«Схемне» кредитування та нераціональне управління кредитними ресурсами – основні причини низької якості активів «Укргазпромбанку»

ПРЕС-РЕЛІЗ

UKRGAZPROMBANK 1З метою виведення активів з «Укргазпромбанку», напередодні запровадження тимчасової адміністрації, проводилось «схемне кредитування» групи компаній для фінансування спільного неіснуючого будівництва на суму 57,6 млн грн.

Нераціональне управління кредитними ресурсами банку стало причиною того, що були профінансовані на 365,68 млн грн проекти, які виявились збитковими та ін.

Банк з метою погашення проблемної заборгованості позичальниками приймав на баланс іпотечне нерухоме майно за оціночною вартістю, яка у рази перевищувала ринкову. У результаті таких дій на баланс банку було прийнято низьколіквідне майно за високою балансовою вартістю (земельні ділянки сільськогосподарського призначення, на продаж яких в країні діє мораторій).

До введення тимчасової адміністрації великим позичальником банку, засновники та посадові особи якого були наближені до керівництва банку, укладено низку договорів зарахування зустрічних однорідних вимог з вкладниками, які є пов’язаними з банком особами.

UKRGAZPROMBANK 2Незважаючи на всі спроби банку визнати в судовому порядку ці договори нікчемними, станом на сьогоднішній день існує рішення з зобов’язанням банку здійснити зарахування на 1,425 млн дол. США.

За фактами виявлених у банку маніпуляцій, у тому числі із активами, станом на 23 жовтня 2017 року уповноваженою особою Фонду гарантування на здійснення ліквідації «Укргазпромбанку» подано 22 заяви до правоохоронних органів про вчинення кримінальних правопорушень на загальну суму 442,23 млн грн.

Балансова вартість активів «Укргазпромбанку», включених до ліквідаційної маси банку, склала 1 100,55 млн грн, незалежні оцінювачі оцінили їх у 277,10 млн грн. 81,3 % активів банку - кредити юридичних та фізичних осіб. Балансова вартість кредитного портфелю - 894,86 млн грн, оціночна вартість - 116,06 млн грн. Сума акцептованих кредиторських вимог – 637,1 млн грн, вкладникам здійснено виплати гарантованого відшкодування – на 217,6 млн грн.