10.11.2025

Сума успішних аукціонів з продажу активів банків-банкрутів у жовтні перевищила 55 млн грн

ПРЕСРЕЛІЗ    

Упродовж жовтня у системі Прозорро.Продажі відбулося 6 результативних аукціонів з продажу активів банків, що ліквідуються, на загальну суму майже 55,2 млн грн. Серед успішних аукціонів – продаж будівлі банку з картинною галереєю у Хмельницькому, а також 1730 ювелірних виробів – срібних сережок та каблучок.

Майже уся сума – 54,6 млн грн – результат продажу активів АТ «Комінвестбанк». Зокрема, в аукціоні з продажу  будівлі картинної галереї, офісних приміщень та приміщення банку загальною площею 1793,1 кв.м. у Хмельницькому, переможною стала ставка у 47,9 млн грн (участь у торгах взяли двоє учасників).

«Ми бачимо стійкий інтерес інвесторів до активів банків, що ліквідуються. Загалом, від початку року у системі Прозорро.Продажі відбулося більше 70 успішних  аукціонів, які завершились укладанням договорів купівлі-продажу активів на суму понад 1,2 млрд грн. Кожен успішний продаж – це реальні кошти, що повертаються кредиторам банків, які ліквідуються», - сказав Олександр Кульчицький, директор департаменту консолідованого продажу активів Фонду гарантування вкладів.

На сьогодні за результативними аукціонами жовтня отримано оплату за 4 лоти на суму 7,1 млн грн. Кошти ще за 2 лоти на суму 48,1 млн грн очікуються.**

Варто нагадати, що продаж активів банків, що ліквідуються, відбувається через систему електронних аукціонів Прозорро.Продажі. У торгах може взяти участь кожен охочий, окрім позичальників і поручителів за кредитом, що виставлений на торги, а також російської федерації або осіб, пов'язаних з державою-агресором. Переможцем аукціону стає учасник, який запропонує найвищу ціну за лот.

Детальна інформація про заплановані торги та результати продажу активів розміщена на сайті Фонду в розділі «Продаж активів».

*Успішними або результативними вважаються аукціони, учасники яких подали цінові пропозиції, на основі яких було обрано переможця торгів. Неуспішним вважається аукціон, на якому не було учасників або зареєстровані учасники не надавали цінових пропозицій.

**У разі відмови переможця аукціону перерахувати кошти за лот він втрачає гарантійний внесок, а право придбати активи переходить наступному за сумою пропозиції учаснику аукціону, якщо такий був.