ФГФВО сподівається на оперативне вирішення Верховним Судом справи, що дозволить реалізувати активи ПАТ «АКБ «КАПІТАЛ»

ПРЕС-РЕЛІЗ

Продаж активів ПАТ «АКБ «КАПІТАЛ» через відкриті торги заблоковано судовими рішеннями, і, як наслідок, Фонд не може повернути його кредиторам їхні кошти.

Така ситуація склалася внаслідок того, що 1 серпня 2018 р. Окружний адміністративний суд м. Києва своєю ухвалою обмежив дії уповноваженої особи Фонду – зокрема, унеможливив організацію продажу активів банку для подальшого задоволення вимог його кредиторів.

Нагадаємо, 29.10.2015 Правління НБУ ухвалило Постанову «Про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію ПАТ «АКБ «КАПІТАЛ». На її виконання ФГВФО розпочав процедуру ліквідації банку і, відповідно, делегував повноваження ліквідатора уповноваженій особі.

Після того як у червні 2018 р. рішенням Виконавчої дирекції Фонду було змінено уповноважену особу, затверджено сформовану нею ліквідаційну масу ПАТ «АКБ «КАПІТАЛ», і ФГВФО розпочав реалізацію майна збанкрутілого банку, 06.08.2018 р. на адресу ПАТ «АКБ «КАПІТАЛ» надійшла ухвала Окружного адміністративного суду м. Києва, якою було частково задоволено заяву одного з акціонерів банку, ТОВ «ФІНАНСОВО-ПРОМИСЛОВА КОМПАНІЯ «КАПІТАЛ», про забезпечення адміністративного позову до Фонду і його уповноваженої особи. Позивач у своєму позові вимагав визнання протиправним і скасування рішення ФГВФО від 04.06.2018р. «Про делегування повноважень уповноваженої особи Фонду на ліквідацію ПАТ «АКБ «КАПІТАЛ», визнання протиправними дій Уповноваженої особи Фонду щодо здійснення функцій з представництва ПАТ «АКБ «КАПІТАЛ» та зобов’язання її утриматись від вчинення повноважень керівника. Третьою особою, яка не заявляє самостійних вимог, на стороні відповідача фігурує ПАТ «АКБ «КАПІТАЛ».  

Законодавство (п. 2 ч. 3 статті 151 КАС), серед іншого, не дозволяє забезпечення позову шляхом зупинення рішень Фонду про призначення уповноваженої особи. Не передбачено також забезпечення позову через заборону або обов'язок вчиняти певні дії уповноваженій особі Фонду або самому Фонду при виведенні банку з ринку. І хоча згадана ухвала суду не містить таких прямих заборон, однак вона, по суті, унеможливлює організацію торгів (аукціонів) з продажу активів ПАТ «АКБ «КАПІТАЛ», їх проведення та оформлення результатів. Зокрема, нею заборонено ПАТ «АКБ «КАПІТАЛ», ДП «ПРОЗОРО» і ДП  «ПРОЗОРО.ПРОДАЖІ» вчиняти будь-які дії з цією метою, в тому числі з використанням торгової системи ProZorro, ProZorro.Продажі та у будь-якій інший спосіб.

Згадану ухвалу було оскаржено в апеляційному порядку, однак Київський апеляційний адміністративний суд 13.09.2018 р. залишив апеляційну скаргу ПАТ «АКБ «КАПІТАЛ» без задоволення, а ухвалу Окружного адміністративного суду м. Києва від 01.08.2018р. - без змін. Ухвалою Верховного суду від 08.10.2018р. за скаргою ПАТ «АКБ КАПІТАЛ» відкрито касаційне провадження у справі, але скаргу досі не розглянуто. Фонд гарантування вкладів фізичних осіб сподівається на її розгляд у встановленому законом порядку та строки.