Розпочато задоволення вимог кредиторів АТ "ЕРДЕ БАНК"

Уповноваженою особою Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПУБЛІЧНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА "ЕРДЕ БАНК" (далі - АТ "ЕРДЕ БАНК") Куреним О.В. (далі - уповноважена особа) розпочато задоволення вимог кредиторів даного банку.

 

25 квітня 2013 року виконавчою дирекцією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (далі - Фонд) було затверджено реєстр акцептованих вимог кредиторів АТ "ЕРДЕ БАНК" (далі - Реєстр).

Станом на 01 серпня 2013 року до Реєстру включено 1 480 заявлених вимог кредиторів на загальну суму 741,7 млн. грн., яка включає в себе кредиторські вимоги Фонду на суму майже 447 млн. грн.

На сьогоднішній день задовольняються кредиторські вимоги третьої черги - Фонду.

Уповноваженою особою на постійній основі проводиться робота з позичальниками щодо погашення заборгованості клієнтів перед АТ "ЕРДЕ БАНК". Активно здійснюється претензійно-позовна діяльність по стягненню заборгованості з боржників АТ "ЕРДЕ БАНК", в т.ч. за рахунок заставного майна.

На сьогоднішній день окреме заставне майно вже прийнято на баланс та включено до ліквідаційної маси АТ "ЕРДЕ БАНК".

У подальшому кошти, які будуть одержані в результаті ліквідації та реалізації майна АТ "ЕРДЕ БАНК", будуть спрямовуватися на задоволення вимог кредиторів у черговості, визначеній Законом України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб":

4) вимоги вкладників - фізичних осіб у частині, що перевищує суму, виплачену Фондом, а також зобов’язання з виплати відсотків за вкладами, нарахованих під час здійснення тимчасової адміністрації;

5) вимоги Національного банку України, що виникли в результаті зниження вартості застави, наданої для забезпечення кредитів рефінансування;

6) вимоги фізичних осіб, платежі яких або платежі на ім’я яких заблоковано (крім фізичних осіб - суб’єктів підприємницької діяльності);

7) інші вимоги, крім вимог за субординованим боргом;

8) вимоги за субординованим боргом.

 

Довідка: Фонд розпочав процедуру виведення неплатоспроможного АТ "ЕРДЕ БАНК" з ринку з 29 жовтня 2012 року після отримання від Національного банку України відповідного рішення. В процесі виведення неплатоспроможного АТ "ЕРДЕ БАНК" з ринку вкладники вже отримали 441,7 млн. грн., що становить 99,0 % суми, яка підлягає виплаті усім вкладникам в межах гарантованої суми відшкодування.