ЗМІ про Фонд

Н. Рудуха про стан системи гарантування на початку 2020 року

Заступниця директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Наталія Рудуха в програмі «Сьогодні.День» телеканалу "Україна 24" про основні результати роботи Фонду гарантування вкладів у 2019 році, особливості функціонування системи гарантування вкладів в Україні та ступінь довіри вкладників до банків.

Детальніше: за посиланням.

Фонд гарантування розповів вкладникам, що відбувається на ринку депозитів

Депозитні портфелі українських банків зростають, що означає поступове відновлення довіри до банківської системи. Втім, попри зростання сукупного обсягу вкладів у банках-учасниках Фонду, який на початок грудня 2019 року склав 462,9 млрд грн, у розрізі вкладів за строковістю переважають короткострокові депозити та вклади «до запитання». Це свідчить про поки що невисоку готовність населення до тривалого зберігання заощаджень у банках. Про тенденції на ринку депозитів читайте в колонці директора департаменту дистанційного та інспекційного моніторингу діяльності банків Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Олени Дещені  у інтернет-виданні "Фінансовий клуб".

Детальніше: за посиланням.

Андрій Оленчик: Гарантовану суму за депозитами треба підвищити щонайменше до 600 тисяч гривень

Сьогодні під захистом Фонду гарантування вкладів фізичних осіб перебуває понад 98% вкладів населення в банках-учасниках Фонду. А от сума, яка підпадає під гарантії, не дотягує і до 45%. Тобто у разі кризи або нового банкрутства банків половина вкладів може просто зникнути в «чорній дірі». Про те, коли Фонд гарантування вкладів фізичних осіб зможе підняти граничний розмір відшкодування за вкладами та які передумови повинні слугувати цьому розповів заступник директора - розпорядника Фонду гарантування вкладів фізосіб Андрій Оленчик в інтерв'ю інтернет-виданні «Мінфін». 

Детальніше: за посиланням.

Директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів: «Ми не хочемо крові, ми хочемо грошей»

Зараз більшість банків перебуває на своєму останньому році ліквідації, і на цьому етапі Фонд гарантування вбачає стягнення шкоди з пов'язаних осіб і колишніх акціонерів неплатоспроможних банків чи не єдиним джерелом коштів для виплат кредиторам. Яким чином Фонд гарантування рухатиметься в напрямку забезпечення збільшення сум надходжень для задоволення вимог кредиторів та які законодавчі зміни очікуються в системі гарантування вкладів розповіла директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Світлана Рекрут в інтерв’ю журналісту бізнес-порталу Mind. 

Детальніше: за посиланням.

«Зомбі-банки», власникам яких вдалося оскаржити в суді визнання їх неплатоспроможними – головна проблема Фонду

Разом із Нацбанком, а також у співпраці з міжнародними фінансовими організаціями Фонд гарантування вкладів працює зараз над комплексним законопроєктом, який буде поданий на розгляд Верховній Раді найближчим часом. При цьому Фонд гарантування вкладів залучений у розробці законопроєкту виключно в питаннях щодо виведення неплатоспроможних банків з ринку. Про те, які завдання законодавчих ініціатив Фонду розповів в інтерв’ю інформаційному агентству "УКРІНФОРМ" заступник директора-розпорядника ФГВФО Віктор Новіков.

Детальніше: за посиланням.

Фінальний розпродаж: що продаватиме ФГВФО найближчим часом

Під час останньої банківської кризи під управління Фонду гарантування вкладів перейшли активи (майно) майже сотні неплатоспроможних банків. Більшу частину активів склали кредити (понад 80%), нерухомість та інше майно, цінні папери. Під час ліквідації всі активи банків продаються на відкритих електронних аукціонах, а отримані кошти спрямовуються на задоволення вимог кредиторів у порядку черговості, визначеної Законом України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб». На сьогодні більша частина активів уже реалізована. Які цінні активи неплатоспроможних банків залишилися до продажу читайте в колонці заступника директора-розпорядника Фонду Ольги Білай у інтернет-виданні Mind.

Детальніше: за посиланням.

Справа Златобанку: банкрут поза законом

Ліквідація "Златобанку" має повернутися в русло законів, що регламентують такі процедури!

27 листопада, о 9:30 в Північному апеляційному господарському суді Києва почався розгляд апеляційної скарги, поданої Фондом гарантування вкладів разом із Нацбанком на рішення Господарського суду Києва, який почав банкрутство "Златобанку" за процедурою небанківських установ. Таке рішення не лише суперечить чинному законодавству та інтересам кредиторів "Златобанку", а також може створити небезпечний прецедент на банківському ринку.
Детальніше про ситуацію навколо "Златобанку" читайте в колонці заступника директора-розпорядника Фонду Віктора Новікова у інтернет виданні "Фінансовий клуб". 

Мікрокредити. Клієнти дізнаються про справжні відсотки

Закон про захист прав споживачів фінансових послуг має серйозно змінити правила, за якими зараз працюють мікрокредитні організації. Зокрема, не вдасться приховувати реальну відсоткову ставку. Детальніше про те як будуть реалізовуватись зміни та чи вплине закон на кількість мікропозик у колонці заступника директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Наталії Рудухи Інтернет-виданню «Мінфін». 

Наталія Рудуха про міжнародні грошові перекази

Про особливості міжнародних грошових переказів між фізичними особами, міжнародні розрахунки між юридичними особами, можливі причини затримки зарахування грошей на рахунок отримувача розповіла в ефірі програми «Ризик без меж» на радіо «Голос столиці» заступник директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Наталія Рудуха. 

Детальніше: за посиланням.

Наталія Рудуха про кредитування фізичних осіб та малого і середнього бізнесу

Заступник директора-розпорядника ФГВФО Наталія Рудуха в ефірі програми «Ризик без меж» на радіо «Голос столиці» про законодавчі зміни, відповідно до яких буде посилено відповідальність банків та фінансових компаній за оманливу рекламу, умови кредитування фізичних осіб, ринок корпоративного кредитування в Україні та очищення банківської системи від непрацюючих кредитів.

Детальніше: за посиланням.