Фінансова просвіта

Інформування громадськості про функціонування системи гарантування вкладів фізичних осіб, захист прав та охоронюваних інтересів вкладників та підвищення рівня фінансової грамотності населення – законодавчо закріплені функції Фонду.

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб зацікавлений у якомога ширшому розповсюдженні просвітніх матеріалів, що містять неупереджену та достовірну інформацію про зміст фінансових послуг та пов'язані із ними ризики та юридичні наслідки.

Запрошуємо громадські організації, які займаються захистом прав споживачів фінансових послуг, фінансові установи та всіх зацікавлених використовувати просвітні матеріали Фонду, розміщені у цьому розділі, для проведення тренінгів з метою підвищення фінансової обізнаності громадян.

 

ОСВІТНІ ВІДЕОРОЛИКИ

 

ІНФОРМАЦІЙНІ ВІДЕОРОЛИКИ

 

ОСВІТНІЙ КУРС З ФІНАНСОВОЇ ГРАМОТНОСТІ

Дізнатися на що варто звернути увагу при виборі банку та розібратися, як працює система гарантування вкладів, зможете пройшовши курс з фінансової грамотності Фонду гарантування вкладів. Два модулі курсу містять практичні поради, зрозумілі формули, пояснення термінів і корисні посилання на закони. У кінці кожного із модулів є тести для перевірки ваших знань.

МОДУЛЬ 1 – БАНКІВСЬКІ ПРОДУКТИ ТА ПОСЛУГИ МОДУЛЬ 2 – СИСТЕМА ГАРАНТУВАННЯ ВКЛАДІВ ФІЗИЧНИХ ОСІБ
МОДУЛЬ 1 – БАНКІВСЬКІ ПРОДУКТИ ТА ПОСЛУГИ МОДУЛЬ 2 – СИСТЕМА ГАРАНТУВАННЯ ВКЛАДІВ ФІЗИЧНИХ ОСІБ

Освітній курс з фінансової грамотності Фонду гарантування вкладів фізичних осіб розроблений за підтримки Програми розвитку фінансового сектору (USAID/FINREP-II) з просвітницькою метою. Всі представлені в освітньому курсі матеріали носять інформаційний характер і не є офіційними документами. У разі виявлення неточностей в інформації, прохання повідомити за адресою shapran@fg.gov.ua

 

ІНФОРМАЦІЙНІ БРОШУРИ

 

Практичні поради «Як не стати жертвою шахраїв» та «П’ять кроків до успішного розміщення депозитів»

Матеріали підготовлені Проектом USAID «Трансформація фінансового сектору» за програмою «Фінансова обізнаність для впевненого майбутнього».

ЯК НЕ СТАТИ
ЖЕРТВОЮ
ШАХРАЇВ
П’ЯТЬ КРОКІВ
ДО УСПІШНОГО
РОЗМІЩЕННЯ
ДЕПОЗИТІВ

 

РЕЗУЛЬТАТИ ОПИТУВАННЯ УКРАЇНСЬКИХ СПОЖИВАЧІВ ЩОДО СИСТЕМИ ГАРАНТУВАННЯ ВКЛАДІВ

У період з 25 лютого до 12 березня 2015 року було проведено загальнонаціональне репрезентативне опитування з метою визначити рівень поінформованості та знань українських споживачів фінансових послуг про систему гарантування вкладів України, а також їхню потребу в одержанні інформації.

ЗВІТ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ ДОСЛІДЖЕННЯ (24.09.2015)