70% цінних паперів, що обліковуються на балансі неплатоспроможних банків – «сміттєві», і використовувались як інструмент виведення ліквідних активів

Kruglyi stil 26.05.2018На балансі банків, що ліквідуються та перебувають в управлінні Фонду гарантування, обліковуються «сміттєві» цінні папери, вартістю понад 12,75 млрд грн.

Це – майже 70% від обсягу загального портфелю цінних паперів неплатоспроможних банків. Як цінні папери стали інструментом виведення активів з банків, чи можливо очистити ринок від сміттєвих цінних паперів та з якою метою Фонд гарантування ініціює запровадження голландських аукціонів на фондових біржах – ці та інші питання стали темою обговорення під час експертного круглого столу, який сьогодні відбувся у столиці. Участь у дискусії взяли Світлана Рекрут, заступник директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Тарас Єлейко, директор департаменту консолідованого продажу активів (Фонд гарантування вкладів фізичних осіб), Ерік Найман, фінансовий експерт, доктор економічних наук, керуючий партнер Capital Times Investment Company, Дмитро Тарабакін, член Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Андрій Дмитренко, керуючий директор Dragon Capital, Євгенія Грищенко,  керівник відділу брокерського обслуговування клієнтів ICU, Олег Ткаченко, голова правління ПАТ «Українська біржа», та Андрій Коломієць, член правління ПАТ «Фондова Біржа ПФТС».

Матеріали круглого столу:

Відеозапис: Сміттєві цінні папери як перепона розвитку фондового ринкуСміттєві цінні папери як перепона розвитку фондового ринку.

Інформаційна довідка – 70% цінних паперів, що обліковуються на балансі неплатоспроможних банків – «сміттєві», і використовувались як інструмент виведення ліквідних активів.

Інформаційна довідка - Фонд гарантування реалізував акції АТ «Мотор Січ» за рекордною ціною.