За перше півріччя 2022 року сума погашення вимог кредиторів банків в управлінні Фонду перевищила 1,0 млрд грн

ПРЕСРЕЛІЗ  

Протягом першого півріччя 2022 року банки, що ліквідуються Фондом гарантування вкладів, спрямували на погашення вимог своїх кредиторів 1 078,0 млн грн. Із зазначеної суми, зокрема, 10,5 млн грн спрямовано на погашення вимог 3-ї черги, що виникли у т.ч. на покриття витрат Фонду на виплату гарантованого відшкодування вкладникам у межах 200 тис. грн, 4 черги (вимоги фізосіб та ФОП понад гарантовану суму) – 18,3 млн грн, 5 черги (вимоги НБУ, що виникли в результаті зниження вартості застави, наданої для забезпечення кредитів рефінансування, а також для забезпечення повернення банкнот і монет, переданих Нацбанком на зберігання та для проведення операцій з ними) – 945,0 млн грн, на 7-ї черги - юросіб, що не є пов’язаними з банком особами, – 104,1 млн грн.

Із загальної суми на позачергове задоволення вимог забезпечених кредиторів спрямовано 54,3 млн грн (в т.ч. 53,8 млн грн – НБУ).

В цілому за весь період станом на 1 липня 2022 року задоволено вимог кредиторів неплатоспроможних банків на загальну суму 58 155,9 млн грн, з яких 17 017,3 млн грн погашено забезпеченим кредиторам, в т.ч. 15 736,7 млн грн – НБУ (включно за рахунок звернення стягнення на предмет застави та майна поручителів).

Нагадаємо, на задоволення вимог кредиторів неплатоспроможних банків Фондом спрямовуються кошти, отримані в результаті управління та продажу майна (активів) цих банків. Враховуючи низьку якість активів, реальна вартість яких в рази нижча за номінальну, численні вимоги кредиторів залишаються незадоволеними за недостатністю майна таких банків. У зв’язку з цим Фонд вживає необхідних заходів з метою реалізації положень статті 52 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» та притягнення до цивільно-правової відповідальності пов’язаних осіб (власників, керівництво банків), діяннями / рішеннями яких заподіяно збитків неплатоспроможним банкам. Усі кошти,  що будуть стягнуті у результаті цієї діяльності, спрямовуватимуться на задоволення вимог кредиторів банків.

Станом на 1 липня 2022 року Фондом, відповідно до ст. 52 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», подано 72 позовні заяви щодо 45 банків. Загальна кількість відповідачів, які є пов’язаними особами цих банків, – 821 особа. Загальна сума позовних вимог складає 100 810,12 млн грн. Загальний розмір позовних вимог Фонду, задоволених згідно судових рішень, які набрали законної сили, становить понад 76 млн грн.

Крім того, Фондом пред’явлено 30 цивільних позовів у кримінальних провадженнях щодо 21 банку, розгляд яких триває. Загальна кількість цивільних відповідачів – 62 особи. Загальна сума пред’явлених вимог складає 16 973,84 млн. грн.

Разом з цим, за результатами розгляду судами кримінальних проваджень, на підставі прийнятих судових рішень, станом на 1 липня 2022 року Фонд гарантування ініціював 5 судових проваджень про відшкодування шкоди, заподіяної кримінальними правопорушеннями, щодо 5 банків. Загальна кількість відповідачів – 5 осіб. Загальна сума заявлених позовних вимог складає 2 657,79 млн грн. Загальний розмір позовних вимог Фонду, задоволених згідно судових рішень, які набрали законної сили, становить понад 1 220,57 млн грн.

Довідково. Деталізовані щомісячні дані про погашення вимог кредиторів неплатоспроможних банків, що перебувають в управлінні Фонду,  публікуються на Офіційному сайті Фонду у розділі: «Банки в управлінні Фонду» - «Розрахунки з кредиторами банків в управлінні Фонду».

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисність Ctrl+Enter