Фінансові поради

02.12.2021
Розповсюдженим сценарієм серед телефонних шахрайств є такий: вам телефонують з невідомого номера і говорять, не даючи вам оговтатись, що родич потрапив до лікарні, у ДТП чи у поліцію (варіанти можуть бути різні). Шахраї користуються фактором несподіванки та емоційного впливу на потерпілих. Вони представляються правоохоронцями, лікарями чи навіть родичами тих, кому дзвонять. Пропонують можливість швидко розв'язати певні «проблеми», які з’явились у ваших рідних, за фінансову винагороду.
02.12.2021
Батьки повинні розуміти, що діти вже за кілька років стануть дорослими, тому вже зараз, з ранніх років, потрібно вчити їх розпоряджатися фінансами й думати про те, як планувати своє майбутнє.Розглянемо правила та поділимося ідеями, які допоможуть спростити фінансове життя вашому підлітку у майбутньому.Навчіть дитину відчувати в собі сили та здатність долати труднощі, вірити в себе. Дитина повинна вміти нести відповідальність за всі свої вибори, рішення, за свою поведінку.
02.12.2021
Страхування кредитів – це комплекс страхових послуг, що забезпечують страховий захист майнових інтересів кредиторів, пов'язаних з існуванням ризику неповернення кредиту внаслідок неплатоспроможності позичальника.Основою виникнення відносин між банками та страховими компаніями є страхування кредитних ризиків.
02.12.2021
Одним із сучасних напрямів інформаційної системи органів Державної податкової служби України (ДПС) стало запровадження нового електронного сервісу з надання електронних послуг платникам податків з використанням єдиного веб-порталу ДПС України – персонального Електронного кабінету платника податків.
22.11.2021
Ми вже давно звикли до нових технологій. Мобільний зв'язок, інтернет  та онлайн-банкінг стали невід'ємною частиною нашого життя. Але разом з цим також швидко поширюються нові схеми шахрайства. Ми розповімо вам про поширені схеми телефонного шахрайства, які можуть позбавити вас фінансів. А також підкажемо, що робити, щоб не стати жертвою шахраїв.
22.11.2021
У вкладників банків часто виникають питання, яка інформація про них, як про клієнтів банку, є банківською таємницею, чи мають право банки передавати цю інформацію третім особам та в яких випадках банківська таємниця може бути розкрита?Згідно з українським законодавством, до переліку інформації, яка є банківською таємницею, входить інформація як про фізичних осіб так і про юридичних осіб, також це стосується інформації, отриманої під час оцінки кредитоспроможності фізичної особи, яка має намір взяти споживчій кредит у банку. Також мова йде про відомості щодо банківських рахунків клієнтів банку; операцій, які були проведені на користь чи за дорученням клієнта та здійснені угоди.
22.11.2021
Шаленою популярність на сьогодні користуються кредити онлайн. Через нав'язливу рекламу українцям все частіше активно пропонують взяти миттєві онлайн-кредити на певний товар чи послугу. Гроші видаються і тим категоріям позичальників, яким зазвичай відмовляють банки: особам з негативною кредитною історією, безробітним, пенсіонерам, студентам. Усе це зумовлює стрімке зростання популярності цієї послуги серед споживачів.
22.11.2021
Пропонуємо вашій увазі 7 простих кроків, які необхідно зробити для того, щоб розміщення депозиту в банку пройшло вдало.1. Вибір банку Перш ніж обрати банк, вкладнику варто приділити увагу інформації про репутацію та надійність банку. Також важливим фактором вибору може стати територіальна близькість відділень банку та зручність і якість обслуговування. Для вкладників важливо знати чи банк є учасником Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. На сьогодні всі банки є учасниками Фонду, за винятком АТ «Ощадбанк». Це дозволяє вкладникам розраховувати на відшкодування коштів за його вкладом, якщо банк визнають неплатоспроможним. Фонд відшкодовує кошти в розмірі вкладу, включаючи відсотки, станом на кінець дня, що передує дню початку процедури виведення Фондом банку з ринку, але не більше суми граничного розміру відшкодування коштів за вкладами, встановленого на цей день, незалежно від кількості вкладів в одному банку. Сума граничного розміру відшкодування коштів за вкладами становить 200 000 гривень.
17.11.2021
Останнім часом почастішали випадки шахрайства, пов’язаного з банківськими картками. Багато схем вам добре відомі і раніше ми писали про них. Останнім часом найбільш розповсюдженим є види кібершахрайства,пов’язані із так званою соціальною інженерією.
17.11.2021
Місселінг (від англ. Misselling – «неправильний продаж») – тобто недобросовісний продаж, при якому інформація про товар навмисно спотворюється і це, по суті, обман. Це випадки, коли вас навмисно вводять в оману, намагаючись продати не той товар або послугу, які вам насправді потрібні.
17.11.2021
Отримавши кредит від банку, ми вступаємо в договірні зобов’язання, які необхідно виконувати. Повертаючи кредит та сплативши проценти за його користування згідно з графіком платежів, ми часто вважаємо, що кредит сплачено, а кредитний договір закритий. Але на практиці це не завжди є так.
17.11.2021
Економічну сутність і ринкову форму інвестиційних процесів, як правило,розглядають з різних позицій. Відповідно, фінансові інструменти інвестицій,фактори їх вибору, характеристики використання, показники ефективності вкладень істотно різняться.
29.10.2021
Банки здійснюють банківську діяльність, в тому числі в сфері захисту банківської таємниці та персональних даних клієнтів, виключно у відповідності до вимог чинного законодавства України.Метою обробки персональних даних є виконання банком своїх зобов’язань перед клієнтом в частині надання банківських послуг; проведення ідентифікації та верифікації клієнтів (осіб уповноважених представляти інтереси та підписувати цивільно-правові документи від імені клієнтів) з метою проведення фінансового моніторингу тощо.
29.10.2021
У кожної людини є власні звички і ставлення до грошей в усіх різне. Відповідно спосіб ведення бюджету в усіх різний. Хтось витрачає купу грошей і не вилазить з боргів, інші слідкують за кожною  витраченою гривнею.Молода сімейна пара з різними фінансовими звичками адаптується один до одного, обираючи модель ведення сімейного бюджету. І тут важливо разом визначити та досягати фінансових цілей, а не контролювати витрати один одного.
29.10.2021
Більшість клієнтів банків обирають депозит як форму зберігання власних коштів та отримання прибутку. Але є також і інші альтернативні інструменти. Одним із них є облігації внутрішньої державної позики. Нагадаємо, що облігації внутрішньої державної позики (далі – ОВДП або державні облігації) – це державні цінні папери, які підтверджують зобов’язання України щодо відшкодування пред’явникам цих облігацій їх номінальної вартості з виплатою доходу відповідно до умов розміщення облігацій.