нові джерела грошових потоків та вирішити проблему боргів перед державою.

У новому інтерв’ю директора розпорядника Фонду Світлани Рекрут виданню «Новое Время»:

- як Фонд планує повертати виведені власниками кошти неплатоспроможних банків;

- у чому полягає цінність створеного Фондом ринку NPL;

- як запровадити механізми добровільного урегулювання боргів.

Детальніше: за посиланням.

Запас міцності: Світлана Рекрут про роботу Фонду гарантування вкладів фізичних осіб

Під час кризи 2014-2017 років, коли під управління Фонду гарантування вкладів один за другим переходило майже 100 неплатоспроможних банків, вкладникам було виплачено близько 90 млрд грн гарантованого відшкодування. В такий спосіб Фонд гарантування вкладів запобіг соціальній напрузі та повному краху довіри до банківської системи України. Для цього Фонду гарантування вкладів довелось взяти кредит у держави в розмірі 80 млрд грн на ринкових умовах під 10-14 %, які необхідно повернути до 2032 року. Більше половини цих запозичень, 41 млрд грн разом із нарахованими відсотками вже повернуті, проте залишок боргу складає 49 млрд грн за оновною частиною і ще 67 млрд грн за нарахованими відсотками. Тому основним завданням на найближчу перспективу є рестрктуризація цього боргу. Про те, які пріоритети в роботі перед собою ставить Фонд гарантування вкладів фізичних осіб читайте в інтерв’ю Світлани Рекрут, директора-розпорядника ФГВФО, в журналі «ТОП-100. РЕЙТИНГИ КРУПНЕЙШИХ».

Як примусити банк розкрити всі таємниці депозитних договорів

Банки перед відкриттям депозитного чи карткового рахунку повинні надавати майбутньому клієнту вичерпну інформацію про умови розміщення коштів та систему гарантування вкладів. Цього вимагає від банків Фонд гарантування вкладів фізичних осіб. У такий спосіб Фонд захищає права вкладника ще на етапі ознайомлення з документами для розміщення своїх коштів у банку. Яку інформацію повинен розкрити банк своєму майбутньому вкладнику та куди скаржитися на порушення своїх прав розповів Андрій Оленчик, заступник директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, у своїй колонці інтернет-виданню «Мінфін».

Детальніше: за посиланням.

 

Верховний суд вирішив долю "зомбі"-банків. Це велика перемога

Майже п’ятирічна боротьба Фонду гарантування вкладів за повернення "зомбі"-банків у законодавче поле завершилася успіхом. Верховний Суд, розглядаючи справу «Укрінбанку», зокрема, постановив, що банки виводяться з ринку лише відповідно до норм законів України «Про банки та банківську діяльність» та «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», а у разі оскарження неплатоспроможності банку, він залишається в управлінні Фонду. Про правові наслідки цього рішення розповів Віктор Новіков, заступник директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, у своїй колонці в інтернет-виданні "Ліга.Фінанси".

Детальніше: за посиланням.

Що приховує плаваюча депозитна ставка

Деякі банки для залучення вкладників декларують відсоткові ставки, що не відображають реальний дохід. Подекуди в рекламних оголошеннях банків зустрічаються ставки під 20% річних і навіть вище. Проте реальний же дохід за весь термін в кращому випадку може становити 16-17% річних, а нерідко виявляється навіть нижчим, ніж за звичайним депозитом. Такі нюанси в собі можуть приховувати депозитні програми банків зі змінними або прогресивними ставками. 

Про те як клієнту дізнатися про всі нюанси нарахування доходу за вкладом та на що звертати увагу при відкритті депозиту розповідає Наталія Рудуха, заступник директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, у своїй колонці інтернет-виданню "Мінфін".

Детальніше: за посиланням.

Банкрутство компаній та банків: чиї кредитори втрачають більше

При банкрутстві підприємства ключові активи – це основні засоби (будівлі, обладнання, транспорт тощо) або вироблені товари, тобто матеріальні активи. В той же час левова частка активів у банка-банкрутах – понад 80% – це кредити, переважно непрацюючі, які не приносять жодного доходу. Пропри таку ситуацію середній показник розрахунку з кредиторами неплатоспроможних банків, що перейшли під управліня Фонду, становить 17%, що краще за середній рівень розрахунку з кредиторами при банкрутстві підприємств, який складає 9%. Про те, яка ж ціна бнкрутсв по-український розповідає Ольга Білай, заступник директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, у своїй колонці інтернет-виданню "Ліга.Фінанси".

Детальніше: за посиланням.

«Добровільне врегулювання – це світова практика»

Кримінальними переслідуваннями колишніх власників правоохоронці розраховують домогтися повернення грошей. Утім, судячи з усього, все може вийти навпаки. Разом з тим повернути гроші можна було б не через кримінальне переслідування, а в ході мирних переговорів. Така практика у світі доволі розповсюджена. Про перспективи повернення коштів ексвласниками банків у результаті мирових угод розповіла Світлана Рекрут, директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, в інтерв'ю інтернет-виданню ThePage.

Детальніше: за посиланням.

Н. Рудуха про стан системи гарантування на початку 2020 року

Заступниця директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Наталія Рудуха в програмі «Сьогодні.День» телеканалу "Україна 24" про основні результати роботи Фонду гарантування вкладів у 2019 році, особливості функціонування системи гарантування вкладів в Україні та ступінь довіри вкладників до банків.

Детальніше: за посиланням.