Фонд вніс зміни до критеріїв відбору організаторів відкритих торгів

 ПРЕС-РЕЛІЗ

До 16 вересня у Фонді гарантування вкладів триває плановий кваліфікаційний відбір третіх осіб за напрямом «організація відкритих торгів (аукціонів)». З метою максимального розширення кола потенційних учасників відбору, тендерний комітет Фонду вніс зміни до критеріїв кваліфікації. Відповідне оголошення вже оприлюднене на офіційному сайті Фонду.

Внесення змін до кваліфікаційних вимог стало можливим після підписання  Фондом та ГО «Трансперенсі Інтернешнл Україна» договору про взаємодію щодо реалізації пілотного проекту з продажу активів неплатоспроможних банків за новою системою «ProZorro.Продажі».

Відкориговані вимоги дозволять залучити організаторів торгів з розподіленою архітектурою (єдина центральна база даних та модуль аукціонів для кількох майданчиків), що дозволить розширити коло учасників кваліфікаційного відбору. Так, організатори аукціонів, електронні майданчики яких підключені до центральної бази даних «ТІ Україна», можуть довести відповідність власного електронного майданчика частині технічних вимог акредитації листом про результати верифікації від «ТІ Україна».

«У процесі діалогу з учасниками ринку нам вдалося дійти компромісу щодо кількох критеріїв відбору. Адже перед Фондом, командою ProZorro та організаторами торгів стоїть спільна мета – досягнення максимального результату при реалізації активів банків, що ліквідуються», – сказала Юлія Берещенко, директор департаменту консолідованого продажу та управління активами Фонду.

Як повідомлялося раніше, на прохання потенційних учасників відбору Фондом було прийнято рішення про продовження термінів проведення планового кваліфікаційного відбору третіх осіб за напрямом «організація відкритих торгів (аукціонів)»  майже на місяць – до 16 вересня. У той же час, майданчики, які не встигнуть подати необхідний пакет документів до 16 вересня, матимуть можливість пройти кваліфікацію Фонду під час додаткової акредитації, яка буде оголошена за потреби.

«Звісно, майданчик і біржі, які раніше приєднаються до пілотного проекту «ProZorro. Продажі», отримають певні переваги, хоча б з точки зору досвіду і розуміння процедур. То ж ми закликаємо всіх, хто зацікавлений, приєднатися до організації перших аукціонів, не баритися і пришвидшити підготовку та подачу документів на акредитацію до Фонду. Усі можливості для приєднання створено», - зазначив керівник проекту «ProZorro.Продажі» Олексій Соболев.

Нагадаємо, плановий кваліфікаційний відбір третіх осіб за напрямом «організація відкритих торгів (аукціонів)» розпочався  22 липня 2016 року. Прийом пропозицій від організаторів торгів, які бажають пройти відбір, триватиме до 10:00 16 вересня 2016 року. Розкриття кваліфікаційних пропозицій відбудеться об 11:00 16 вересня. Офіційне оголошення про проведення кваліфікаційного відбору з посиланням на перелік усіх критеріїв, яким має відповідати претендент, можна переглянути тут.

Як відомо, метою проведення відбору є визначення організаторів торгів, що надаватимуть послуги з проведення аукціонів з продажу активів банків, що ліквідуються. Акредитація Фонду – обов’язкова вимога, якій має відповідати організатор аукціонів, що бажає долучитись до реалізації активів неплатоспроможних банків