Продаж активів неплатоспроможних банків повністю переведено на систему ProZorro.Продажі

ПРЕС-РЕЛІЗ

З 1 лютого усі аукціони з продажу активів банків, що ліквідуються, відбуватимуться винятково у системі ProZorro.Продажі. Відповідне рішення, як уже повідомляв Фонд, було прийнято Виконавчою дирекцією у грудні минулого року. Задля максимального розширення кола організаторів електронних аукціонів, чиї майданчики підключені до системи ProZorro.Продажі, Фондом проводиться плановий відбір третіх осіб за напрямом «організація відкритих торгів (аукціонів)». Свої документи на участь у відборі подали 38 претендентів.

Учора відбулася публічна процедура розкриття конвертів з пропозиціями учасників. До Фонду надійшло 38 пакетів документів. Упродовж найближчих десяти робочих днів за результатами перевірки буде затверджений та оприлюднений на сайті Фонду Перелік акредитованих майданчиків.

Зважаючи на рішення Виконавчої дирекції Фонду про переведення аукціонів на систему ProZorro.Продажі, однією із ключових вимог до потенційних учасників відбору стала вимога про використання електронної торгової системи, адміністратором якої є ГО «Трансперенсі Інтернешнл Україна». 

«Завдання Фонду – забезпечити максимальну прозорість та публічність процесу продажу активів, а разом із цим – і максимальні ціни на них Це, зокрема, стало причиною того, що ми розпочали пілотний проект з командою ПроЗорро. Розроблена ними нова система продажу активів побудована за принципом максимальної публічності та відкритості, коли кожен охочий може побачити інформацію про лот, кількість учасників аукціону, зроблені ставки, імена переможців і навіть підписаний договір купівлі-продажу. Сподіваємось, така максимальна публічність допоможе нам привернути увагу ринку, збільшити конкуренцію за наші активи та підвищити надходження від їх продажу», – сказала Юлія Берещенко, директор Департаменту консолідованого продажу та управління активами.

Нагадаємо, Меморандум щодо намірів співпраці у побудові в Україні нової системи реалізації активів неплатоспроможних банків та банків, що ліквідуються, ProZorro.Продажі, був підписаний 24 червня. Головним донором проекту ProZorro.Продажі є підприємницький фонд Western NIS Enterprise Fund, який підтримує ініціативи з просування реформ в Україні та трансформаційні проекти.