Основні показники діяльності Фонду гарантування вкладів фізичних осіб станом на початок лютого 2014 року

З 31 січня 2014 року ПУБЛІЧНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "КОМЕРЦІЙНИЙ БАНК "ДАНІЕЛЬ" (далі - ПАТ "КОМЕРЦІЙНИЙ БАНК "ДАНІЕЛЬ") здійснює виплати коштів вкладникам за договорами, строк дії яких закінчився по 17 січня 2014 р. включно, та за договорами банківського рахунку. Виплати коштів здійснюються протягом терміну дії тимчасової адміністрації через установи ПУБЛІЧНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА "КОМЕРЦІЙНИЙ БАНК "ХРЕЩАТИК".

 

 

Для отримання коштів за зазначеними договорами, вкладникам необхідно звернутися до установи ПАТ "КБ "ХРЕЩАТИК" з паспортом та документом органу державної податкової служби про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків.

Про строки та порядок виплат вкладникам, строк дії договорів яких закінчується після 17 січня 2014 року буде оголошено додатково на офіційному сайті Фонду гарантування вкладів фізичних осіб - www.fg.gov.ua та на сайті ПАТ "КОМЕРЦІЙНИЙ БАНК "ДАНІЕЛЬ" - www.danielbank.kiev.ua.

Довідкова інформація за телефоном у Фонді гарантування вкладів фізичних осіб: 0 800-308-108 (дзвінки по Україні безкоштовні), (044) 333-35-57, та ПАТ "КОМЕРЦІЙНИЙ БАНК "ДАНІЕЛЬ": (044) 364-16-25.

Нагадуємо, що рішення про запровадження тимчасової адміністрації та призначення уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на тимчасову адміністрацію в ПУБЛІЧНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "КОМЕРЦІЙНИЙ БАНК "ДАНІЕЛЬ" було прийняте виконавчою дирекцією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб 16.01.2014. Тимчасову адміністрацію в ПАТ "КОМЕРЦІЙНИЙ БАНК "ДАНІЕЛЬ" запроваджено строком на 3 місяці з 17.01.2014 по 16.04.2014. Уповноваженою особою Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на здійснення тимчасової адміністрації в ПАТ "КОМЕРЦІЙНИЙ БАНК "ДАНІЕЛЬ" призначено провідного професіонала відділу запровадження процедури тимчасової адміністрації та ліквідації департаменту врегулювання неплатоспроможності банків Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Ожга Євгенія Вікторовича.

Вкладникам ознайомитись з діями у випадку віднесення банку до категорії неплатоспроможних та початку тимчасової адміністрації можна переглянувши відеоролик з однойменною назвою, що розміщено на сайті Фонду в розділі Відео, та інформаційною брошурою під назвою: "Поради вкладникам. Що робити, якщо банк став неплатоспроможним?", що також розміщена на сайті Фонду за адресою: /depositors/booklets/.

 

Здійснення Фондом ліквідації ПУБЛІЧНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА "ЕРДЕ БАНК" та розрахунки з вкладниками

З 10 січня 2013 року Фонд здійснює ліквідацію ПУБЛІЧНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА "ЕРДЕ БАНК" (далі - АТ "ЕРДЕ БАНК"). У зв’язку з цим Фонд гарантування вкладів фізичних осіб з 15 січня 2013 року розпочав виплату гарантованої суми відшкодування вкладникам зазначеного банку через банк - агент Фонду.

Всього за період дії тимчасової адміністрації та ліквідації АТ "ЕРДЕ БАНК" станом на 01 лютого 2014 р. вкладниками отримано 456,9 млн грн, що становить 99,4% суми, що підлягає виплаті усім вкладникам в межах гарантованої суми відшкодування.

На даний момент Фонд здійснює виплати відшкодувань вкладникам АТ "ЕРДЕ БАНК" за результатами розгляду їх індивідуальних звернень до Фонду.

25 квітня 2013 року виконавчою дирекцією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб було затверджено Реєстр акцептованих вимог кредиторів АТ "ЕРДЕ БАНК". До Реєстру акцептованих вимог включено 1 480 заявлених вимог кредиторів на загальну суму 741,7 млн грн, яка включає в себе кредиторські вимоги Фонду на суму майже 447 млн грн.

Як повідомлялось раніше, на виконання вимог Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", уповноваженою особою сформовано та рішенням виконавчої дирекції Фонду від 18.07.2013 №073/13 затверджено Акт за результатами інвентаризації та формування ліквідаційної маси АТ "ЕРДЕ БАНК", згідно з оціночною вартістю майна/грошових коштів, ліквідаційна маса складає - 246,3 млн грн.

Відповідно до частини п’ятої статті 44 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" 28 листопада 2013 року виконавча дирекція Фонду прийняла рішення про продовження ліквідації АТ "ЕРДЕ БАНК" на період до одного року до 08 січня 2015 року.

Уповноваженою особою Фонду на ліквідацію АТ "ЕРДЕ БАНК" на постійній основі проводиться робота з позичальниками щодо погашення заборгованості клієнтів перед банком. Активно здійснюється претензійно-позовна діяльність по стягненню заборгованості з боржників, в т.ч. за рахунок заставного майна. На сьогоднішній день окреме заставне майно вже прийнято на баланс та включено до ліквідаційної маси АТ "ЕРДЕ БАНК".

На даний момент здійснюється задоволення вимог кредиторів третьої черги - Фонду.

