Прес-релізи

 •  
   

  Фінансові регулятори запрошують долучитися до публічного обговорення Стратегії розвитку фінансового сектору України до 2025 року

  ПРЕС-РЕЛІЗ

  Фонд гарантування вкладів з іншими підписантами Меморандуму про взаєморозуміння і співробітництво з питань підготовки та впровадження Стратегії розвитку фінансового сектору України до 2025 року запрошує учасників фінансових ринків, експертів та міжнародних партнерів нашої держави доєднатися до обговорення основних напрямів цього програмного документу.

 •  
   

  Керівництво Фонду гарантування зустрілось із представниками громадських організацій вкладників неплатоспроможних банків

  ПРЕС-РЕЛІЗ

  Zustrich gromadski organizatsii16 серпня у Фонді гарантування вкладів відбулась зустріч керівників Фонду з представниками громадських організацій вкладників неплатоспроможних банків. Основною метою зустрічі, яка відбулась за ініціативи голови Ради громадського моніторингу при ФГВФО Максима Гаруса, стало обговорення поточних перспектив повернення вкладникам – кредиторам четвертої черги коштів, які перевищують гарантовану суму відшкодування від Фонду. У зустрічі взяли участь представники вкладників банків «Дельта», «ВіЕйБі» і «Фінанси та кредит». Від Фонду гарантування були присутні Світлана Рекрут - директор-розпорядник, Андрій Оленчик – заступник директора-розпорядника, Тарас Єлейко – директор департаменту консолідованого продажу активів, Владислав Кадиров – уповноважена особа Фонду на ліквідацію ПАТ «Дельта Банк».

 •  
   

  Еволюція системи гарантування зумовить структурні зміни в діяльності Фонду – Світлана Рекрут

  ПРЕС-РЕЛІЗ

  REKRUT 12.08.2019 GSЕволюція системи гарантування вкладів фізичних осіб є  одним із основних факторів структурних змін, які мають відбутися в Фонді. Як пояснила в радіоефірі «Голос Столиці» директор-розпорядник ФГВФО Світлана Рекрут, оскільки протягом 2019-2020 років завершується процедура ліквідації більшості банків, визнаних неплатоспроможними у 2014-2015 роках, Фонд може сконцентруватися на тих напрямках діяльності, які сприятимуть зростанню захисту прав вкладників, а відтак - рівню їх довіри до банківської системи в цілому.

 •  
   

  Виховання фінансово грамотної молоді є запорукою економічної стабільності країни – Андрій Оленчик

  ПРЕС-РЕЛІЗ

  16 серпня 2019 року заступник директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Андрій Оленчик взяв участь у прес-конференції, присвяченій презентації навчальних матеріалів з курсу «Фінансова грамотність. Фінанси. Що? Чому? Як?», що відбулася у Міністерстві освіти і науки України. Участь у заході також взяли представники МОН України, Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору» та навчальних закладів.

 •  
   

  ЦЬОГО ТИЖНЯ НА ПРОДАЖ ВИСТАВЛЕНО АКТИВИ НА ЗАГАЛЬНУ СУМУ 4,79 МЛРД ГРН

  ПРЕС-РЕЛІЗ

  Протягом поточного тижня (19-23.08.2019 р.) запланований продаж активів банків, що ліквідуються, на загальну суму 4 787,01 млн грн. Із них на суму 3 043,73 млн грн виставлено права вимоги за кредитами, та на суму 951,27 млн грн – нерухоме майно, земельні ділянки та інші основні засоби банків. Крім того, дебіторська заборгованість перед банками торгуватиметься за 62,48 млн грн і цінні папери на суму 729,53 млн грн.

 •  
   

  Протягом минулого тижня сума реалізації активів банків склала майже 167,42 млн грн

  ПРЕС-РЕЛІЗ

  Протягом минулого тижня (12-16.08.2019) відбувся продаж активів 19 банків, що перебувають в управлінні Фонду, на загальну суму 167,42 млн грн. Із них на суму 124,20 млн грн відбулися аукціони з продажу прав вимоги за кредитами та на суму 41,83 млн грн – з реалізації основних засобів банків. Крім того 14,38 тис. грн отримано у результаті безпосереднього продажу майна банків, 1,02 млн грн від реалізації дебіторської заборгованості, 0,49 тис. грн від продажу цінних паперів, корпоративних прав, 286,52 тис. грн. від реалізації монет та банківських металів, 73,63 тис. грн продаж інших активів (нестачі, бланки та інше).

