Фонд гарантування розпочав процедуру виведення ПАТ "АКБ "КИЇВ" шляхом відчуження всіх активів і зобов’язань на користь АБ "Укргазбанк"

ПРЕС-РЕЛІЗ

11 лютого 2015 року Кабінетом Міністрів України було прийнято Постанову № 61 "Деякі питання участі держави у виведенні з ринку публічного акціонерного товариства "Акціонерний комерційний банк Київ". Відповідно до зазначеної постанови, держава у особі Публічного акціонерного товариства акціонерного банку "Укргазбанк" (далі - АБ "Укргазбанк") бере участь у виведенні Публічного акціонерного товариства "Акціонерний комерційний банк Київ" (далі ПАТ "АКБ "Київ") з ринку.

 

З метою реалізації зазначеного рішення Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (далі - Фонд гарантування) на підставі постанови Правління Національного банку України № 128 від 24 лютого 2015 року запровадив у ПАТ "АКБ "КИЇВ" тимчасову адміністрацію і розпочав здійснення процедур щодо виведення даного банку з ринку у спосіб, передбачений статтями 39, 411 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб". Уповноваженою особою Фонду гарантування на тимчасову адміністрацію розпочато проведення інвентаризації, оцінки та складення реєстру активів і зобов’язань ПАТ "АКБ "Київ" для наступної передачі їх до АБ "Укргазбанк".

Після передачі зобов’язань ПАТ "АКБ "КИЇВ" до АБ "Укргазбанк" власники коштів - не тільки фізичні, але й юридичні особи будуть мати повний доступ до своїх рахунків та зможуть вільно розпоряджатися своїми коштами. Зобов’язання перед вкладниками та кредиторами будуть передані в повному обсязі (включаючи депозити понад гарантовану суму 200 тис. грн.). Фонд гарантування докладе максимум зусиль для оперативного здійснення всіх процедур у порядку визначеному Законом України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" та нормативно-правовими актами Фонду і забезпечення захисту прав і інтересів вкладників та інших кредиторів ПАТ "АКБ "КИЇВ".

Інформація про час та порядок отримання коштів вкладниками та кредиторами ПАТ "АКБ "КИЇВ" буде повідомлена додатково на сайті АБ "Укргазбанк" - www.ukrgasbank.com.

Довідка:

На підставі постанови Правління Національного банку України виконавчою дирекцією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (далі - Фонд) прийнято рішення від 24.02.2015 № 39 "Про запровадження тимчасової адміністрації у ПАТ "АКБ "КИЇВ", згідно з яким з 25.02.2015 запроваджено тимчасову адміністрацію та призначено уповноважену особу Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на здійснення тимчасової адміністрації у ПАТ "АКБ "КИЇВ", код ЄДРПОУ 14371869, МФО 322498, місцезнаходження: вул. Богдана Хмельницького, буд. 16-22, м. Київ, Україна, 01601.

Уповноваженою особою Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на здійснення тимчасової адміністрації в ПАТ "АКБ "КИЇВ" призначено юрисконсульта І категорії відділу супроводження виведення неплатоспроможних банків з ринку департаменту врегулювання неплатоспроможності банків Кічука Олега Івановича.

Тимчасову адміністрацію в ПАТ "АКБ "КИЇВ" запроваджено строком на три місяці з 25.02.2015 по 24.05.2015 включно.