Фонд гарантування вкладів фізичних осіб повідомляє

У зв’язку з відкликанням банківської ліцензії та ліквідацією, Акціонерний комерційний банк "ОЛБанк" (реєстраційний № 004) виключений з числа учасників (тимчасових учасників) Фонду.

8 травня 2003 року АКБ "Фінбанк" та ЗАТ "ПРАЙМ - БАНК" переведені до категорії тимчасових учасників Фонду, відповідно до статей 2, 27, 28 Закону України "Про Фонд гарантування вкладів фізичних осіб".
Переведення АКБ "Фінбанк" та ЗАТ "ПРАЙМ - БАНК" до категорії тимчасових учасників Фонду не позбавляє вкладників, вклади яких були залучені до дня переведення банків до категорії тимчасових учасників, права на відшкодування таких вкладів Фондом.
Станом на 12 травня 2003 року кількість банків - учасників Фонду становить 147, кількість тимчасових учасників - 7.
Загальна сума коштів, що акумульовані Фондом, станом на 1 травня складає 192,3 млн. грн.

Тривають виплати відшкодування гарантованих сум вкладів фізичних осіб, за зверненнями вкладників, по банках "Україна" та "Слов’янський".
Станом на 1 травня 2003 року гарантовану суму отримали 7877 вкладників банку "Слов’янський", що складає 97,1% від загального числа осіб (8110), яким необхідно здійснити виплати. Відшкодована сума складає 3,9 млн. грн. або 98,7% від загальної суми відшкодування.
Щодо виплат гарантованих сум по банку "Україна", станом на 1 травня, фактично відшкодування отримали 216 521 вкладник. Виплачена сума складає 32 млн. грн. (86,8% від загальної суми відшкодування).
Відповідно до чинного законодавства, вкладники банків, що ліквідуються можуть отримати гарантовану суму відшкодування протягом 3-х років з дня ліквідації банків. Вкладники банків КАБ "Слов’янський" та АК АПБ "Україна", які не отримали кошти через банки-агенти у визначені терміни, можуть звертатися до Фонду до 11 січня 2004 року та до 16 липня 2004 року відповідно.

Протягом квітня Фондом було розглянуто та надано відповіді на 317 звернень від вкладників банків "Слов’янський" та "Україна", з них 220 - повідомлення про перерахування коштів.

Довідка:

Фонд є державною, спеціалізованою установою, яка виконує функції державного управління у сфері гарантування вкладів фізичних осіб. Фонд заснованій на підставі Указу Президента України "Про заходи щодо захисту прав фізичних осіб - вкладників комерційних банків" у 1998 році. 20 вересня 2001 року Верховна Рада України прийняла Закон України "Про Фонд гарантування вкладів фізичних осіб", який набув чинності з 24 жовтня 2001року. Основною ціллю діяльності Фонду в Україні є захист прав та інтересів фізичних осіб - вкладників банків.

Служба зв’язків з громадськістю