ФГВФО ВИСТАВЛЯЄ НА ПРОДАЖ ЧЕРГОВІ ПУЛИ КРЕДИТІВ ЮРИДИЧНИХ ОСІБ

ПРЕС-РЕЛІЗ

У системі ProZorro.Продажі, аукціони з продажу 26-го та 27-го пулів активів юридичних осіб, що перебувають на балансі неплатоспроможних банків, відбудуться 23 та 24 жовтня відповідно. Стартова ціна 26-го пулу – 482 млн грн, а 27-го – 210 млн грн. Торги пройдуть за голландською моделлю аукціону. Ознайомитися із матеріалами кредитних справ, що увійшли до складу пулів, потенційні інвестори можуть у віртуальній кімнаті даних. Порядок отримання доступу до віртуальної кімнати даних – за посиланням.

До складу 26-го пулу увійшли права вимоги за 13 кредитами, що перебувають на балансі АТ «ДЕЛЬТА БАНК». Середня прострочка – 4 роки. Загальна заборгованість за договорами склала 2222 млн грн. По 12 кредитам тривають судові провадження. 8 кредитів на опрацюванні Державної виконавчої служби.

Стосовно 27-го пулу, то до нього увійшли права вимоги за 83 кредитами, що перебувають на балансі 4 банків: ПАТ «ДІАМАНТБАНК», АТ «ДЕЛЬТА БАНК», ПАТ «ВІЙЕБІ БАНК» та ПАТ «ВБР». Середня прострочка – 6 років. Загальна заборгованість за договорами склала 939 млн грн. По 82 кредитам тривають судові провадження. 45 кредитів на опрацюванні Державної виконавчої служби.

У заставі вищезгаданих банків знаходяться майнові права, фінансова порука, нерухомість, обладнання, транспорт. Зокрема, готельний комплекс в Херсонській області, будівля молочного заводу в Одеській області, земельна ділянка в Київській області, незавершене будівництво санаторного комплексу в Закарпатській області, будівлі складу в м. Дніпро.

Права вимоги за кредитами, включеними до складу пулів, до цього виставлялися на індивідуальний продаж від  1 до 18 разів.

Короткі презентації пулів (тізери) – за посиланнями - 26 пул, 27 пул.

Детальніша інформація про лоти із описом кредитних угод та переданого забезпечення міститься у публічному паспорті активу – 26 пул, 27 пул.

Умови участі в аукціоні тут – 26 пул27 пул.

Як відомо, на початку липня Фонд гарантування представив політику формування пулів корпоративних кредитів. В основу було покладено так званий календарний підхід, коли до складу пулу у хронологічному порядку проведення аукціонів включаються активи, індивідуальний продаж яких не відбувся. Кожен наступний лот починає формуватися автоматично, щойно попередній досягне встановленої нижньої межі щодо розміру пулу – загальна сума заборгованості за кредитами сягне 1 млрд грн.

Календарний підхід до формування пулів покликаний повністю нівелювати «суб’єктивний фактор» і можливість стороннього втручання у цей процес.

Нагадаємо, аукціони з продажу пулів стартували 3 вересня.