15.07.2025

Кожен четвертий опитаний українець вважає, що Фонд гарантує криптовалюту. А як насправді?

ПРЕСРЕЛІЗ    

Понад чверть опитаних респондентів помилково вважає, що при банкрутстві банку під гарантоване відшкодування підпадає криптовалюта та електронні гроші. Причому якщо в 2021 році таких було 17%, то в 2025-му їхня кількість зросла до 26%. У той же час аж 63% опитаних переконані, що передусім мають гарантуватись вклади юридичних осіб.

Про це під час презентації результатів Загальнонаціонального опитування* щодо обізнаності споживачів фінансових послуг про систему гарантування вкладів повідомила директорка-розпорядниця Фонду гарантування вкладів Ольга Білай.

«Ми бачимо запит на розширення банківських гарантій. Та з огляду на те, що Фонд, як і вся країна, рухається в бік євроінтеграції, удосконалення українського законодавства має відбуватися відповідно до директив ЄС. А це передбачає гарантування вкладів юридичних осіб на ту ж суму, що й фізичних осіб. Це наша стратегічна мета. І не тільки тому, що ми бажаємо бути в ЄС, а й з метою зміцнити довіру юридичних осіб до банківської системи», – пояснює Ольга Білай.

Як зазначила керівниця Фонду гарантування вкладів, такий крок сприятиме розвитку малого й середнього бізнесу, що вкрай важливо і під час воєнного стану, і після його скасування.

 Порівняно з даними попередніх років продовжується зростання частки опитаних, які вважають, що гарантії Фонду поширюються на всі запропоновані варіанти рахунків (вклади у гривні, карткові, поточні рахунки, рахунки ФОП, вклади юридичних осіб, електронні гроші тощо). Найбільше зростання демонструють відповіді щодо поточних рахунків, карткових рахунків, вкладів, відкритих через інтернет-банкінг.



Ознайомитись із повною версією результатів Загальнонаціонального опитування щодо обізнаності споживачів фінансових послуг про систему гарантування вкладів можна за посиланням.

Для відвідувачів сайту Фонду доступна Презентація «Фінансові звички українців в умовах війни – 2025».





*Фонд гарантування вкладів фізичних осіб оцінює рівень поінформованості громадськості про систему гарантування вкладів що два роки шляхом проведення репрезентативного опитування. У 2025 році опитування проводила соціологічна група Рейтинг серед 2000 респондентів віком від 18 років, які мають банківські рахунки, та/або є споживачами різних фінансових послуг. Охоплення – всі регіони України, крім тимчасово окупованих територій Херсонської, Харківської, Запорізької, Луганської та Донецької областей, а також АР Крим.