Співпраця ФГВФО з ЄБРР у рамках дворічного проекту сприяла оптимізації функціонування системи гарантування

ПРЕС-РЕЛІЗ

12 березня 2019 року Фонд гарантування вкладів разом з Європейським банком реконструкції і розвитку (ЄБРР) та компанією KPMG презентували представникам донорських організацій – учасникам Мультидонорового Фонду Стабілізації і Стійкого Зростання ЄБРР-Україна – результати спільного дворічного проекту, спрямованого на оптимізацію діяльності Фонду та розвиток системи гарантування вкладів фізичних осіб.

Детальніше...

КОНФЕРЕНЦІЯ МІЖНАРОДНОЇ АСОЦІАЦІЇ СТРАХОВИКІВ ДЕПОЗИТІВ ТА ІНСТИТУТУ ФІНАНСОВОЇ СТАБІЛЬНОСТІ З ПИТАНЬ ВРЕГУЛЮВАННЯ НЕПЛАТОСПРОМОЖНОСТІ, КРИЗОВОГО УПРАВЛІННЯ І СТРАХУВАННЯ ДЕПОЗИТІВ, БАЗЕЛЬ, ШВЕЙЦАРІЯ

Представники Фонду гарантування вкладів фізичних осіб взяли участь у спільній конференції Міжнародної асоціації страховиків депозитів та Інституту фінансової стабільності, присвяченій питанням врегулювання неплатоспроможності, кризового управління і страхування депозитів, якавідбулася у м. Базель, Швейцарія 8-10 вересня 2015 року.

У конференції взяли участь 200 учасників, які представляли біл

Детальніше...

Вдосконалення законодавства про систему гарантування вкладів необхідне для адекватного реагування на виклики сьогодення

ПРЕС-РЕЛІЗ

Вдосконалення законодавства про систему гарантування вкладів необхідне для адекватного реагування на виклики сьогодення. Про це заявив заступник директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Андрій Оленчик сьогодні під час круглого столу в НАБУ коментуючи важливість прийняття законопроекту №2045а.

Детальніше...

31-ші загальні збори членів Європейського регіонального комітету Міжнародної асоціації страховиків депозитів, 15 травня 2015 р., м. Рим, Італія

Представники Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (далі - Фонд)взяли участь у 31-х загальних зборах Європейського регіонального комітету Міжнародної асоціації страховиків депозитів (ЄРК МАСД), що відбулися у Римі, 15 травня 2015 року.

Детальніше...

Щорічні загальні збори Європейського регіонального комітету (ЄРК) Міжнародної асоціації страховиків депозитів, 04-07 лютого 2015 р., м. Прага, Чеська Республіка.

Делегація Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на чолі з директором-розпорядником Костянтином Ворушиліним взяла участь у 30-х Щорічних загальних зборах Європейського регіонального комітету Міжнародної асоціації страховиків депозитів (ЄРК МАСД) і технічному семінарі на тему організації комунікацій під час кризи та використання соціальних мереж, що відбулися у Празі 04-07 лютого 2015 року.

Детальніше...

Міжнародна діяльність

Для вивчення найкращого міжнародного досвіду у сфері гарантування вкладів Фонд співпрацює зі страховиками депозитів світу та міжнародними фінансовими організаціями.

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб є членом двох міжнародних професійних асоціацій

AIDIМіжнародної асоціації страховиків депозитів (МАСД) – форуму страховиків депозитів для обміну досвідом і професійними знаннями та навичками. Асоціація проводить навчання, дослідження та розробляє методичні рекомендації і затверджує стандарти у сфері гарантування вкладів. На сьогодні МАСД об’єднує 83 організації із 77 країн світу. У рамках МАСД Фонд є учасником двох регіональних комітетів – Європейського та Євразійського.

 

EFDIЄвропейського форуму страховиків депозитів (ЄФСД) - асоціації страховиків депозитів Європи, основною метою якої є сприяння стабільності фінансової системи шляхом обміну досвідом і інформацією у сфері гарантування депозитів і інвестицій.

 

Фондом також налагоджено двосторонню співпрацю з установами страхування депозитів з інших країн. Так, меморандуми про взаєморозуміння і співпрацю підписано з Агенством з гарантованого відшкодування вкладів БілорусіїКорейською корпорацією страхування депозитів, Фондом страхування ощадних депозитів Туреччини, Азербайджанським фондом страхування депозитів, Агентством захисту депозитів Киргизької Республіки, Агентством страхування вкладів (Російська Федерація).

 

ПОДІЇ ТА ЗАХОДИ

Співробітництво з Агентством захисту депозитів Киргизької Республіки

8 листопада 2013 року в ході 12 Щорічних загальних зборів учасників МАСД, що відбулися в Буенос-Айресі було підписано Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю між Фондом гарантування вкладів фізичних осіб (Україна) та Агентством захисту депозитів Киргизької Республіки. Від імені Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Меморандум підписала директор – розпорядник Олена Шарова, а від імені Агентства захисту депозитів – виконавчий директор Жиргалбек Касимов. Підписанням Меморандуму організації підтвердили наміри забезпечити активну взаємодію з метою підтримки стабільністості фінансових систем Киргизької Республіки і України.

