Більше половини звернень щодо умов реструктуризації іпотечних кредитів – від позичальників АТ «Дельта банк» та ПАТ «КБ «Надра»

ПРЕС-РЕЛІЗ

Restructuring1Більше половини звернень щодо реструктуризації іпотечних кредитів надійшли на «гарячу лінію» Фонду гарантування вкладів фізичних осіб від позичальників АТ «Дельта банк» та ПАТ «КБ «Надра». Серед найпоширеніших запитань – деталі розробленої Фондом програми реструктуризації та умови їх акцептування. Для зручності позичальників неплатоспроможних банків, що цікавляться програмою реструктуризації, на сайті Фонду також створено спеціальну інформаційну сторінку та розміщено найпоширеніші питання-відповіді про умови реструктуризації.

Положення про порядок проведення реструктуризації кредитної заборгованості фізичних осіб за кредитними договорами, виконання зобов’язань за якими забезпечене іпотекою, перед банками, що ліквідуються, набрало чинності 23 березня 2018 року.

Restructuring2Стислу покрокову інструкцію, як реструктуризувати свою кредитну заборгованість перед банком, що ліквідується, та у чому її вигоди для позичальників, – можна знайти за посиланням

Ключові положення реструктуризації – перегляд процентної ставки (на період реструктуризації вона встановлюється на рівні 0,01% річних) та черговості погашення кредитної заборгованості (у першу чергу відбуватиметься погашення основної суми кредиту).

А крім того –  це можливість відтермінувати продаж прав вимоги за кредитом. Прийняти умови реструктуризації позичальник може до моменту фактичного продажу прав вимоги. У тому числі – реструктуризація заборгованості стане підставою для виключення кредиту зі складу уже сформованого на продаж пулу активів.

Restructuring3Нагадаємо, загальний портфель іпотеки фізичних осіб неплатоспроможних банків становить майже 40 тисяч кредитів, заборгованість за якими складає 68 млрд грн. Із них обслуговується лише 5 тисяч іпотечних кредитів, заборгованість за якими не перевищує 2-3 % загальної заборгованості. Майже 90% договорів номіновані в іноземній валюті. На АТ «Дельта банк» та ПАТ «КБ «Надра» припадає близько 2/3 усієї заборгованості за іпотечними кредитами фізичних осіб -  у межах 44 млрд грн. При цьому майже кожен третій кредит видано у Києві.