20.06.2022
Фонд гарантування вкладів постійно працює над удосконаленням процедури виплат гарантованого відшкодування та наближенням української системи гарантування вкладів до стандартів ЄС.
25.05.2022
Під час широкомасштабної війни українська банківська система виявилася досить стійкою. Попри масові зняття готівки у перші дні війни громадяни, зрештою, зрозуміли, що більш надійного місця для зберігання їх коштів наразі годі шукати, тому не поспішали спустошувати банківські рахунки. Та все ж аби додати впевненості громадянам у захисті їх коштів та не допустити відтоку депозитів влада запровадила 100% гарантію повернення вкладів у випадку банкрутства банків.
23.05.2022
Третій місяць триває повномасштабна збройна агресія, яку розпочала росія проти України. Війна, у ймовірність якої до останнього мало хто вірив, але при цьому кожен на своєму рівні готувався. І коли 24 лютого країна прокинулася під гул ворожих літаків та вибухи бомб, і багатьом здавалося, що це «все — кінець», насправді все тільки починалося.
18.05.2022
З початком повномасштабного вторгнення на територію України одним із загальних завдань для влади було втримання економіки та недопущення паніки серед громадян.
29.04.2022
Запровадження 100% гарантій за вкладами уже дає результати: обсяг вкладів в українських банках не просто не зменшується, він зріс на 7-9% за минулі кілька тижнів. Чому було ухвалено таке рішення та чи достатньо у Фонду ресурсів для забезпечення повних гарантій під час воєнного стану? Про це та не тільки розповіла Світлана Рекрут в ефірі телеканалу «Київ» у телемарафоні «Київ тримає удар».
22.04.2022
Директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів Світлана Рекрут взяла участь в ефірі Спільного телемарафону#UAРазом. Зокрема, під час свого виступу С. Рекрут пояснила:
20.04.2022
Повномасштабна війна не змогла похитнути банківську систему. Щоб довести це, держава навіть запровадила повні гарантії на депозити громадян. Як це працюватиме читайте у інтерв`ю Світлани Рекрут, директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів, журналісту інтернет-видання «Економічна правда».
18.04.2022
Закон України №2180-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення стабільності системи гарантування вкладів фізичних осіб», який набув чинності 13 квітня 2022 року, передбачає кілька суттєвих кроків для посилення захисту коштів вкладників у банках України не тільки під час війни, а й у повоєнний час, а також наближає українську систему гарантування вкладів до кращих світових стандартів.
11.03.2022
Це питання сьогодні надходить до Фонду гарантування вкладів з усіх каналів комунікації. Розгорнуту відповідь на це питання читайте у колонці заступника директора-розпорядника Фонду Наталії Рудухи для інтернет-видання «Мінфін».
01.02.2022
У 2021 році результати продажу активів банків, що ліквідуються Фондом гарантування вкладів, майже вдвічі перевищили прогнози. Сума виручених коштів на успішних аукціонах сягнула 2,4 млрд грн, тоді як очікувалося 1,5 млрд грн.
22.12.2021
У банківському секторі нині є всі передумови для підвищення гарантованої суми за вкладами. Про це повідомила в ефірі телеканалу «ПравдаТут» заступник директора-розпорядника ФГВФО Ольга Білай. Зокрема:банківська система в Україні стабільна і стрімко розвивається, про що свідчить постійний приріст суми вкладів у банках;регулярні соціологічні дослідження демонструють запит населення на підвищення гарантій за вкладами;гарантована сума востаннє підвищувалась у 2012 р.Нині на розгляді у Верховній Раді перебуває законопроєкт №5542-1, який дозволить підвищити гарантовану суму вкладів спершу до 400 тис грн, а з 01.01.2023 – до 600 тис грн. Про це, а також про те, які гарантії мають вкладники банків в Україні та як захистити свій вклад, – за посиланням.
09.11.2021
Менше ніж за рік Фонд гарантування вкладів за рахунок продажу та управління активами акумулював достатньо коштів, аби розрахуватися із кредиторами перших трьох черг «Місто банку», який було визнано неплатоспроможним лише у грудні 2020. На це вплинуло кілька факторів. Один із основних - «відточена» реалізація ключових процесів ліквідації банку, передусім максимально удосконалена система продажу та управління активами. Проте не усі активи «йдуть з молотка» одразу після того як їх виставили на торги. Що та як продає Фонд, чому активи банків, що ліквідуються, по кілька разів виставляються на продаж та як повторні аукціони впливають на ціну майна банків, - розповів у свої колонці для інтернет видання НВ директор департаменту консолідованого продажу активів ФГВФО - Олександр Кульчицький.Детальніше: за посиланням.
01.11.2021
Гарантована сума відшкодування у 400 тис. грн - вже не далека мрія, а близька реальність. Сьогодні у Верховній Раді очікує на фінальне голосування народними депутатами комплексний законопроєкт № 5542−1, який створює передумови для посилення стабільності банківської системи. Які ще зміни очікуються в системі гарантування та як вони вплинуть на банківську систему і економіку вцілому розповіла Світлана Рекрут, директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів, у своїй колонці в інтернет-виданні «Мінфін».Детальніше: за посиланням.
27.10.2021
Фонд гарантування вкладів фізичних осіб – на порозі суттєвих змін. З дня на день Фонд очікує на остаточне прийняття уже проголосованого у першому читанні народними обранцями законопроєкту № 5542-1, яким, зокрема, передбачено реструктуризацію боргів системи гарантування, які залишилися у спадок після останньої банківської кризи 2014-2017 рр, та підвищення суми відшкодування за вкладами. Як Фонду гарантування вкладів вдається одночасно бути боржником, достроково виконувати свої зобов’язання за кредитом і підвищувати гарантії за вкладами розповіла Олена Нужненко, директор фінансовий Фонду гарантування вкладів, у свої колонці на інтернет-видання «Економічна правда».Детальніше: за посиланням.
25.10.2021
Коронакриза в Україні стала потужним драйвером розвитку цифрових технологій та діджиталізації фінансового сектору. Завдяки їй банки почали активніше запроваджувати нові банківські послуги та онлайн-сервіси і розвивати необанкінг. Такі тенденції несуть як позитивні зміни, так і зумовлюють  появу ризиків для користувачів фінансових послуг. Чим наші необанки відрізняються від іноземних і що це означає для клієнтів - споживачів банківських послуг, коли і на скільки підвищать гарантії за вкладами, - про це і не тільки розповів Андрій Оленчик, заступник директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів, у своїй колонці в інтернет-виданні «Мінфін».Детальніше: за посиланням.

Контакти

З питань організації інтерв’ю, надання коментарів керівництвом Фонду гарантування, проведення фото- та відеозйомок, отримання оперативної інформації про діяльність Фонду гарантування можете звертатися за електронною адресою або телефоном:
тел. (044) 333-35-63