 •  
   

  ПРОДАНО ДРУГИЙ МЕГАПУЛ, ЩО СКЛАДАЄТЬСЯ З АКТИВІВ НЕПЛАТОСПРОМОЖНИХ БАНКІВ

  ПРЕС-РЕЛІЗ

  14 серпня 2019 р. Фонд гарантування провів успішний аукціон з продажу мегапулу, що включає в себе активи, які виставлялися на торги у складі 1-1,5-мільярдних пулів, але не були викуплені раніше. Мегапул було сформовано за календарним підходом. До його складу входять права вимоги та інші майнові права за кредитними договорами, що укладені з суб’єктами господарювання та фізичними особами, а також дебіторська заборгованість та нерухоме майно.

 •  
   

  ФОНД ГАРАНТУВАННЯ ВИЗНАЧИВ НОВУ ДАТУ ТОРГІВ ОДЕСЬКОГО СТАДІОНУ «ЧОРНОМОРЕЦЬ»

  ПРЕС-РЕЛІЗ

  26 вересня 2019 р. відбудеться голландський аукціон з продажу нежитлових будівель центрального стадіону «Чорноморець», що розміщуються в Одесі за адресою вул. Маразліївська, 1/20, та прав вимоги за договорами, що укладені з юридичними особами у кількості 40 шт. Усі активи перебувають на балансі АТ «ІМЕКСБАНК». Початкова ціна реалізації – 733 250,38 тис. грн.

 •  
   

  Офісне приміщення на Прорізній у Києві, що належить ПАТ «КБ «ХРЕЩАТИК», продається через аукціон

  ПРЕС-РЕЛІЗ

  Фонд гарантування виставив на торги через голландський аукціон у системі ProZorro.Продажі нежитлове приміщення загальною  площею – 7499,7 кв.м. Будівля знаходиться у центрі Києва на вул. Прорізній, 8. Раніше там знаходився офіс ПАТ «КБ «ХРЕЩАТИК».

 •  
   

  Якнайвигідніше реструктуризувати кредит пропонує іпотечним валютним боржникам Фонд гарантування вкладів

  ПРЕС-РЕЛІЗ

  21.10.2019 буде введено в дію Кодекс України з процедур банкрутства, ухвалений 18.10.2018. Він, зокрема, дозволить без штрафів і пені реструктуризувати борг за процедурою неплатоспроможності фізичної особи власникам валютних іпотечних кредитів, у яких виникла заборгованість до дня введення Кодексу в дію і чия нерухомість, заставлена за кредитами, є єдиним місцем проживання сім’ї. Нагадаємо, з жовтня 2020 р. на таку нерухомість більше не поширюватиметься мораторій на стягнення, тобто вона може бути відчужена за кредитними боргами. Реструктуризація дозволить уникнути цього.

 •  
   

  Як оптимізувати витрати, особливо за нестабільних доходів, в ефірі радіо розповіла Олеся Шніцер

  ПРЕС-РЕЛІЗ

  Shnitser Golos Stolytsi 29.07.2019З чого почати планування бюджету та формування заощаджень, чим сімейний бюджет відрізняється від особистого та які особливості під час формування бюджету мають враховувати фрілансери, про це розповіла в радіоефірі «Голос Столиці» завідувач сектору фінансової грамотності відділу зав’язків з громадськістю та фінансової просвіти ФГВФО Олеся Шніцер.

 •  
   

  Через судову крутанину неплатоспроможні банки опиняються поза межами правового поля

  ПРЕС-РЕЛІЗ

  Novikov Golos Stolytsi 05.08.2019 1Оскільки Фонд змушений в судах відстоювати право власності на активи неплатоспроможних банків, це ускладнює процес їх реалізації, а відтак – і розрахунку з кредиторами. Як пояснив в ефірі радіо «Голос Столиці» заступник директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Віктор Новіков, тільки на розгляд і оскарження одного процедурного питання від першої до останньої інстанції витрачається щонайменше рік.

 •  
   

  Земельні ділянки «ВТБ БАНКУ» в Конча-Заспі продаються через аукціон

  ПРЕС-РЕЛІЗ

  Фонд гарантування вкладів фізичних осіб повідомляє про продаж через англійський аукціон у серпні в системі ProZоrro.Продажі майна, що обліковується на балансі АТ «ВТБ БАНК».

 •  
   

  В липні 2019 року загальна сума виплат в межах гарантованого ФГВФО відшкодування склала майже 55,2 млн грн

  ПРЕС-РЕЛІЗ

  Osnovni pokaznyky 01.08.2019

  Станом на 1 серпня 2019 року 75 банківвключено до реєстру учасників Фонду гарантування вкладів.