 

Здійснення Фондом ліквідації ПУБЛІЧНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА "БАНК "ТАВРИКА" та розрахунки з вкладниками

З 21 березня 2013 року Фонд здійснює ліквідацію ПУБЛІЧНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА "БАНК ТАВРИКА" (далі - АТ "БАНК ТАВРИКА"). У зв’язку з цим з 27 березня 2013 року Фонд розпочав виплати гарантованої суми відшкодування вкладникам зазначеного банку через установи банку-агента Фонду.

Всього за період дії тимчасової адміністрації та ліквідації АТ "БАНК "ТАВРИКА" станом на 01 лютого 2014 р. вкладниками отримано 1 820,0 млн грн, що становить 99,5% суми, яка підлягає виплаті усім вкладникам в межах гарантованої суми відшкодування.

На даний момент Фонд здійснює виплати відшкодувань вкладникам АТ "БАНК ТАВРИКА" за результатами розгляду їх індивідуальних звернень до Фонду.

12 грудня 2013 року виконавчою дирекцією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб затверджено зміни до Реєстру акцептованих вимог кредиторів АТ "БАНК "ТАВРИКА", що був затверджений виконавчою дирекцією Фонду 08 липня 2013 року. Після затвердження змін до реєстру акцептованих вимог включено заявлені вимоги 6 873 осіб - клієнтів банку, враховуючи вимоги юридичних осіб, фізичних осіб - суб’єктів підприємницької діяльності та фізичних осіб, на загальну суму майже 2 745,5 млн грн, яка включає в себе кредиторські вимоги Фонду на суму 1 845,0 млн грн.

Як повідомлялось раніше, на виконання вимог Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", уповноваженою особою сформовано та рішенням виконавчої дирекції Фонду від 23.09.2013 №100/13 затверджено Акт за результатами інвентаризації та формування ліквідаційної маси АТ "БАНК "ТАВРИКА", згідно з оціночною вартістю майна/грошових коштів, ліквідаційна маса складає - 90,4 млн грн.

Уповноваженою особою на ліквідацію АТ "БАНК "ТАВРИКА" на постійній основі проводиться робота з позичальниками щодо погашення заборгованості клієнтів перед АТ "БАНК "ТАВРИКА".

На даний момент здійснюється задоволення вимог кредиторів третьої черги - Фонду.

 

Учасники Фонду.

Станом на 01 лютого 2014 р. кількість учасників Фонду становить 178.

 

За період з 01 січня по 01 лютого 2014 року було внесено наступні зміни до переліку учасників Фонду:

Перейменування учасника Фонду.

09 січня 2014 року внесено зміни до реєстру учасників Фонду гарантування вкладів фізичних осіб:

учасник Фонду ПУБЛІЧНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "ФОЛЬКСБАНК" змінив назву на Публічне акціонерне товариство "ВіЕс Банк". У зв’язку з цим Публічному акціонерному товариству "ВіЕс Банк" було видано нове свідоцтво учасника Фонду №047 від 09 січня 2014 року.

 

Кошти Фонду.

Загальна сума коштів, що акумульовані Фондом, станом на 01 лютого 2014 року складає 8 115 млн грн.

 

Статистика виплат коштів вкладникам банків, що ліквідуються, станом на 01 лютого 2014 року.

ПАТ "АКБ " БАЗИС"

Гарантовану суму отримали 10 332 вкладники, яким виплачено 276,8 млн грн або 97,2% від загальної суми відшкодування.

ПАТ "ІННОВАЦІЙНО-ПРОМИСЛОВИЙ БАНК"

Гарантовану суму отримали 1 175 вкладників, яким виплачено 60,6 млн грн або 95,7% від загальної суми відшкодування.

ПАТ "Банк Столиця"

Гарантовану суму отримали 414 вкладників, яким виплачено 29,1 млн грн або 96,7% від загальної суми відшкодування.

ПАТ "КБ "СОЦКОМ БАНК"

Гарантовану суму отримали 2 159 вкладників, яким виплачено 83,4 млн грн або 95,3% від загальної суми відшкодування.

ПАТ "КБ "Володимирський"

Гарантовану суму отримали 3 062 вкладники, яким виплачено 79,4 млн грн або 66,8% від загальної суми відшкодування.

ТОВ "Діалогбанк"

Гарантовану суму отримали 930 вкладників, яким виплачено 93,4 млн грн або 95,0% від загальної суми відшкодування.

 

Виплати відшкодування вкладникам ПАТ "АБ "Синтез", ПАТ "ЗЕМЕЛЬНИЙ БАНК", ВАТ КБ "Іпобанк", ВАТ "СКБ "Дністер", ВАТ Банк "БІГ Енергія", АКБ "Трансбанк", ТОВ КБ "АРМА", ВАТ АКБ "Одеса-Банк", ВАТ "Європейський банк розвитку та заощаджень" Фондом завершені у зв’язку з завершенням трирічного строку з дня настання недоступності вкладів, що настала в день прийняття рішення Національним банком України про відкликання у банку банківської ліцензії. За період здійснення Фондом виплат вкладникам даних банків кошти отримало 67 073 особи на суму 2 085,4 млн грн.

 

Протягом січня 2014 року Фондом було розглянуто та надано відповіді на 76 звернень від вкладників банків, по яких Фонд здійснює відшкодування.

 

Відділ зв’язків з громадськістю

та міжнародними організаціями

ivs@fg.gov.ua

(044) 333-35-63