Аукціон з продажу третього пулу активів юридичних осіб відбудеться 10 вересня у системі ProZorro.Продажі

24.07.2018

ПРЕС-РЕЛІЗ

10 вересня у системі ProZorro.Продажі відбудеться аукціон з продажу пулу активів юридичних осіб. До складу лоту увійшли права вимоги за трьома кредитами, загальна заборгованість за якими склала 1 770 млн грн. Це – третій пул активів юридичних осіб, сформований Фондом гарантування за календарним принципом. Ознайомитися із матеріалами кредитних справ потенційні інвестори можуть у віртуальній кімнаті даних. Порядок отримання доступу до віртуальної кімнати даних – за посиланням.

Слайд1

Включені до складу лоту (F39GL30141) активи перебувають на балансі ПАТ «ВіЕйБі Банк». Середній термін прострочки виконання зобов’язань за кредитами – 4 роки.  При цьому у заставу банку – товари в обороті: горох, ріпак, пшениця.

Права вимоги за кредитами, включеними до складу пулу, до цього по 10 разів виставлялися на індивідуальний продаж. 

Аукціон з продажу пулу відбудеться 10 вересня у системі ProZorro.Продажі за голландською моделлю торгів. Упродовж дня аукціону ціна може максимально знизитися з початкових 338 млн грн до 68 млн грн.

Коротка презентація пулу (тізер) – за посиланням.

Детальніша інформація про лот із описом кредитних угод та переданого забезпечення міститься у публічному паспорті активу – за посиланням.

Умови участі в аукціоні – тут

Нагадаємо, на початку липня Фонд гарантування представив політику формування пулів корпоративних кредитів. В основу було покладено так званий календарний підхід, коли до складу пулу у хронологічному порядку проведення аукціонів включаються активи, індивідуальний продаж яких не відбувся. Кожен наступний лот починає формуватися автоматично, щойно попередній досягне встановленої нижньої межі щодо розміру пулу – загальна сума заборгованості за кредитами сягне 1 млрд грн.

При цьому, нормативними актами Фонду встановлене ще одне обмеження: заборгованість за індивідуальним активом, включеним до складу пулу, не може перевищувати 50% від загальної заборгованості пулу. Тож, якщо заборгованість за одним кредитом складає 1,5 млрд грн – до складу пулу будуть включені права вимоги ще за кількома кредитами, сумарна заборгованість за якими складе також 1,5 млрд грн. Відтак фактичний розмір пулів може варіюватися від одного до кількох мільярдів гривень.  

Календарний підхід до формування пулів покликаний повністю нівелювати «суб’єктивний фактор» і можливість стороннього втручання у цей процес.

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисність Ctrl+Enter