Підписано договір про продаж 100 відсотків акцій ПАТ КБ «Приватбанк» державі

ПРЕС-РЕЛІЗ

21 грудня 2016 року підписано договір про продаж 100% акцій ПАТ КБ «Приватбанк» між Фондом гарантування вкладів фізичних осіб та Міністерством фінансів. З моменту передачі  власником 100% акцій банку є держава в особі Міністерства фінансів України.

Такий результат є наслідком скоординованих дій Міністерства фінансів України, Національного банку України, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Національного депозитарію, АБ «Укргазбанк», АТ «Укрексімбанк».

Функцією Фонду гарантування у зазначеному процесі було встановлення контролю над банком, його підготовка до переведення у державну власність та забезпечення передачі новому власнику. З боку Фонду гарантування успішне виконання зазначених завдань забезпечували близько 80 фахівців, що знаходилися безпосередньо у головному офісі та філіях банку, в тому числі на Кіпрі, а також близько 50 працівників Фонду, які здійснювали супроводження дистанційно.

Протягом 72 годин  було сформовано резерви під активні операції, здійснено додаткову емісію акцій та забезпечено їх розміщення, внесено зміни до статуту банку, сформовано перехідний баланс, проведено усі необхідні процедури для продажу акцій та зміни власників банку.

Оскільки капітал Приватбанку набув від’ємного значення, Фонд гарантування, відповідно до Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», продав акції цього банку Міністерству фінансів в повному обсязі за одну гривню.

Таким чином, держава набула право власності на акції банку після завершення двох календарних днів з дня, наступного за днем початку процедури виведення банку з ринку згідно з зазначеним Законом.

Входження держави у капітал ПАТ КБ «Приватбанк» і подальша докапіталізація банку дозволить забезпечити виконання усіх зобов’язань перед клієнтами банку як фізичними, так і юридичними особами,  зі збереженням валюти вкладів  та інших умов укладених договорів.

Довідка:

Кабінетом Міністрів України було прийнято рішення, згідно з яким держава бере участь у виведенні ПУБЛІЧНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА КОМЕРЦІЙНИЙ БАНК «ПРИВАТБАНК» (далі - ПАТ КБ «Приватбанк») з ринку шляхом продажу банку у цілому Міністерству фінансів України.

Правовою підставою участі Фонду у виведенні з ринку ПАТ КБ «Приватбанк» за участі держави є постанова Правління Національного банку України від 18.12.2016 № 498-рш/БТ, відповідно до якої виконавчою дирекцією Фонду було прийнято рішення від 18 грудня 2016 року  №2859 «Про запровадження тимчасової адміністрації у ПАТ КБ «Приватбанк» та делегування повноважень тимчасового адміністратора банку».

Тимчасову адміністрацію в ПАТ КБ «Приватбанк» запроваджено з 19.12.2016 року до моменту реалізації плану врегулювання, тобто до моменту продажу банку державі.