Фонд гарантування достроково погасив частину боргу перед Міністерством фінансів на суму 2 млрд грн

ПРЕСРЕЛІЗ 

17 лютого 2021 року Фонд гарантування вкладів фізичних осіб вчергове здійснив дострокове погашення своїх боргових зобов’язань перед Міністерством фінансів України на суму 2 млрд грн. Із них 1,2 млрд грн – заборгованість за векселем та 0,8 млрд грн – нараховані відсотки. Ці кошти будуть спрямовані до Фонду розвитку підприємництва, який цього року, крім реалізації державної програми спрощення доступу мікро- та малого бізнесу до банківського кредитування «Доступні кредити 5-7-9», відповідатиме за запуск ще однієї ініціативи Президента України – Програми зі здешевлення вартості іпотечних кредитів для громадян України, зокрема молодих сімей.

-- Фонд гарантування продовжує достроково розраховуватися за своїми кредитними зобов’язаннями. Це вже стає свого роду традицією: на початку 2020 року ми достроково перерахували Міністерству фінансів 2 млрд грн, які були спрямовані на забезпечення функціонування Фонду розвитку підприємництва та реалізацію державної програми «Доступні кредити 5-7-9». Цього року, перераховані нами кошти, також мають піти на функціонування Фонду розвитку підприємництва. Нам принципово важливо, щоби сплачені Фондом гарантування кошти йшли на виконання таких важливих державницьких ініціатив, покликаних сприяти розвитку економіки та покращенню добробуту українських сімей, - сказала Світлана Рекрут, директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. 


Нагадаємо, протягом 2014-2016 років для забезпечення виплат гарантованого відшкодування вкладникам неплатоспроможних банків Фонд залучив у Міністерства фінансів та Національного банку кредитні кошти, на загальну суму майже 80 млрд грн. Вартість запозичень складала від 9,99 до 14%.

На сьогодні Фонд повністю розрахувався із НБУ, виплативши 25,6 млрд грн із яких 5,5 млрд грн – нараховані відсотки. А також перерахував Міністерству фінансів 19,6 млрд грн, з яких майже 7 млрд грн – нараховані відсотки. Завдяки цьому достроковому погашенню також зменшилась база нарахування процентів за позиками, і нині залишок боргових зобов’язань Фонду складає 46,94 млрд грн, за якими Фонд до кінця 2031 року має сплатити 64,16 млрд грн відсотків.

Як відомо, погашення своїх боргових зобов’язань Фонд гарантування здійснює, зокрема, за рахунок надходжень від продажу і управління активами. Продаж активів неплатоспроможних банків здійснюється через систему електронних торгів Prozorro.Продажі, створену Фондом гарантування вкладів спільно з антикорупційною організацією Трансперенсі Інтернешнл Україна. Це прозора, доступна для всіх система, що надає рівні права усім учасникам аукціонів, забезпечує чесну конкуренцію та ринкову ціну активів.

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисність Ctrl+Enter