ФГВФО: Будь-які обіцянки «вирішити питання» щодо продажу активу, користуючись зв’язками у Фонді гарантування, – спекуляції та обман

ПРЕС-РЕЛІЗ

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб радить потенційним покупцям активів неплатоспроможних банків критично ставитися до обіцянок окремих бірж та фінансових компаній, користуючись, начебто, зв’язками у Фонді гарантування, вплинути на прийняття рішень щодо умов продажу окремих активів. За інформацією, наявною у Фонді гарантування, сьогодні до потенційних покупців звертаються зокрема представники ТОВ «Статус Експерт» та фінансової компанії «Фактор Плюс» з «порадою» не брати участь в аукціонах з індивідуального продажу цікавих для них активів. Натомість обіцяють «вирішити питання у Фонді» та домогтися включення цих активів до складу пулу за найнижчою ціною. Крім того, що подібні заяви не відповідають принципам добросовісної конкуренції, – зважаючи на запроваджену Фондом політику продажу вони є фактично обманом.

«Жодні ефемерні зв’язки у Фонді гарантування не допоможуть «повпливати» на формування пулів та виставлення їх на продаж. Адже в основу формування пулів покладено так званий календарний підхід, який повністю усуває із процесу «людський фактор». Відтак ні на затвердження умов продажу, ні на формування пулів, ні на перебіг самих торгів Фонду гарантування сьогодні не може вплинути жодна зацікавлена сторона», – сказала Світлана Рекрут, заступник директора-розпорядника Фонду гарантування.

Фонд гарантування нагадує потенційним покупцям: жодна біржа чи фінансова компанія не може гарантувати, що під час індивідуального продажу цікавий для  вас  актив не буде куплений конкурентом.

Сьогодні у Фонді вибудовано максимально прозорий та транспарентний процес продажу активів неплатоспроможних банків. Права вимоги за кредитами (як індивідуально, так і в пулах) виставляються на продаж у системі ProZorro.Продажі на голландські аукціони. А це означає, що ніхто до моменту завершення аукціону не знає, скільки потенційних інвесторів стежать за аукціоном, і за якою ціною уже сьогодні готові придбати актив.

До того ж право адміністрування системи продажу активів неплатоспроможних банків ProZorro.Продажі від самого початку за ініціативи Фонду гарантування здійснює антикорупційна організація Transparency International Україна.