Найдорожчий лот: права вимоги за кредитом «Банку Форум» продали за понад 158 млн грн

ПРЕС-РЕЛІЗ

27 вересня на електронному майданчику «Аграрної біржі» відбувся аукціон з продажу прав вимоги за кредитом юрособи у забезпечення якого передано олійноекстракційний комбінат у Харківській області. Зі стартових 150,65 млн грн під час аукціону вартість активу зросла до 158,18 млн грн. На сьогодні це – найдорожчий лот, проданий у рамках реалізації активів банків, що ліквідуються.

 

Рішення про початкову вартість продажу активу, що перебував на балансі ПАТ «Банк Форум», було прийнято Фондом 25 квітня 2016 року, та погоджене 5 травня 2016 року Національним банком України. Стартова ціна лоту була визначена на рівні 215,21 млн грн.

Протягом одного місяця перед торгами вся інформація про лот (опис застави, сума заборгованості тощо) була представлена для потенційних інвесторів  на веб-сайті Фонду та банку.

Перший аукціон з продажу цього лоту був призначений на 21 червня 2016 року на електронному майданчику ДП «СЕТАМ», але не відбувся через відсутність учасників. Протягом наступних двох місяців, торги по активу на тому ж майданчику проводились ще тричі. Але у зв’язку із відсутністю щонайменше двох учасників аукціони визнавались такими, що не відбулись, а ціна активу знизилась до 150,65 млн грн.

Після цього 25 серпня 2016 року виконавчою дирекцією Фонду було прийнято рішення провести торги без зниження вартості по лоту на електронному майданчику «Аграрної біржі». Аукціон відбувся 27 вересня, при цьому до участі у торгах були допущені три зареєстровані учасники.

У результаті – аукціон закінчився успішно, з підйомом ціни зі стартових 150 650 351,60 грн до 158 182 869,20 грн. Зростання ціни у ході торгів склало 5% від початкової.

Беручи до уваги те, що даний актив був у процесі продажу з травня 2016 року та пройшов через 5 аукціонів, можна стверджувати що Фонду вдалось добитись максимальної ціни даного активу, а також швидко отримати оплату за нього.