15.05.2020

Заходи безпеки при користуванні платіжною карткою в мережі Інтернет

Переконайтеся, що в полі «Адреса» вибраного сайту вказана саме необхідна web-адреса, а не просто схожа на неї. При оплаті або введенні конфіденційної інформації про платіжну картку необхідно звернути увагу, щоб сайт був захищений: в адресному рядку браузера адреса обов'язково повинна починатися з https:// (а не просто http://), а у вікні браузера повинен з'явитися значок «закритий замочок».

Ніколи не вводьте дані платіжної картки в спливаючих (pop-up) вікнах. Зверніть увагу, що для введення CVV2/CVC2 на захищених сайтах використовується «віртуальна клавіатура», а на шахрайських та незахищених - ні.

Уникайте проведення оплат за товари, послуги, комунальні платежі з публічного комп'ютера (кафе, готелю, бібліотеки та ін.), у разі, якщо цього не уникнути, вмикайте в браузері режим «приватного перегляду» (InPrivate Browsing).

Не зберігайте на платіжній картці суми грошей більше, ніж потрібно для здійснення одноразового платежу в Інтернеті. Поповнюйте рахунок безпосередньо перед проведенням платежу, або блокуйте платіжну картку для онлайн-розрахунків і знімайте це обмеження перед оплатою. Ще один варіант - відкрити спеціальну платіжну картку для Інтернет-платежів, яку можна буде в разі необхідності поповнити з основної платіжної картки.

Встановіть ліміт на суми / кількість операцій для розрахунків у Інтернеті.

Обов'язково встановіть на комп'ютер ліцензійний антивірус, стежте за його своєчасним оновленням. Встановлюйте тільки ліцензійні операційні системи, своєчасно оновлюйте програмне забезпечення.

Заходи безпеки щодо ідентифікаційних даних.

Компрометація ідентифікаційних даних – це використання Вашого поточного рахунку в шахрайських цілях шахраєм, який володіє достатньою кількістю інформації про Вас, щоб відповісти на ідентифікаційні питання в телефонній розмові зі співробітником банку і отримати допуск до Вашого рахунку.

Шахрай, знаючи ідентифікаційну інформацію про Вас (контрольне кодове слово, номер паспорта, ІПН, дату народження, адресу проживання або прописки), може без Вашого відома:

Де шахраї можуть отримати ваші ідентифікаційні дані:

Увага! Будь-які запити, електронні листи, інформація у Вашому інтернет-браузері щодо необхідності надання Вами даних картки ПІН-коду в мережі Інтернет є шахрайськими діями!

Захист фінансового номера: