Фонд гарантування вкладів нагадує: позичальники ПАТ «Банк Михайлівський» мають повертати свої кредити виключно на рахунки банку

ПРЕС-РЕЛІЗ

До Фонду гарантування вкладів фізичних осіб надходять численні звернення від позичальників ПАТ «Банк Михайлівський» зі скаргами на те, що на їхні імена розсилаються листи за підписами директора Департаменту ризик-менеджменту Банку та директора ТОВ «ФК «Плеяда» із вимогою здійснювати погашення поточної заборгованості перед ПАТ «Банк Михайлівський» за реквізитами іншої фінансової компанії. Пояснюються ці вимоги так: «Повідомляємо, що між нами, ПАБ «Банк Михайлівський» та ТОВ «ФК «Плеяда», було укладено договір факторингу від 19 травня 2016 року, згідно з яким відбулось відступлення прав вимоги за кредитним договором, укладеним між ПАТ «Банк Михайлівський» та Позичальником. У подальшому нами, ТОВ «ФК «Плеяда», отримані від ПАТ «Банк Михайлівський» права вимоги за кредитним договором було відступлено на користь ТОВ «ФК «Фагор». 

Дані листи датовані 20 травня цього року.

У зв'язку із цим, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб усім позичальникам ПАТ «Банк Михайлівський» нагадує: єдиним дійсним кредитодавцем за укладеними раніше договорами залишається банк. Тому погашення усіх кредитів, виданих ПАТ «Банк Михайлівський», має здійснюватись виключно на рахунки банку.

Фонд гарантування вкладів наголошує: відступлення прав вимоги за кредитним портфелем ПАТ «Банк Михайлівський» відбулося на умовах, що дають усі підстави, відповідно до ст. 38 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», вважати ці правочини нікчемними.

Як відомо, раніше Фонд гарантування вкладів фізичних осіб з'ясував, що 19 травня 2016 року відбулося переуступлення прав вимоги за кредитами від ПАТ «Банк Михайлівський» іншим фінансовим компаніям. Кредитний портфель складався з кредитів, які були видані готівкою через картки та точки продажу в магазинах-партнерах банку. Йдеться про майже 111 тисяч договорів, балансовою вартістю понад 682 млн грн. Утім продано портфель було за значно нижчою ціною.

Фонд гарантування вкладів ще раз закликає позичальників ПАТ «Банк Михайлівський» погашати кредити винятково за реквізитами банку.

Реквізити для погашення кредитної заборгованості клієнтів в ПАТ «БАНК МИХАЙЛІВСЬКИЙ»:

Отримувач: ПАТ «БАНК МИХАЙЛІВСЬКИЙ»

Рахунок : 29092038619024

МФО: 380935

ЄДРПОУ: 38619024*

Призначення платежу: погашення заборгованості по кредитному договору №… від…. (ПІБ, ІПН)

* Звертаємо увагу: при оформленні платіжного документу обов’язково потрібно вказувати код ЄДРПОУ ПАТ «Банк Михайлівський», наведений вище.