Фонд гарантування відзначає надмірну зацікавленість контролюючих відомств технічним станом приміщень неплатоспроможного «Укрінбанку»

Фонд гарантування відзначає надмірну зацікавленість контролюючих відомств технічним станом приміщень неплатоспроможного «Укрінбанку», що може, в тому числі, стати перешкодою для безперебійного процесу виплат його вкладникам гарантованої суми.

Після запровадження в банку тимчасової адміністрації на адресу уповноваженої особи почали надходити численні повідомлення про планові перевірки додержання вимог законодавства у сфері пожежної і техногенної безпеки, охорони навколишнього природного середовища, обстежень з питань технічного стану, організації експлуатації електроустановок та режимів споживання електричної енергії тощо.

З початку року різноманітними контролюючими відомствами заплановано проведення 17-ти таких перевірок. Цікаво, що, як вказано у акті Державної служби з надзвичайних ситуацій, перевірки приміщення головного офісу «Укрінбанку» на Вознесенському узвозі у Києві не проводились жодного разу за весь час господарської діяльності банку.

В акті перевірки представники ДСНС зокрема вказали на такі порушення:

- «опорядкування (облицювання) стель та підлоги на шляхах евакуації виконано з матеріалів з невідомими показниками пожежної небезпеки»;

- не всі килимові доріжки у коридорах прикріплені до підлоги;

- у сходових клітинах влаштовані приміщення (підсобні приміщення під сходовою клітиною в підвалі);

- трубопроводи й насоси не пофарбовані у відповідний колір згідно з ГОСТ…» і т.д.

Ці та інші порушення (з повним переліком можна ознайомитись у акті перевірки) дозволили працівникам ДСНС зробити висновок, що ступінь ризику у сфері техногенної та пожежної безпеки високий. Прискіплива увага до технічного стану приміщень «Укрінбанку» після визнання його неплатоспроможним і запровадження в ньому тимчасової адміністрації перешкоджає роботі уповноваженої особи та може стати причиною затримки процесу виплат вкладникам та порушення планової роботи з виведення неплатоспроможного банку з ринку загалом.

Фонд гарантування занепокоєний тим, що за словами представників ДСНС вказані порушення можуть стати причиною виведення приміщення «Укрінбанку» на Вознесенському узвозі з експлуатації. Такий перебіг подій суттєво погіршить інвестиційну привабливість як самого об’єкту, так і банку загалом з відповідними негативними наслідками для його вкладників та кредиторів.