ПРЕСРЕЛІЗ
Найчастіше при отриманні виплат громадяни знімають лише частину готівки, тоді як решту використовують надалі з картки.
Так чинять 36% респондентів, про що свідчать результати загальнонаціонального опитування щодо обізнаності споживачів фінансових послуг про систему гарантування вкладів, проведеного Фондом гарантування вкладів (далі — Фонд) у квітні–травні 2025 року.
26% опитаних знімають готівку мінімально і користуються переважно картою, частіше це мешканці обласних центрів та інших міст, молодь і люди середнього віку (30-45 років), а також більш забезпечені опитані.
21% знімає одразу всі або майже всі кошти – така стратегія властива респондентам найстаршого віку.
Водночас серед молоді і більш забезпечених людей 15% користуються лише карткою.
«Така тенденція — ще одне підтвердження того, що банківську систему, а особливо протягом останніх років, всупереч викликам воєнного часу, люди оцінюють як стабільну та надійну. Спектр банківських послуг постійно розширюється та вдосконалюється, набирає обертів використання мобільних додатків банків та інших технічних рішень, що робить їх доступнішими і, як наслідок, більш привабливими для клієнтів, — зауважила директорка-розпорядниця Фонду Ольга Білай. — У разі банкрутства банку Фондом гарантуються кошти як на депозитах, так і на карткових рахунках фізосіб та фізичних осіб-підприємців. А на період воєнного стану та протягом трьох місяців після його скасування діє 100%-а гарантія за вкладами фізичних осіб та ФОП, включаючи нараховані відсотки (якщо це депозит), що робить заощадження клієнтів у банках ще більш захищеними».
Довідково. Відповідно до ст. 18 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» із періодичністю, встановленою виконавчою дирекцією Фонду, Фонд проводить оцінювання рівня поінформованості громадськості. Попередній зріз громадської думки був проведений наприкінці 2023 року, а його результати оприлюднено в березні 2024 року.