Вітаємо на оновленому сайті Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Сайт працює в режимі наповнення та тестування. Якщо у Вас виникнуть запитання чи пропозиції надсилайте їх, будь ласка, на адресу: irf-support@fg.gov.ua. У разі виявлення помилки виділіть текст і натисність Ctrl+Enter

Вклади, які Фонд не відшкодовує

Питання «Як правильно обрати послугу банку?» вимагає від вкладника інформаційної обізнаності необхідної для захисту своїх інтересів. Тому, важливо знати, які саме кошти, розміщені у Банку, не відшкодовуються Фондом в разі ліквідації Банку.

Отже, Фонд не відшкодовує кошти:

  • за вкладами у банківських металах;
  • за вкладами у розмірі менше 10 гривень. Тобто, якщо на вашому рахунку або на картці залишилась сума менш ніж 10 гривень, вам не треба звертатись за виплатою до Фонду;
  • за вкладами у банку, за якими ви отримували проценти за договорами на індивідуальній основі, що були укладені на більш сприятливих договірних умовах, ніж звичайні, або мали інші фінансові привілеї від банку;
  • за вкладами у філіях іноземних банків. В той же час банк з іноземним капіталом, який створюється в Україні іноземним банком, є учасником Фонду, а отже, вклади в таких банках гарантуються Фондом;
  • за вкладом у банку, якщо такий вклад використовується вкладником як засіб забезпечення виконання іншого зобов’язання перед цим банком, у повному обсязі вкладу до дня виконання зобов’язань;
  • за вкладом, задоволення вимог за яким зупинено відповідно до Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення».
  • розміщені на рахунках, що перебувають під арештом за рішенням суду;
  • за вкладом, підтвердженим ощадним (депозитним) сертифікатом на пред’явника;

Більш докладно з переліком коштів, що не відшкодовуються Фондом, Ви можете ознайомитись у статті 26 Закону України «Про банки і банківську діяльність».

Пам`ятайте, що Фонд гарантує вклади, за договорами, укладеними тільки з банківськими установами та не відшкодовує кошти за вкладами у кредитних спілках, та за коштами, які вкладені в акції чи облігації, або інші фінансові установи

Також зверніть увагу на те, що вклади в іноземній валюті виплачуються Фондом у національній валюті. Перерахунок здійснюється по курсу НБУ на день початку процедури виведення банку з ринку

Практична порада! Завжди дізнавайтесь у банку, чи гарантується ваш вклад Фондом і в якому обсязі. Банки зобов`язані надавати вам інформацію щодо вкладів, які не гарантуються Фондом.

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисність Ctrl+Enter