Прес-релізи

 •  
   

  Колишнє приміщення головного офісу Банку «Контракт» у Києві незаконно за допомогою державних реєстраторів було виведене з-під іпотеки та продане

  ПРЕС-РЕЛІЗ

  Колишнє приміщення головного офісу Банку «Контракт» на вул. Воздвиженській у Києві (загальна площа 1 169,3 тис. кв. м.) незаконно за допомогою державних реєстраторів було виведене з-під арешту та іпотеки, та продане.

 •  
   

  Фонд гарантування заявляє про тиск на ліквідатора ПАТ «КБ «Надра» зі сторони позичальників, наближених до братів Сегалів - акціонерів банку 2005-2008 років

  ПРЕС-РЕЛІЗ

  Фонд гарантування розцінює як тиск дії представників позичальників-інсайдерів ПАТ «КБ «Надра», які замість того, щоб виконувати у повній мірі свої зобов’язання перед банком та повертати кредити, намагаються тиснути на уповноважену особу Фонду, використовуючи у тому числі у своїх цілях правоохоронні органи та народних депутатів.

 •  
   

  Голландські аукціони та портфельні продажі – ФГВФО разом з учасниками ринку напрацьовують оптимальну стратегію роботи зі «сміттєвими» цінними паперами

  ПРЕС-РЕЛІЗ

  На балансі банків, що ліквідуються та перебувають в управлінні Фонду гарантування, обліковуються цінні папери вартістю майже 18 млрд грн. Майже 70% з них, на суму понад 12,75 млрд грн, – неліквідні чи так звані «сміттєві». Попри те, що більшість із них ніколи не котирувалися на біржах, або ж мають ознаки фіктивних, – Фонд гарантування зобов’язаний виставляти їх на продаж. «Упродовж найближчих 12 місяців Фонд гарантування має завершити процедуру ліквідації близько 30 банків. На балансі майже кожного з них перебувають у тому числі неліквідні цінні папери, які мають бути до моменту завершення ліквідації реалізовані. І сьогодні для нас надзвичайно важливо вибудувати та реалізувати максимально ефективну стратегію роботи з цінними паперами, і у першу чергу – зі «сміттєвими»», –заявила 16 травня під час експертного круглого столу Світлана Рекрут, заступник директора-розпорядника Фонду.

 •  
   

  На продаж виставлено кредити компаній – дочірніх підприємств відомого в країні рітейлера

  ПРЕС-РЕЛІЗ

  7 червня у системі ProZorro.Продажі відбудеться аукціон з продажу прав вимоги за кредитами юросіб – дочірніх підприємств рітейл-компанії, що володіє однією із найперших національних мереж супермаркетів. На продаж активи АТ «Дельта банк» виставляються із початковою ціною реалізації – 34,35 млн грн. Упродовж дня аукціону, який відбудеться за голландською моделлю, ціна продажу автоматично та покроково максимально може знизитися до 6,87 млн грн. Матеріали кредитних справ (у тому числі дані, що містять банківську таємницю) та деталі судово-претензійної роботи, проведеної банком, доступні для вивчення потенційними покупцями у віртуальній кімнаті даних.

 •  
   

  Цього тижня на продаж виставлено активи на загальну суму 12,18 млрд грн

  ПРЕС-РЕЛІЗ

  Протягом поточного тижня запланований продаж активів банків, що ліквідуються, на загальну суму 12 182,63 млн грн. Із них на суму 11 768,43 млн грн виставлено права вимоги за кредитами та на 380,23 млн грн – основні засоби банків, що ліквідуються. Крім того, дебіторська заборгованість перед банками торгуватиметься за 33,97 млн грн.  

 •  
   

  Протягом минулого тижня сума реалізації активів банків, що ліквідуються, склала 139,74 млн грн

  ПРЕС-РЕЛІЗ

  Протягом минулого тижня відбувся продаж активів 18 банківi, що перебувають в управлінні Фонду, на загальну суму 139,74 млн грн. Із них на 47,23 млн грн відбулися аукціони з продажу прав вимоги за кредитами та на суму 92,50 млн грн – з реалізації основних засобів банків.

