ЧЕРГОВІ ДВА ПУЛИ КРЕДИТІВ ЮРИДИЧНИХ ОСІБ ФГВФО ВИСТАВИВ НА ПРОДАЖ

ПРЕС-РЕЛІЗ

Аукціон з продажу 16-го пулу активів юридичних осіб, що перебувають на балансі неплатоспроможних банків, відбудеться 05 жовтня, а з продажу 17-го пулу - 08  жовтня у системі ProZorro.Продажі. Стартова ціна 16-го пулу 965 млн грн, 17-го - 830 млн грн відповідно. Торги пройдуть за голландською моделлю аукціону. Ознайомитися із матеріалами кредитних справ, що увійшли до складу пулів, потенційні інвестори можуть у віртуальній кімнаті даних. Порядок отримання доступу до віртуальної кімнати даних – за посиланням.

До складу 16-го пулу увійшли права вимоги за 7 кредитами, що перебувають на балансі АТ «БАНК «ФІНАНСИ ТА КРЕДИТ».

Середня прострочка – 3 роки.  Загальна заборгованість за договорами 16-го пулу склала 4 909 млн грн. По 3 кредитам тривають судові провадження.

До складу 17-го пулу увійшли права вимоги за 13 кредитами, що перебувають на балансі банку АТ «БАНК «ФІНАНСИ ТА КРЕДИТ».

Середня прострочка – 4 роки. Заборгованість за договорами 4 348 млн грн.  Судове провадження триває щодо 6 кредитів. 100% -  забезпечені кредити.

У заставі банків – майнові права, фінансова порука, нерухомість, цінні папери. Зокрема, єдиний майновий комплекс та пансіонат в Херсонській обл., приміщення в Полтавській обл.

Права вимоги за кредитами, включеними до складу пулів, до цього виставлялися на індивідуальний продаж здебільшого по 10 разів.

Короткі презентації пулів (тізери) – за посиланнями – 16 пул, 17 пул.

Детальніша інформація про лоти із описом кредитних угод та переданого забезпечення міститься у публічному паспорті активу – за посиланням – 16 пул, 17 пул.

Умови участі в аукціоні тут – 16 пул17 пул.

Як відомо, на початку липня Фонд гарантування представив політику формування пулів корпоративних кредитів. В основу було покладено так званий календарний підхід, коли до складу пулу у хронологічному порядку проведення аукціонів включаються активи, індивідуальний продаж яких не відбувся. Кожен наступний лот починає формуватися автоматично, щойно попередній досягне встановленої нижньої межі щодо розміру пулу – загальна сума заборгованості за кредитами сягне 1 млрд грн.

Календарний підхід до формування пулів покликаний повністю нівелювати «суб’єктивний фактор» і можливість стороннього втручання у цей процес.

Нагадаємо, аукціони з продажу пулів стартували 3 вересня.