Майже 6,9 млрд грн виведено з ПАТ «КБ «Хрещатик» за кілька місяців до визнання його неплатоспроможним

ПРЕС-РЕЛІЗ

Однією зі схем, реалізованих у банку, стало вкладення коштів у «(без)цінні» папери. У цей спосіб з нього виведено 2,3 млрд грн, розповіла в ефірі однієї з радіостанцій заступниця директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Світлана Рекрут 21 січня 2019 р.

Однією зі схем, реалізованих напередодні запровадження у банку тимчасової адміністрації, стали операції з купівлі «(без)цінних» паперів компаній, що мають усі ознаки фіктивності. Це, наприклад, компанії, що не мають на балансі жодних активів, обігових коштів, часто зареєстровані за однією юридичною адресою, а у штаті мають всього кілька працівників. На момент запровадження тимчасової адміністрації таких облігацій на балансі ПАТ «КБ «Хрещатик» було виявлено загалом на 2,3 млрд грн. При цьому, майже 85% з них виявились незабезпеченими, і у 91,8% випадків емітенти виявилися пов’язаними з банком особами. Після того, як термін погашення облігацій сплив, кошти банку повернуті не були.

За виявленими  фактами до правоохоронних органів спрямовано 77 заяв, мета яких - стягнення цих збитків з акціонерів, повідомила в ефірі Світлана Рекрут. 

Довідково: 84% кредитного портфелю юридичних осіб банку – інсайдерські, 85% цінних паперів – «сміттєві». 52% у структурі активів ПАТ «КБ «Хрещатик», на суму 4 305,48 млн грн, – це кредити. Із них абсолютна більшість (93%) – кредити юридичних осіб. Попри те, що «на папері» вартість кредитів корпоративних клієнтів становить 4 005,68 млн грн, за незалежною оцінкою вона майже уп’ятеро менша і становить 834,36 млн грн.

Вкладникам банку ПАТ «КБ «Хрещатик» Фондом виплачено 2,8 млрд грн, при цьому сума надходжень від продажу та управління активами банку на 01.01.2019 р. становить 959 млн грн.

Деталі цієї та інших схем, що масово застосовувались в ПАТ «КБ «Хрещатик», - в інтерв’ю Світлани Рекрут за посиланням.