 •  
   

  Справа за позовом АТ «Дельта Банк» до «Ощадбанку» завтра розглядатиметься у Верховному Суді

  ПРЕС-РЕЛІЗ

  16 травня 2018 року о 14:10 у Верховному Суді відбудеться розгляд справи №910/10916/16 за позовом АТ «Дельта Банк» до ПАТ «Державний ощадний банк України», про визнання недійсним іпотечного договору та застосування наслідків недійсності правочину. Мова йде про судовий спір, що триває між АТ «Дельта Банк» та ПАТ «Державний ощадний банк України», який, протиправно уклавши спірний правочин в період проблемності, став фактично позачерговим кредитором АТ «Дельта Банк», забезпечивши свої вимоги за рахунок високоліквідного нерухомого майна АТ «Дельта Банк» – 11 земельних ділянок загальною вартістю більше 117 млн грн, розташованих у Київській та Волинській областях.

 •  
   

  Цього тижня на продаж виставлено активи на загальну суму 23,07 млрд грн

  ПРЕС-РЕЛІЗ

  Протягом поточного тижня запланований продаж активів банків, що ліквідуються, на загальну суму 23 072,25 млн грн. Із них на суму 22 249,65 млн грн виставлено права вимоги за кредитами та на 426,54 млн грн – основні засоби банків, що ліквідуються. Крім того, дебіторська заборгованість перед банками торгуватиметься за 279,35 млн грн, активи групи «цінні папери» – за 116,71 млн грн.  

 •  
   

  Протягом минулого тижня сума реалізації активів банків, що ліквідуються, склала 72,05 млн грн

  ПРЕС-РЕЛІЗ

  Протягом минулого тижня відбувся продаж активів 29 банків, що перебувають в управлінні Фонду, на загальну суму 72,05 млн грн. Із них на 45,70 млн грн відбулися аукціони з продажу прав вимоги за кредитами та на суму 25,45 млн грн – з реалізації основних засобів банків. Крім того, 0,28 млн грн отримано від безпосереднього продажу майна банків, 0,52 млн грн – від продажу дебіторської заборгованості перед банками, 0,10 млн грн – від продажу інших активів.

 •  
   

  Основні показники діяльності Фонду гарантування вкладів фізичних осіб станом на початок травня 2018 року

  Osnovni pokaznuky 01.05.2018

  ПРЕС-РЕЛІЗ

  Станом на 1 травня 2018 року у реєстрі учасників Фонду гарантування нараховується83 банки-учасники

  Кошти Фонду

  Загальна сума коштів, що акумульовані Фондом, станом на 1 травня 2018 року складає 14 998,15 млн грн.    

  Надходження до Фонду від регулярного збору за січень-квітень 2018 року склали 1 767,88 млн грн.

 •  
   

  Цього тижня на продаж виставлено активи на загальну суму 20,83 млрд грн

  Протягом поточного тижня запланований продаж активів банків, що ліквідуються, на загальну суму 20 833,75 млн грн. Із них на суму 20 092,86 млн грн виставлено права вимоги за кредитами та на 561,82 млн грн – основні засоби банків, що ліквідуються. Крім того, дебіторську заборгованість виставлено на продаж за 69,36 млн грн, активи групи «цінні папери» –  за 109,70 млн грн.  

 •  
   

  Протягом минулого тижня сума реалізації активів банків, що ліквідуються склала 34,64 млн грн

  Протягом минулого тижня (02.05. – 05.05.2018) відбувся продаж активів 18 банків, що перебувають в управлінні Фонду, на загальну суму 34,64 млн грн. Із них на 14,83 млн грн відбулися аукціони з продажу прав вимоги за кредитами та на суму 19,62 млн грн – з реалізації основних засобів банків. Крім того, 0,15 млн грн отримано від безпосереднього продажу майна банків, 0,05 млн грн – від продажу інших активів.

 •  
   

  311 тисяч вкладників АТ «Дельта Банк» зможуть отримати свої кошти через відділення 13 банків-агентів Фонду гарантування вкладів

  З 07 травня 2018 року виплати гарантованої суми відшкодування вкладникам АТ «Дельта Банк» – одного з найбільших за кількістю та обсягами вкладів банків, які були визнані неплатоспроможними, здійснюються через Автоматизовану систему виплат Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

 •  
   

  Напередодні тимчасової адміністрації працюючий кредитний портфель банку «НАЦІОНАЛЬНІ ІНВЕСТИЦІЇ» було відчужено без надходження коштів на рахунки

  ПРЕС-РЕЛІЗ

  Assets Natssionalni inv1Незадовго до визнання неплатоспроможним ПАТ «БАНК «НАЦІОНАЛЬНІ ІНВЕСТИЦІЇ» уклав договори відступлення прав вимоги за кредитами на загальну суму 1,4 млрд грн на користь ряду факторингових компаній. При цьому кошти на кореспондентські рахунки банку на оплату цих договорів не надходили. Таким чином банк втратив активи, що формували грошовий потік, та ліквідне забезпечення за кредитами. Як результат - Фонд гарантування на третьому році ліквідації цього банку, виплативши за рахунок своїх коштів вкладникам 0,7млрд грн відшкодування за вкладами, не зміг повернути собі, як кредитору третьої черги, жодної гривні.

