Сума продажу активів неплатоспроможних банків у грудні 2021 року становила 72,7 млн грн

05.01.2022

ПРЕСРЕЛІЗ

Фонд гарантування вкладів у грудні 2021 року провів успішні аукціони з продажу активів банків, що ліквідуються, на суму 70,97 млн грн. Крім цього,було здійснено продаж майна безпосередньо фізичним та юридичним особам на 1,7 млн грн. Таким чином, загальна сума реалізації активів становила 72,7 млн грн. Усього впродовж місяця проведено 136 відкритих електронних аукціонів,із них 13 – результативні. Решта торгів не відбулися через відсутність учасників, зацікавлених у купівлі майна.

Успішно завершилися аукціони з продажу активів 5 банків, а саме:

  • ПАТ «ЗЛАТОБАНК» (пул кредитів юридичних осіб; предмети нумізматики,фалеристики та активи культурної цінності) – 50,40 млн грн;
  • АТ «МІСТО БАНК» (кредити юридичних осіб, нерухоме майно та основні засоби) – 9,62 млн грн;
  • АТ АКБ «АРКАДА» (земельні ділянки та основні засоби) – 8,87 млн грн;
  • АТ «РОДОВІД БАНК» (пул активів «1 банк») – 2,08 млн грн;
  • АТ «БАНК ВЕЛЕС» (пул активів – цінних паперів) – 480 грн.

Станом на 1 січня 2022 року за результатами 13 успішних аукціонів грудня уже отримано оплату за 5 лотами на загальну суму 11,86 млн грн. За 4 угодами з них уже укладено договори купівлі-продажу.

Загалом за 2021 рік Фондом проведено більше 300 результативних аукціонів із загальною ціною реалізації лотів 2,4 млрд грн (в тому числі один лот було продано за допомогою міжнародного радника ТОВ «ЕКСІТО ПАРТНЕРС І КОЕН УКРАЇНА» за 148 млн грн).

Усі кошти, отримані від продажу активів, Фонд спрямовує на розрахунки з кредиторами неплатоспроможних банків.

Аукціони з продажу активів проходять в електронній системі «Prozorro.Продажі» та на міжнародних торгових майданчиках, за відкритою і прозорою процедурою. Кожен бажаючий може взяти участь у торгах, окрім позичальників і поручителів за кредитами. Переможцем аукціону стає учасник, який запропонує найвищу ціну за лот.

Детальна інформація про заплановані торги та результати продажу активів розміщена на сайті Фонду в розділі «Продаж активів» за посиланням.


Знайшли помилку? Виділіть текст і натисність Ctrl+Enter