ПРЕСРЕЛІЗ
У понеділок, 28 квітня, представники Фонду гарантування вкладів, Незалежної асоціації банків України (НАБУ) та банківської спільноти взяли участь у консультаційній зустрічі для обговорення зареєстрованого у Верховній Раді законопроєкту №13007 щодо врегулювання окремих питань діяльності Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та Національного банку України.
Метою зустрічі стало забезпечення відкритого діалогу між ключовими учасниками банківського сектору щодо запропонованих змін у правовому регулюванні, ефективності механізмів гарантування вкладів, а також взаємодію між Фондом, НБУ та банками.
Фахівці Фонду надали детальне роз’яснення положень законодавчої ініціативи, обговорили потенційні переваги від її ухвалення. Зокрема, йшлося про:
- роль ФГВФО у процесі виведення банків з ринку;
- удосконалення механізмів відшкодування коштів вкладникам;
- юридичні та процедурні аспекти ліквідації неплатоспроможних банків;
- питання посилення захисту прав вкладників і кредиторів.
Представники Фонду гарантування вкладів наголосили на важливості оновлення законодавчої бази відповідно до директив ЄС. Ухвалення законопроєкту дозволить розширити можливості для врегулювання неплатоспроможних банків на противагу менш вигідним для вкладників і кредиторів суто ліквідаційним процесам.
Особливу увагу під час зустрічі приділили важливості участі банків у формуванні правової визначеності для вкладників і кредиторів. Адже банки, як безпосередні учасники ринку, найкраще розуміють наслідки законодавчих змін для своїх клієнтів. Активне залучення банківської спільноти до обговорень і напрацювання оптимальних рішень сприяє підвищенню передбачуваності й ефективності механізмів захисту прав усіх сторін.
Фонд, НАБУ та представники банківської спільноти підтримали продовження широкого професійного обговорення законодавчих ініціатив з урахуванням реалій і потреб банківської системи. Учасники зустрічі домовилися продовжити консультації, аби напрацювати консолідовану позицію щодо подальшого вдосконалення законодавчого регулювання системи гарантування вкладів фізичних осіб. Такий підхід дозволить досягти більш ефективного та збалансованого результату, що відповідає інтересам усіх учасників фінансового ринку.