 •  
   

  ПАТ «Реал банк» видав 4,8 млрд грн кредитів під «товари в обороті» - дизпаливо, бензин, скраплений газ

  ПРЕС-РЕЛІЗ

  RealBank1Неплатоспроможність ПАТ «Реал банк» стала наслідком умисного доведення банку до банкрутства посадовими особами фінустанови. Підставами для такого твердження, зокрема, є результати перевірки, здійсненої уповноваженою особою Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Найпоказовіший із виявлених фактів – надання із порушенням принципів кредитування, під заставу товарів в обороті (дизельного палива, бензину, скрапленого газу тощо) позик на мільярди гривень позичальникам, що входили до групи компаній «СЄПЕК». У результаті, балансова вартість активів, включених до ліквідаційної маси банку, склала 5 177,4 млн грн, у той час як оціночна вартість, визначена сертифікованими суб’єктами оціночної діяльності, становить лише 94,1 млн грн.

 •  
   

  Більше половини звернень щодо умов реструктуризації іпотечних кредитів – від позичальників АТ «Дельта банк» та ПАТ «КБ «Надра»

  ПРЕС-РЕЛІЗ

  Restructuring1Більше половини звернень щодо реструктуризації іпотечних кредитів надійшли на «гарячу лінію» Фонду гарантування вкладів фізичних осіб від позичальників АТ «Дельта банк» та ПАТ «КБ «Надра». Серед найпоширеніших запитань – деталі розробленої Фондом програми реструктуризації та умови їх акцептування. Для зручності позичальників неплатоспроможних банків, що цікавляться програмою реструктуризації, на сайті Фонду також створеноспеціальну інформаційну сторінку та розміщенонайпоширеніші питання-відповіді про умови реструктуризації.

 •  
   

  Цього тижня на продаж виставлено активи на загальну суму 2,33 млрд грн

  ПРЕС-РЕЛІЗ

  Протягом поточного тижня (02.05.-05.05.2018) запланований продаж активів банків, що ліквідуються, на загальну суму 2 327,32 млн грн. Із них на суму 2 046,67 млн грн виставлено права вимоги за кредитами та на 278,03 млн грн – основні засоби банків, що ліквідуються. Крім того, дебіторську заборгованість виставлено на продаж за 2,62 млн грн.  

 •  
   

  Протягом минулого тижня сума реалізації активів банків, що ліквідуються склала 166,40 млн грн

  ПРЕС-РЕЛІЗ

  Протягом минулого тижня відбувся продаж активів 29 банків, що перебувають в управлінні Фонду, на загальну суму 166,40 млн грн. Із них на 151,93 млн грн відбулися аукціони з продажу прав вимоги за кредитами та на суму 14,00 млн грн – з реалізації основних засобів банків. Крім того, 0,33 млн грн отримано від безпосереднього продажу майна банків, 0,14 млн грн – від продажу інших активів.

 •  
   

  РЕЗУЛЬТАТИ ЛІКВІДАЦІЇ ПАТ «КЛАСИКБАНК»: АКЦЕПТОВАНІ ВИМОГИ КРЕДИТОРІВ БАНКУ ЗАДОВОЛЕННІ У ПОВНОМУ ОБСЯЗІ

  ПРЕС-РЕЛІЗ

  Clasikbank19 лютого 2018 року уповноваженою особою Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (далі – Фонд) на ліквідацію ПАТ «КЛАСИКБАНК» було подано документи до державного реєстратора юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, для державної реєстрації припинення банку як юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

 •  
   

  Результати ліквідації ПАТ «КЛАСИКБАНК»: акцептовані вимоги кредиторів банку задоволенні у повному обсязі

  ПРЕС-РЕЛІЗ

  Clasikbank19 лютого 2018 року уповноваженою особою Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (далі – Фонд) на ліквідацію ПАТ «КЛАСИКБАНК» було подано документи до державного реєстратора юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, для державної реєстрації припинення банку як юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.