  Кошти Фонду

  На початок серпня Фондом акумульовано коштів на загальну суму 7 473,6 млн грн.

  Від регулярного збору за січень-липень 2019 року до Фонду надійшло 2 642,0 млн грн.

 •  
   

  ЦЬОГО ТИЖНЯ НА ПРОДАЖ ВИСТАВЛЕНО АКТИВИ НА ЗАГАЛЬНУ СУМУ 3,98 МЛРД ГРН

  ПРЕС-РЕЛІЗ

  Протягом поточного тижня (з 12.08.2019 по 16.08.2019) запланований продаж активів банків, що ліквідуються, на загальну суму 3 978,84 млн грн. Із них на суму 3 010,28 млн грн виставлено права вимоги за кредитами, та на суму 71,21 млн грн – нерухоме майно, земельні ділянки та інші основні засоби банків. Крім того, дебіторська заборгованість перед банками торгуватиметься за 729,53 млн грн і цінні папери на суму 167,81 млн грн.

 •  
   

  Протягом минулого тижня сума реалізації активів банків склала понад 119,01 млн грн

  ПРЕС-РЕЛІЗ

  Протягом минулого тижня (з 05.08.2019 по 09.08.2019) відбувся продаж активів 18 банків, що перебувають в управлінні Фонду, на загальну суму 119,01 млн грн. Із них на суму 42,60 млн грн відбулися аукціони з продажу прав вимоги за кредитами та на суму 75,91 млн грн – з реалізації основних засобів банків. Крім того 60,39 тис. грн отримано у результаті безпосереднього продажу майна банків, 12,15 тис. грн від реалізації дебіторської заборгованості, 302,78 тис. грн від продажу цінних паперів, корпоративних прав, 125,65 тис. грн продаж інших активів (нестачі, бланки та інше).

 •  
   

  Ще один мегапул, що складається з активів неплатоспроможних банків, виставлено на торги

  ПРЕС-РЕЛІЗ

  12 вересня 2019 р. призначені торги чергового мегапулу стартовою ціною 409,80 млн грн, що включає в себе активи, які виставлялися на продаж у складі 1-1,5-мільярдних пулів, та які не були викуплені. Кожен актив був проторгований  від 2 до 23 разів. Прострочка за всіма кредитами в середньому понад 3 роки. У багатьох активів існують проблеми з заставою. Близько 15% кредитів – беззаставні, суттєва решта втратили забезпечення пізніше в процедурі стягнення боргів, контрольованого банкрутства боржників, через схемні операції з цінними паперами, фіктивною заставою або в інший спосіб, чимало активів обтяжені кримінальними провадженнями.

 •  
   

  Цього тижня на продаж виставлено активи на загальну суму 10,88 млрд грн

  ПРЕС-РЕЛІЗ

  Протягом поточного тижня запланований продаж активів банків, що ліквідуються, на загальну суму 10 875,91 млн грн. Із них на суму 8 964,47 млн грн виставлено права вимоги за кредитами, та на суму 1 245,35 млн грн – нерухоме майно, земельні ділянки та інші основні засоби банків. Крім того, дебіторська заборгованість перед банками торгуватиметься за 7,20 млн грн, цінні папери – на суму  658,89 млн грн.

 •  
   

  Протягом минулого тижня сума реалізації активів банків, що ліквідуються, склала 140,34 млн грн

  ПРЕС-РЕЛІЗ

  Протягом минулого тижня відбувся продаж активів 17 банків, що перебувають в управлінні Фонду, на загальну суму 140,34 млн грн. Із них на суму 25,60 млн грн відбулися аукціони з продажу прав вимоги за кредитами та на суму 114,52 млн грн – з реалізації основних засобів банків. Крім того 0,13 млн грн отримано у результаті безпосереднього продажу майна банків, 0,03 млн грн – від продажу монет та банківських металів, 0,05 млн грн – від реалізації активів групи «цінні папери/корпоративні права».

 •  
   

  ФГВФО виставляє на продаж найбільший пул іпотечних кредитів фізичних осіб АТ «ДЕЛЬТА БАНК»

  ПРЕС-РЕЛІЗ

  Фондом гарантування було сформовано найбільший іпотечний пул АТ «ДЕЛЬТА БАНК», до якого входять права вимоги та інші майнові права за кредитними договорами, укладеними з фізичними особами, балансовою вартістю понад 1,3 млрд грн.