В рамках взаємовигідної співпраці обидві сторони висловили готовність  обмінюватися знаннями і публікаціями у сфері гарантування депозитів, досвідом використання ком’ютерних прикладних програм, формування інформаційних баз даних та впровадження передових комунікаційних технологій. Сторони також домовились щодо обміну практичним досвідом у сфері навчання персоналу. Фонд гарантування вкладів та Агентство захисту депозитів висловили готовність при необхідності представляти спільні інтереси та проводити спільні заходи на міжнародному рівні.

Під час церемонії підписання Меморандуму директор-розпорядник Олена Шарова висловила впевненість, що співпраця між Фондом гарантування вкладів та Агентством захисту депозитів Киргизької Республіки сприятиме зміцненню ролі систем гарантування депозитів обох країн.

Співробітництво з Корейською корпорацією страхування депозитів

12 листопада 2012 р. у м. Сеул (Республіка Корея) було підписано Меморандум про взаєморозуміння та двосторонню співпрацю між Фондом гарантування вкладів фізичних осіб (Україна) та Корейською корпорацією страхування депозитів (далі Сторони). Підписання Меморандуму сприятиме координації дій Сторін, спрямованих на розвиток систем гарантування вкладів двох країн.

Відповідно до Меморандуму було досягнуто домовленостей щодо обміну інформацією для покращення розуміння економічного та законодавчого поля країн, результатами досліджень чи іншою інформацією, яка стосується досвіду функціонування систем гарантування вкладів.

Сторони домовились співпрацювати в сфері обміну досвідом функціонування систем гарантування вкладів шляхом проведення навчань, консультацій, здійснення спільних досліджень тощо. Сторони також висловили готовність запровадити програму обміну фахівцями з метою підвищення кваліфікації персоналу сторін.

Співробітництво з Азербайджанським фондом страхування депозитів

24 жовтня 2012 року в ході щорічних зборів учасників МАСД було підписано Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю між Фондом гарантування вкладів фізичних осіб (Україна) та Азербайджанським фондом страхування депозитів (далі – Сторони), яким Сторони підтвердили наміри забезпечити взаємодію з метою ефективного впливу на підтримку стабільності фінансових систем Республіки Азербайджан і України.

В тому числі Сторони підтвердили зацікавленість у співробітництві у таких сферах, як обмін знаннями і досвідом, обмін публікаціями (бюлетенями, щорічними та іншими публікаціями), обмін досвідом у використанні ком’ютерних прикладних програм, формування інформаційних баз даних та впровадження нових інформаційних і передових комунікаційних технологій, обмін практичним досвідом щодо навчання персоналу. Сторони також висловили готовність при необхідності представляти спільні інтереси та проводити спільні заходи на міжнародному рівні.

З огляду на це Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (Україна) та Азербайджанський фонд страхування депозитів впевнені, що співпраця між фондами шляхом обміну набутим досвідом сприятиме зміцненню ролі національних систем гарантування вкладів.

Співробітництво з Державною корпорацією «Агентство зі страхування вкладів» (Російська Федерація)

01 лютого 2012 року підписано Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю між Фондом гарантування вкладів фізичних осіб (Україна) та Державною корпорацією «Агентство зі страхування вкладів» (Російська Федерація), яким Сторони підтверджують прихильність принципам обміну інформацією і співпраці та висловлюють наміри щодо надання двосторонньої підтримки національним системам гарантування вкладів, які є членами Євразійського регіонального комітету Міжнародної Асоціації Страховиків Депозитів, в розумінні вироблення та впровадження сучасних підходів до організації ефективного функціонування цих систем.

Даний Меморандум забезпечує зміцнення взаємного діалогу, розширення бази обміну досвідом в результаті проведення двосторонніх зустрічей та розвитку співробітництва з питань, що становлять взаємний інтерес.

Фонд і Агентство зацікавлені у використанні додаткових можливостей для встановлення ефективних робочих відносин і зміцнення ролі національних систем гарантування вкладів в розробці ефективних механізмів і процедур щодо управління СГВ.


Семінар «Практичні аспекти процесу санації та ліквідації банків», 2-3 серпня 2012 р., м. Київ, Україна

2-3 серпня 2012 року за ініціативи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (Україна) в рамках підписаного Меморандуму про взаєморозуміння та співпрацю з Державною корпорацією «Агентство зі страхування вкладів»(Російська Федерація) відбувся семінар на тему: «Практичні аспекти процесу санації та ліквідації банків».

У роботі семінару взяли участь фахівці Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (Україна) та Державної корпорації «Агентство зі страхування вкладів» (Російська Федерація).

Семінар розпочався із вступної промови директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб О.І. Шарової, в якій вона охарактеризувала стан системи гарантування вкладів в Україні і наголосила на необхідності обміну досвідом з представниками систем страхування вкладів Росії.

Під час семінару представники Державної корпорації «Агентство зі страхування вкладів» розповіли про практику санації та ліквідації проблемних банків Росії.

Співробітники Фонду гарантування вкладів презентували нові повноваження Фонду відповідно до Закону України« Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» та ознайомили учасників семінару з процедурою виплати гарантованої суми відшкодування у відповідності з розширеними повноваженнями ФГВФО.

Особливу увагу учасники семінару приділили обговоренню питань діяльності проблемних та неплатоспроможних банків, а також практичних аспектів виведення банків з ринку.